تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

اعتراف سفیر اسرائیل به ناراحتی از پیشرفت مذاکرات وین

رژیم صهیونیستی در آمریکا اذعان کرد که این رژیم از احیای برجام و بازگشت آمریکا به توافق هسته‌ای ایران خوشحال نیست.

به گزارش تابناک به نقل از فارس، سفیر رژیم صهیونیستی در ایالات متحده آمریکا در اظهار نظری ناراحتی خود از پیشرفت در گفتگو‌های وین برای بازگشت واشنگتن به توافق هسته‌ای با ایران را نتوانست کتمان کند.

«گیلعاد اردان»، امروز شنبه در گفتگو با کانال تلویزیونی 12 رژیم اسرائیل گفت که این رژیم از پیشرفت در این گفتگو‌ها ناراضی است.

سفیر رژیم صهیونیستی در آمریکا همچنین درباره درخواست این کشور از مقامات صهیونیست در پرونده ایران اظهار بی‌اطلاعی کرد و مدعی شد که واشنگتن درخواستی از تل‌آویو نکرده است.

روزنامه تایمز اسرائیل دیروز جمعه نوشت که دولت جو بایدن از مقامات تل‌آویو خواسته درباره نقش آن‌ها در خرابکاری تأسیسات نطنز «پرحرفی» نکنند؛ چرا که به گفته این روزنامه، از نظر دولت آمریکا «این وراجی و پرحرفی برای ایالات متحده آمریکا خطرناک و مضر بوده و واین کشور را در تنگنا قرار می‌دهد».

سفیر رژیم تل‌اویو همچنین از قول بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر این رژیم گفت که آمریکا چنین درخواستی از اسرائیل نکرده است.

اردان از همکاری کامل بین تل‌آویو و واشنگتن خبر داد و با ادعای این که ایران به دنبال سلاح هسته‌ای است، مدعی شد که آمریکا و رژیم اسرائیل هدف مشترکی دارند و آن ممانعت از دست‌یابی تهران به این سلاح است.

قرار است فردا یکشنبه شورای وزیران رژیم صهیونیستی درباره تحولات ایران جلسه‌ای بزگرار کند.

«سید عباس عراقچی» معاون سیاسی وزیر امور خارجه و رئیس هیأت ایرانی در نشست کمیسیون مشترک برجام در وین بعد از نشست امروز (شنبه) از شکل گیری یک تفاهم جدید در مذاکرات اخیر خبر داد.

او افزود: «به نظر می‌رسد یک تفاهم جدیدی در حال شکل گرفتن است و اشتراک در هدف نهایی الان بین همه وجود دارد. مسیری که باید طی شود، الان یک مقدار شناخته شده است».

نشست کمیسیون مشترک برجام که بعدازظهر امروز (شنبه) در سطح معاونان با حضور هیأت‌های ایران و گروه 1+4 در گرندهتل وین آغاز شده بود، پایان یافت.

حاضران در این نشست به بررسی روند گفتگو‌ها در روز‌های گذشته پرداخته و گزارش گروه‌های کارشناسی در خصوص حوزه‌های تحریم و هسته‌ای را دریافت کردند.

در این نشست مقرر شد گفتگو‌های دو و چندجانبه و همچنین رایزنی‌های فنی در روز‌های آینده ادامه یافته و در صورت نیاز کمیسیون مشترک بار دیگر تشکیل جلسه دهد.
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر