تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

آخرین اقدامات ستاد انتخابات استان تهران/ ۲۱ اردیبهشت زمان ثبت نام داوطلبان ریاست جمهوری

رئیس ستاد انتخابات استان تهران گفت: انتخابات شوراهای روستا از ۱۶ فروردین آغاز و تا ۲۲ فروردین ادامه داد که در ۴۲۴ روستا انتخابات برای شورای سه نفره برگزار می شود و ۱۰۵ روستا شورای ۵ نفر دارند که جمعا ۵۲۹ روستا دارای شورا می شوند.

آخرین اقدامات ستاد انتخابات استان تهران/ 21 اردیبهشت زمان ثبت نام داوطلبان ریاست جمهوری

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران؛ شکراله حسن بیگی در نخستین جلسه شورای اداری در سال 1400 با اشاره به اینکه اولویت اصلی و مهم وزارت کشور و استانداری برگزاری انتخابات در 28 خردادماه است اظهار داشت: امسال در استان تهران چهار انتخابات ریاست جمهوری، شوراهای شهر و روستا، میاندوره ای مجلس خبرگان و میاندوره ای مجلس برگزار می شود.

وی در مورد شعار این دوره انتخابات افزود: انتخابات 1400 در طراز جمهوری اسلامی ایران، قانونمندی، بی طرفی و مشارکت فراگیر شعار انتخابات 1400 است؛ از اینرو عمل به مر قانون در انتخابات اولویت دارد.

رئیس ستاد انتخابات استان تهران عنوان کرد: ثبت نام داوطلبان انتخابات شوراهای شهر از 20 تا 26 اسفند انجام شد که 5923 داوطلب برای 48 شهر در استان تهران ثبت نام نهایی شدند؛ همچنین از 8 تا 14 فروردین ماه 1400 ثبت نام داوطلبان میاندوره ای مجلس انجام شد که 597 نفر ثبت نام نهایی شدند.

حسن بیگی ادامه داد: در 13 فروردین ثبت نام داوطلبان میاندوره ای مجلس خبرگان اغاز شده که تا 19 فروردین ادامه داد و تا ساعت 14 امروز 29 داوطلب برای سه کرسی ثبت نامشان نهایی شده است؛ ثبت نام داوطلبان انتخابات شوراهای روستا نیز از 16 فروردین آغاز و تا 22 فروردین ادامه داد که در 424 روستا انتخابات برای شورای سه نفره برگزار می شود و 105 روستا شورای 5 نفر دارند که جمعا 529 روستا دارای شورا می شوند؛ این درحالی است که در حال حاضر 480 روستا شورا دارند که با پیگیری استاندار تمامی روستاها دارای شرایط از شورا بهره مند می شوند و تاکنون 1069 داوطلب شوراهای روستا ثبت نامشان نهایی شد.

آخرین اقدامات ستاد انتخابات استان تهران/ 21 اردیبهشت زمان ثبت نام داوطلبان ریاست جمهوری

وی با اشاره به اینکه 21 اردیبهشت ثبت نام داوطلبان ریاست جمهوری انجام می شود گفت: بر اساس پیش بینی 7 هزار و 609 شعبه اخذ رای خواهیم داشت و طبق بررسی در روز 28 خردادماه 200 هزار نفر با ستاد استان تهران همکاری دارند.

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار تهران خاطرنشان کرد: مشارکت همیشه مهم است و مقام معظم رهبری بارها بر مشارکت حداکثری تاکید داشته و دارند؛ از اینرو کلیه دستگاه های اجرایی با ستاد انتخابات استان همراهی داشته باشند تا انتخابات خوبی برگزار کنیم.

حسن بیگی تاکید کرد: استمرا حضور میدانی مدیران در شهرستان ها و خودداری از تغییر مدیران شهرستانی برای جلوگیری از به وجود آمدن هرگونه شائبه در دستورکار قرار گیرد تا زمینه برای مشارکت حداکثری مردم فراهم شود.

27215

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر