تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
طراحی ارزان سایت
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
طراحی ارزان سایت

دستگاه قضایی عراق احکام اعدام ۱۳ داعشی را صادر کرد

شورای قضایی عالی عراق امروز پنجشنبه حکم اعدام ۱۳ تن را به جرم وابستگی به گروه تروریستی داعش صادر کرد.

به گزارش تابناک به نقل از ایرنا، شورای قضایی عالی عراق اعلام کرد: دادگاه جنایی الکرخ بر اساس قوانین مبارزه با تروریسم احکام اعدام را صادر کرد. این تروریست‌ها همچنین اعتراف کردند که قصد انجام عملیات تروریستی در ماه رمضان سال 2019 را داشتند.

بیانیه دستگاه قضایی عراق تصریح می‌کند که «دادگاه از وجود نام این افراد در فهرست رایانه متعلق به تروریست‌های داعشی نیز اطلاع یافت؛ همچنین سلاح‌ها و اوراق هویت در کنار مهر‌های جعلی آن‌ها به وسیله نیرو‌های امنیتی کشف و ضبط شد.»

نیرو‌های امنیتی عراق امروز 11 تروریست داعشی را در عملیات‌های مختلف در کرکوک دستگیر کردند. یکی از این تروریست‌ها زن است.

یک منبع امنیتی نیز به رسانه‌های عراقی گفت که نیرو‌های امنیتی موفق شدند فردی موسوم به امیر داعش در منطقه حاوی العظیم استان دیالی را به هلاکت برسانند. تروریست مذکور در حمله چهار روز پیش داعشی‌ها به یکی از محل‌های استقرار گروه‌های الحشد العشائری در حاوی العظیم زخمی شد و دیروز چهارشنبه جان داد.

عراق در سال 2017 میلادی پس از سه سال نبرد، پیروزی بر گروه تروریستی «داعش» را اعلام کرد، اما عناصر و هسته‌های پراکنده این گروه تروریستی هنوز در برخی مناطق استان‌های «دیاله، کرکوک، نینوا، صلاح‌الدین، الانبار و بغداد» فعال هستند. گفته می‌شود تعداد تروریست‌های داعشی در هسته‌های خفته آن در سراسر عراق، حدود 6 هزار نفر است.
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان