تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

مدیرکل سازمان تأمین اجتماعی استان همدان:

حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی ۱/۵ برابر افزایش یافت

مدیرکل سازمان تأمین اجتماعی استان همدان گفت: با متناسب سازی حقوق بازنشستگان حقوق این قشر ۱.۵ برابر افزایش داشته که متناسب با سایر صندوق‌ها به فوریت انجام گرفته و احکام نیز صادر شده است.

 

به گزارش تابناک به نقل از خبرآنلاین ؛ شهناز حمزه‌لویی با اشاره به وجود 59 هزار خانواده مستمری‌بگیر و بازنشسته این سازمان در استان همدان گفت: حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی 1/5 برابر افزایش یافته و احکام آن نیز از امروز شنبه 11 اردیبهشت ماه صادر شده و قابل دریافت است.

مدیرکل سازمان تأمین اجتماعی استان همدان با تأکید بر اینکه هدف از تشکیل این سازمان حمایت از نیروی کارگری بوده است، افزود: سازمان تأمین اجتماعی هرگز باری بر دوش دولت‌ها نبوده و این صندوق دچار شکنندگی نخواهد شد.

وی که صبح امروز و به مناسبت روز جهانی کارگر در جمع خبرنگاران، سخن می گفت، خاطرنشان کرد: سازمان تأمین اجتماعی جمعیت بزرگی از کشور را تحت پوشش خود قرار داده به طوریکه بیش از 50 درصد جمعیت کشور تحت پوشش خدمات این سازمان هستند که بیش از 70 درصد آن را جامعه کارگری تشکیل داده است.

حمزه لویی اضافه کرد: از جمعیت یک میلیون و 776 هزار نفری استان همدان، 776 هزار نفر معادل 45 درصد از جمعیت استان تحت پوشش سازمان تأمین اجتماعی قرار دارند.

این مقام مسئول با اشاره به وجود 248 هزار بیمه شده اصلی در استان همدان، یادآور شد: نیاز است بیمه شدگان از رخوت رشد تکانی خورده و افزایش یابند که این افزایش نیازمند رونق صنایع و تولید است.

وی با بیان اینکه 2400 نفر از بیمه بیکاری استفاده می‌کنند، اظهار داشت: 2400 نفر از بیمه بیکاری استفاده می‌کنند که بخش قابل توجهی مربوط به افرادی است که به واسطه کرونا بیکار شدند همچنین در بهمن سال گذشته 601 میلیارد ریال بیمه بیکاری در استان همدان پرداخت شد.

مدیرکل سازمان تأمین اجتماعی استان همدان با اشاره به اینکه بیمه اجباری در سال گذشته یک درصد افزایش داشت، افزود: در سال گذشته بیمه اجباری به علت کرونا فقط یک درصد رشد داشت اما در بیمه اختیاری و مشاغل آزاد از 26 هزار و 955 بیمه شده به بیش از 29 هزار بیمه شده رسیده است.

حمزه‌لویی از بخشش جرائم بدهی کارفرمایان به این سازمان خبرداد و گفت: در راستای تحقق شعار سال این بخشنامه صادر شده است به طوریکه کارفرمایانی که از سال 98 لیست‌های بیمه را به سازمان تأمین اجتماعی داده اند، در صورتیکه تمامی بدهی را در 12 تا 36 قسط تقسیط کنند، جرائم آنها بخشوده خواهد شد.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر