مشاورین کلید
شرکت آکام آتا
مشاورین کلید
شرکت آکام آتا
جراحی زیبایی

معامله خودرو تا ۵۰ درصد کاهش یافت

دبیر انجمن واردکنندگان خودرو گفت: به دلیل نوسانات نرخ ارز، قیمت معاملات خودرو تا ۵۰ درصد کاهش یافته و خودرویی خرید و فروش نمی‌شود. همچنین با ممنوعیت واردات خودرو حدود ۳۰ درصد نمایشگاه‌داران خودروهای خارجی به طور کلی تعطیل شدند.

 

به گزارش تابناک به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، مهدی دادفر با بیان اینکه قیمت خودروهای خارجی متاثر از قیمت ارز، قیمت گذاری می شود، بیان کرد: با کاهش نرخ دلار ممکن است قیمت خودروهای خارجی کاهش یابد اما تا زمانی که واردات آزاد نشود و خودرویی وارد بازار نشود، این قیمت‌ها همچنان بالا خواهد ماند.

صحبت از ممنوعیت واردات خودروهای خارجی شد که چندی پیش دبیر انجمن واردکنندگان خودرو از واگذاری 1000 دستگاه خودروی لوکس خارجی به سازمان اموال تملیکی خبر داده بود که اخیرا حدود 800 دستگاه آن به مزایده و فروش رفت. موضوعی که با توجه به جریانی که تعیین تکلیف خودروهای وارداتی مانده در گمرک و سازمان اموال تملیکی طی می‌کند قابل توجه بوده، چرا که حداقل دو سالی است که سازمان‌های مربوطه و صاحبان این خودروها درگیر تعیین تکلیف آن‌ها بوده و هنوز به نتیجه نرسیده است.

نوسانات عجیب و غریب در بازار خودرو
بازار خودرو مدتی است که حال و روز خوبی ندارد، این گفته یکی از نمایشگاه دارانی است که از گرانی‌ها و نبود مشتری در این بازار همیشه آشفته، گله دارد. حال نه فقط بازار خودروهای داخلی، بلکه بازار خودروهای خارجی هم نوسانات عجیب و غریبی دارد.

به گفته یکی از نمایشگاه داران، این روزها قیمت خودروهای خارجی همپای قیمت داخلی‌ها روزهای پر فراز و نشیبی را تجربه می‌کند؛ حضور پر رنگ واسطه‌ها و دلالان و رشد نجومی قیمت‌ها از مشخصه‌های این روزهای بازار است. این موضوع در حالی رخ داده است که چند روزی است کرکره نمایشگاه‌های ماشین پایین آمده و خرید و فروشی صورت نمی‌گیرد.

اما زمانی که به فضای مجازی برای به دست آوردن قیمت‌ها، سری می زنیم، متوجه تغییر قیمت روزانه این خودروها می‌شویم، چه خودروهای خارجی و چه داخلی!

یکی از نمایشگاه داران در شرق تهران با بیان اینکه قیمت خودرو از اول سال تاکنون رشد چشمگیری داشته است، گفت: با وجود اینکه چند وقت است نرخ ارز روند کاهشی دارد و اصولا قیمت خودرو متاثر از قیمت ارز است، اما در حال حاضر با کاهش نرخ ارز، قیمت خودرو کاهش نیافته و چه بسا شاهد افزایش قیمت هم بوده‌ایم.

او ادامه داد: این افزایش قیمت را بیشتر در خودروهای داخلی دیده‌ایم و قیمت خودروهای خارجی چند روز است، ایست کرده و شاهد نوسانی در آن نیستیم. حتی در برخی از خودروها از اول سال تاکنون شاهد کاهش قیمت هم بوده‌ایم، به طور مثال رنو کولئوس 2018 اول سال 2 میلیارد و 80 میلیون تومان بوده و اکنون به 2 میلیارد و 50 میلیون تومان رسیده است.

این فروشنده افزود: رنو تلیسمان 2018 اول سال حدود قیمت یک میلیارد و 680 میلیون تومان داشته که اکنون به یک میلیارد و 550 میلیون تومان رسیده است. این کاهش نوسانات به دلیل کاهش قیمت ارز بوده است و اگر نرخ ارز ثابت بماند، قیمت خودروهای خارجی نیز ثابت خواهد ماند.

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
جراحی بینی
پیشخوان
تبلیغات متنی