تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
طراحی ارزان سایت
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
طراحی ارزان سایت

حملات موشکی اسرائیل به پایتخت سوریه

نیروهای هوایی سوریه توانستند حملات هوایی موشکی اسرائیل به دمشق را دفع نمایند.

حملات موشکی اسرائیل به پایتخت سوریه

به گزارش اسپوتنیک، ژنرال وادیم کولیت معاون رئیس مرکز آشتی بین طرفهای درگیر سوریه خبر داد که دو موشک هوایی اسرائیل امروز سعی کردند تا دمشق را هدف قرار دهند، اما موشکهای پرتاب شده آنها توسط نیروهای سوریه دفع گردید.

در بیانیه این ژنرال آمده است که ساعت 05:40 تا 05:54 در تاریخ 25 جولای دو موشک تکتیکی شکاری اف-16 اسرائیل دور از حریم هوایی سوریه، از سمت جنوب غرب دو موشک را به طرف منطقه شیادات زینب در دمشق پرتاب کردند.

به گفته وی، هر دو راکت توسط  تجهیزات "بوک-ام 2 ای" نیروهای سوریه که ساخت روسیه می باشد، در هوا خنثی گردید و از حملات موشکی اسرائیل جلوگیری به عمل امد.

گفتنی است، جنگ سوریه با یک سری تظاهرات گسترده و در نهایت درگیری‌های نظامی در کشور سوریه آغاز شد که از 26 ژانویه 2011 شروع شده‌است که تأثیرگرفته از تحولات سیاسی منطقه خاورمیانه موسوم به بهار عربی است. حکومت سوریه از پشتیبانی و حضور نیروهای ایران، روسیه، شبه نظامیان شیعه عراقی و حزب‌الله لبنان برخوردار بوده‌است.

داعش (سازمان تروریستی ممنوعه در روسیه) که زمانی بر بخش‌های شرقی سوریه حکومت می‌کرد و حدود نیمی از خاک این کشور را در کنترل داشت هم با دولت‌های سوریه و عراق و هم با اپوزیسیون سوریه درگیر جنگ بود که در حال حاضر با از دست دادن قسمت اعظم قلمرو خود به نواحی کوچکی در بیابان‌های شرق سوریه محدود شده‌است.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر