تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
طراحی ارزان سایت
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
طراحی ارزان سایت

تهران تا چه زمانی قرمز کرونایی است؟

ایرنا نوشت: فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان‌شهر تهران گفت: در حال حاضر در وضعیت قرمز کرونایی قرار داریم و پیش بینی من این است تا آخر هفته آینده همین شرایط را در تهران خواهیم داشت و بعید است به سمت تنزل شاخص‌ها حرکت کنیم.

تهران تا چه زمانی قرمز کرونایی است؟

علیرضا زالی روز یکشنبه با اعلام این خبر گفت: بعید می‌دانم به سرعت، شاهد تغییر رنگ بندی کرونایی در تهران باشیم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا تزریق واکسن کرونا می‌تواند رنگ بندی تهران را در چند روز آینده تغییر دهد؟ گفت: تزریق دُز اول واکسن، تغییر چندانی در فرایند بیماری کرونا ایجاد نمی‌کند چرا که موثرترین زمان اثربخشی هفته دوم بعد از تزریق واکسن است، به همین دلیل این اقدام تاثیر آنی ندارد.

 بیماران کرونایی تهران به مرز 9 هزار نفر رسید

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران به روند بیماری کرونا در تهران اشاره کرد و گفت: براساس آخرین آمار تهران (تا صبح امروز) تعداد بیماران ما به 8 هزار و 900 نفر افزایش یافت که از این تعداد تقریبا بیماران جدیدی که در 24 ساعت گذشته به مراکز درمانی مراجعه کردند حدود 1 هزار و 550 بیمار بوده است که 180 نفر آنها در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شدند.

زالی بیان داشت: میزان ترخیص ما در 24 ساعت گذشته حدود 900 بیمار بوده که در مقابل ورودی‌های جدید عقب هستیم و به عبارتی به تزار ما در این زمینه منفی است، اگر تعداد ترخیص شدگان از تعداد بستری‌ها  پیشی بگیرد، شرایط مناسب تر و مطلوب تر خواهد بود.

 گروه‌های سنی 50تا 60 سال بیشترین بستری‌های کرونایی تهران

وی افزود: در حال حاضر بیشترین بستری ما را گروه‌های سنی 50 تا 60 سال یا به عبارتی گروه‌های غیر واکسینه تشکیل می‌دهند.

17 مرکز تجمیعی واکسیناسیون کرونا از سوی اورژانس به مجموع ظرفیت‌های افزوده شده که از این تعداد 11 مرکز به صورت غیر خودرویی و 6 مرکز هم به صورت خودرویی ارائه خدمات می دهند.

قبلا 80 مرکز تجمیعی واکسیناسیون کرونا در تهران فعال بود که با راه انداری 17 مرکر جدید، تعداد این مراکز در تهران به 97 مورد رسیده است.

47231

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان