تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
طراحی ارزان سایت
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
طراحی ارزان سایت

بهترین سلاح روسی به نظر آمریکایی‌ها

کارشناس نظامی: تفنگ تک تیرانداز دراگونوف بهترین تفنگ روسی است که نیاز به تغییر جدی ندارد.

بهترین سلاح روسی به نظر آمریکایی‌ها

به گزارش اسپوتنیک، پیتر سیچیو، کارشناس نظامی در مقاله ای برای تارنمای «19 فورتی فایو» نوشت که تفنگ تک تیرانداز دراگونوف بهترین تفنگ روسی است که نیاز به تغییر جدی ندارد.

به گفته وی، مهترین برتری آن، ساختار ساده آن است که به دلیل این ویژگی عالی، استفاده، تعمیر این سلاح خیلی راحت انجام می شود. این تفنگ برای ارتش روسیه خیلی مناسب است. یکی از گزینه های آن «اس دی وی ام» است که در این نوع ارگونومی آن بهبود یافته است. به عقیده وی« بسختی می توان سلاح بهتری ساخت».

سلاح دراگونوف، یک تفنگ تک‌تیرانداز نیمه خودکار و دوربین‌دار ساخت اتحاد جماهیر شوروی با عملکرد تا اندازه‌ای شبیه به کلاشنیکف است که با فشار غیرمستقیم گاز باروت مسلح می‌شود و از فشنگ‌های 54×7٫62 استفاده می‌کند. این سلاح گاهی سیمونوف هم نامیده می‌شود در حالی که سیمونوف یک سلاح قدیمی‌تر است که از فشنگ 39×7٫62 استفاده می‌کند همچنین خشاب آن 10فشنگ در خود جای می دهد.

 دوربینش pso1 با زوم 4 و زاویه دید 6 درجه با برد 1300 متر این سلاح با آنکه بیشتر به سلاح تک تیرانداز معروف است و در اصل به منظور پشتیبانی سربازان در جبهه ساخته شده‌است زیرا سلاح کلاشنیکف دقت تیر بعد از 400 متر را ندارد و پس از 900 متر بی تأثیر است.

تفنگ تک تیرانداز دراگونوف، یکی از رایج ترین تفنگ های تک تیرانداز در جهان است. ارتش های بیش از 30 کشور جهان به این تفنگ مسلح هستند.

محسنات و برتری های تفنگ تک تیرانداز دراگونوف: فشنگ پرقدرت مخصوص تفنگ 7,62х54R، دقت زیاد، سرعت زیاد تیراندازی، 30 شلیک در دقیقه، حجم بالای آتش، وسایل خوب اتوماتیک و بصری اپتیک، برد زیاد تیراندازی موثر.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان