تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

تنها طی ۲۴ ساعت گذشته

مراجعه ۲۲۰۰ بیمار مشکوک به بیمارستان‌های خوزستان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز از مراجعه ۲۲۰۰ بیمار مشکوک به کرونا به بیمارستان‌های خوزستان و بستری ۳۰۷ نفر از آن‌ها طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داد.

به گزارش تابناک به نقل از فارس از اهواز، فرهاد ابول نژادیان رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: وضعیت مراجعه به بیمارستان‌ها در روز گذشته تقریبا حدود دو هزار و 200 نفر بود که 307 نفر آن‌ها بستری شدند.

وی افزود: تست 188 نفر از کسانی که بستری شدند بصورت قطعی مثبت اعلام شد مابقی نیز بیماران مشکوک و یا محتمل به ابتلا بودند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: 62 مرکز بهداشتی منتخب در حال ارائه خدمات کرونایی هستند که حدود چهار هزار نفر نیز به این مراکز مراجعه نمودند.

وی ادامه داد: اگرچه با اعمال محدودیت‌ها از شیب نمودار آمار کاسته شده، اما در حال حاضر وضعیت استان افزایشی است.

فرهاد ابول نژادیان تصریح کرد: شاخص RT در سه هفته گذشته 1.59 بود این شاخص بدین معنا بود که هر 100 بیمار قریب به 159 نفر را می‌توانست مبتلا نماید.

وی بیان کرد: حدود دو هفته پیش شاخص RT با رعایت پروتکل‌های بهداشتی به 1.34 رسید، اما در هفته اخیر این عدد به 1.23 رسید.

ابول نژادیان عنوان کرد: تا زمانی که RT به کمتر از 100 نرسد کماکان روند ابتلا در استان صعودی خواهد بود.

وی ادامه داد: از مردم بابت رعایت فاصله گذاری اجتماعی و افزایش استفاده از ماسک تا 82 درصد متشکر هستم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: تردد در شهر‌ها کاهش یافته، اما هنوز برای شهر‌های قرمز این میزان تردد بالا است که از مردم خواهشمندیم همکاری خود را ادامه دهند و شرایط را تحمل کنند.

وی ادامه داد: تا حدودی از شرایط بازار و معیشت مردم و صاحبان اصناف مطلع هستیم، اما فعلا آنچه که در کنترل اپیدمی مهم است سلامت و جان مردم است.

فرهاد ابول نژادیان تصریح کرد: وضعیت بیمارستان‌ها، کنترل بیماران ورودی و مدیریت تخت‌ها برای ما هم سخت است، اما اجازه نخواهیم داد کسی از هم استانی‌هایمان از خدمات درمانی و بیمارستانی بی بهره بماند.

وی افزود: ظرفیت بیمارستان‌ها افزایش یافته، اما این ظرفیت‌ها محدود است و باید همکاری‌ها ادامه یابند تا به نقطه کاهش آمار برسیم.
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر