تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

زمان اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری

رییس سازمان سنجش آموزش کشور با تاکید بر اینکه ۵۵ درصد داوطلبان آزمون دکتری ۱۴۰۰ مرد هستند، گفت: نتیجه اولیه این آزمون دهه آخر فروردین ماه اعلام خواهد شد.

به گزارش «تابناک» به نقل از ایسنا، دکتر ابراهیم خدایی صبح امروز در حاشیه برگزاری آزمون دکتری سال 1400 در دانشگاه شهید بهشتی در جمع خبرنگاران به جزییات برگزاری این آزمون اشاره کرد و گفت: تعداد 185 هزار و 69 نفر برای شرکت در آزمون دکتری ثبت نام کرده اند که 45 درصد زن و 55 درصد آنها مرد هستند و تعداد ثبت نام کنندگان نسبت به سال گذشته تعداد 5365 نفر بیشتر است.

وی در ادامه با بیان اینکه بیشترین داوطلب در رشته علوم انسانی و کمترین داوطلب در رشته زبان است، تصریح کرد: آزمون ورودی مقطع دکتری در 210 حوزه امتحانی و 110 شهرستان با فاصله یک متر و نیم در چینش صندلی‌ها برگزار می‌شود و ناظرین بهداشتی که از سوی وزارت بهداشت تعیین شدند قبل و حین برگزاری آزمون ناظر بر اجرای دستورالعمل‌های بهداشتی هستند.

دکتر خدایی تاکید کرد: در واقع تمام عوامل اجرایی ماسک و دستکش دارند و بازرسی توسط راکت دستی انجام شد؛ همچنین بازرسی بدنی به صورت سنتی قدیمی نیست و با توجه به اینکه تجربه برگزاری آزمون کرونایی را داشتیم از تجربه‌های آزمون قبلی استفاده می‌کنیم که ان‌شاءلله آزمون بهتری را نسبت به گذشته خواهیم داشت.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور اظهار کرد: کارنامه خام، تراز، نمره کل آزمون دکتری سال 1400 در دهه آخر فروردین ماه 1400 از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور اعلام می‌شود.

وی گفت: در فرم خوداظهاری 52 نفر اظهار کردند که به کرونا مبتلا هستند که بر اساس هماهنگی‌های به عمل آمده با وزارت بهداشت آزمون این افراد در بیمارستان‌های شهر حوزه امتحانی به صورت مجزا از سایر دواطلبان برگزار می‌شود و 12 نفر از این داوطلبان در بیمارستان طالقانی در آزمون دکتری شرکت کردند.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر