تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

آغاز ساخت اولین هتل فضایی جهان در سال ۲۰۲۵

ساخت اولین هتل فضایی جهان در مدار نزدیک زمین در سال ۲۰۲۵ آغاز می‌شود. این هتل به رستوران و سینما، اسپا و اتاق برای ۴۰۰ مهمان خواهد بود.

به گزارش «تایناک» یه نقل از ایرنا از دیلی میل، شرکت «اوربیتال اسمبلی کورپوریشن» (OAC) یک ابر شرکت فضایی قرار است ساخت این هتل را در سال 2025 آغاز کند؛ این هتل که «ویاژر استیشن» (ایستگاه مسافر) نام دارد قرار است از سال 2027 میلادی عملیاتی شود. زیربنای این هتل در مدار اطراف زمین ساخته خواهد شد.

ویاژر استیشن به شکل یک دایره بزرگ خواهد بود که می چرخد و گرانشی مصنوعی تولید می‌کند که مشابه گرانش روی سطح ماه خواهد بود. این هتل فضایی خصیصه های متعددی از جمله رستواران های مختلف، سینما، اسپا و غیره دارد که در کشتی ‌های تفریحی نیز دیده می‌شود.

این هتل همچنین به کپسول‌ هایی مجهز خواهد بود که به بخش بیرونی حلقه چرخنده متصل می شود و احتمالاً برخی از آنها برای انجام تحقیقات فضایی به ناسا و سازمان فضایی اروپا فروخته می ‌شوند.

هنوز جزئیاتی در مورد هزینه ساخت این هتل و یا هزینه یک شب اقامت در این هتل اعلام نشده است. شرکت اوربیتال اسمبلی کورپوریشن ادعا می‌کند استفاده از موشک‌ های چندبار مصرف مانند «فالکون 9» شرکت فضایی اسپیس ایکس، هزینه ‌های ساخت آن را کاهش می‌ هد.

داوطلبان این سفر فضایی باید کمی صبور باشند. این هتل حداقل تا سال 2027 افتتاح نخواهد شد اما از ماژول‌ هایی خواهد داشت که به حلقه‌ های بیرونی ایستگاه فضایی متصل می شوند. این هتل دارای 24 ماژول اختصاصی برای خدمه، هوا، نیرو، آب، سالن‌ های ورزشی، آشپزخانه، رستوران و اقامتگاه اختصاصی برای مهمان ‌هایی است که قصد اقامت بیشتری دارند.

محققان و مسافران به طور یکسان می‌توانند از هتل ویاژر استیشن بهره‌مند شوند؛ شرکت ‌های خصوصی، سازمان های فضایی و حتی ناسا می‌توانند ماژول‌هایی را خریداری کرده و برای خود ویلا بسازند یا از این امکان برای آموزش ففضانوردان استفاده کنند.

به گفته متخصصان این حوزه، این هتل، انقلاب صنعتی بعدی خواهد بود؛ این هتل باعث نوآوری صنعت فضا، متفاوت با آنچه پیش از این بوده، خواهد شد.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر