تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
طراحی ارزان سایت
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
طراحی ارزان سایت

دریچه منهول پلی اتیلن چیست؟

دریچه منهول پلی اتیلن از جمله درب های جدید منهول می باشد که به تازگی وارد صنعت تولید شده است و گاها آن را با دریچه های کامپوزیتی و کوپلیمر اشتباه می گیرند

دریچه منهول

همانطور که می دانید در صنایع و خطوط تولید دریچه های منهول بر اساس شرایط محیطی کاربر و نیازهای پروژه از مواد اولیه مختلفی تولید شده و در انواع گوناگونی همچون دریچه بتنی، دریچه چدن، دریچه منهول کامپوزیت و کوپلیمر تقسیم بندی می شوند. هر یک از انواع مختلف دریچه منهول کارایی و کاربرد خاص خود را دارند، به طوری که در پروژه های گوناگون می توان به راحتی نسبت به شرایط محیط از انواع این دریچه ها استفاده کرد.

در کنار انواع مختلف دریچه های پرکاربرد منهول که اسامی آن ها را ذکر کردیم، دریچه منهول پلی اتیلن از جمله درب های جدید منهول می باشد که به تازگی وارد صنعت تولید شده است و گاها آن را با دریچه های کامپوزیتی و کوپلیمر اشتباه می گیرند؛ اما باید گفت این دریچه تلفیقی از دریچه های کامپوزیتی، پلاستیکی و کوپلیمری است که در چند دهه اخیر به صورت کاربردی در پروژه های عمرانی مختلف شهرداری به کار گرفته شده و در واقع پوشش جدیدی از انواع دریچه های منهول می باشد.

دریچه منهول پلی اتیلن میانه ای از دریچه های کامپوزیتی، کوپلیمر و پلاستیک است که توسط مواد اولیه و متریال های خاصی طراحی می شود. این دریچه وزن کمتری داشته و با توجه به ارزش اقتصادی پایینی که دارد، ضد سرقت عنوان می شود و از این رو می توان گفت یکی از ایده آل ترین درب های منهول برای استفاده در شرایط مختلف است، به طوری که امروزه در کشورهای اروپایی اغلب از دریچه های پلی اتیلنی برای پوشش منهول ها، حفره ها و چاه در سطح شهر، معابر ترافیکی و پیاده ذوعا استفاده می کنند.

دریچه منهول پلی اتیلن

دریچه منهول پلی اتیلن با دریچه منهول کامپوزیت و کوپلیمر چه تفاوتی دارد؟

با توجه به دسته بندی دریچه های منهول، می دانیم که این ابزار را در مرحله نخست با توجه به نوع مواد اولیه آن ها تقسیم بندی کرده و نامگذاری می کنند. بنابراین اگر می خواهید این ابزارها را با یکدیگر مقایسه کنید یا تفاوت های آن ها را بررسی نمایید، در قدم اول باید مواد اولیه به کار رفته در ساختار آن ها را مورد بررسی قرار دهید.

بدین ترتیب در بررسی تفاوت های دریچه منهول پلی اتیلن با سایر دریچه های منهول در ابتدا باید ویژگی های ساختاری و مواد اولیه به کار رفته در این دریچه را بررسی کنیم. دریچه های پلی اتیلن نوع خاصی از دریچه های پلاستیکی هستند که از مواد خاصی به نام PE و رزین های خاص پلی اتیلن تهیه و تولید می شوند. این دریچه ها معمولا تحت فشارهای بسیار بالا و توسط دستگاه های مخصوصی تولید می شوند و این در حالی است که دریچه های منهول کامپوزیت و کوپلیمر از مواد شیمیایی، کامپوزیتی و گاها ترکیب کامپوزیت و شیشه تولید می گردند.

در اغلب موارد تولید دریچه های منهول از جمله دریچه های بتنی و‌ دریچه چدن با روش ریخته گری انجام شده و قالب های مختلفی در این زمینه استفاده می شوند، به طوری که اگر بخواهیم یک تفاوت دیگر از تفاوت های دریچه های پلی اتیلن با سایر دریچه های منهول را بررسی کنیم، می توانیم به نوع روش تولید آن ها اشاره کنیم که البته هر نوع دریچه منهول در خط تولید روش خاصی داشته و طب فرآیندهای پیچیده و مخصوص به خود طراحی و تولید می شود.

با این تفاسیر دریچه منهول پلی اتیلن با سایر دریچه های منهول تنها در نوع مواد اولیه و روش تولید تفاوت داشته و از نظر کارایی از این درب های پوششی نیز همون سایر دریچه ها برای پوشاندن دهانه باز منهول ها، حفره ها و چاه ها استفاده می شود که البته با توجه به مزایای ضد سرقت بودن، وزن کمتر، تنوع رنگ و ابعاد و کارایی بهتر، دریچه های منهول پلی اتیلن کاربرد بیشتر و گسترده تری در پروژه های عمرانی دارند.

دریچه منهول کامپوزیت

انواع دریچه منهول را از کجا بخریم؟

در هر پروژه عمرانی برای آنکه بتوانید طول عمر سازه ها را افزایش داده و بر استحکام آن ها بیفزایید، ابتدا باید مواد اولیه و محصولات مورد نیاز پروژه را در بالاترین کیفیت آن از بازار خریداری کنید که با وجود کالاهای وارداتی نمی توانید بهترین کیفیت مورد نظر خود را به راحتی تهیه نمایید، بدین ترتیب چه باید کرد؟

پاسخ روشن است تولیدکنندگان معتبر داخلی را شناسایی کرده و با خرید مستقیم از آن ها کیفیت محصولات مورد نیاز خود را بدین طریق تضمین کنید. گروه تولیدی پترو قائم از جمله تولیدکنندگان معتبر داخلی در کشور است که سال ها سابقه تولید و فروش محصولات مختلف در صنعت آب و فاضلاب در بازارهای داخلی و خارجی را دارد و شما به راحتی با مراجعه به وب سایت این برند معتبر می توانید خریدهای خود را در حجم های انبوه به راحتی و در کمترین زمان انجام دهید. دریچه منهول کامپوزیت

خرید مستقیم از تولیدکنندگان می تواند هزینه های اولیه پروژه شما را کاهش دهد؛ اما فراموش نکنید که یافتن تولیدکنندگان معتبر و درخواست خرید مستقیم از آن ها برای خرید محصولات در تعداد محدود کار دشوار و در بسیاری از موارد ناممکن است؛ اما شما با مراجعه به وب سایت فروشگاهی پترو قائم به نشانی www.petroghaem.com می توانید محصولات مورد نیاز خود را به هر تعدادی که می خواهید از سایت سفارش داده و در سریع ترین زمان ممکن کالاهای خود را با قیمت مناسب از پترو قائم تحویل بگیرید.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان