تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
طراحی ارزان سایت
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
طراحی ارزان سایت

راه‌اندازی سامانه هوشمند اعلام خطر در یزد

مدیر واحد آموزش شهروندی سازمان فرهنگی شهرداری یزد گفت: در دومین جشنواره ایمنی و آتش نشانی شهر یزد از سامانه هوشمند اعلام خطر sos رونمایی می‌شود که جایگزین مناسبی برای شماره ۱۲۵ است.

راه‌اندازی سامانه هوشمند اعلام خطر در یزد

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از یزد؛ «حمید زارع» هدف از برگزاری این جشنواره ایمنی و آتش نشانی شهر یزد با عنوان «یزد ایمن» را آگاه‌سازی، کاهش حوادث و تشویق شهروندان به رعایت نکات ایمنی عنوان کرد و گفت: مخاطبان این جشنواره شامل گروه های سنی مختلف از جمله کودکان، نوجوانان و بزرگسالان هستند.

وی با بیان اینکه همواره عدم آگاهی به مسائل ایمنی، زمینه ساز حوادث است، افزود: در این جشنواره برای اولین بار در کشور سامانه نوین و هوشمند اعلام خطر یا sos که جایگزین مناسبی برای شماره 125 است و باعث کاهش مزاحمت های تلفنی و دسترسی راحت تر آتش نشان به محل حریق است، رونمایی می شود.

وی در ادامه اظهار داشت: ایمنی یک فرهنگ است؛ فرهنگی که ریشه در باور مردم دارد اما ایمن‌سازی‌ یک فرایند است و بر اساس این اصل، دوره آموزش آنلاین ایمنی و آتش نشانی ویژه رانندگان حمل و نقل عمومی و دانش آموزان برگزار خواهد شد.

زارع با تاکید بر اینکه با «شهر ایمن» می‌توان از خطرات دور شد، افزود: در این راستا مجموعه کلیپ 12 قسمتی ایمنی و آتش نشانی با عنوان آقای آرامش، نماهنگ آتش نشان قهرمان با موضوع به تصویر کشیدن جان فشانی قهرمانان آتش نشانی، انیمیشن پیشگیری از آتش سوزی به وسیله جریان برق و بازی با وسایل حرارتی و برقی، انیمیشن ایمنی کودکان و موشن گرافیک ایمنی و آتش نشانی تهیه و در فضای مجازی پخش خواهد شد.

مدیر واحد آموزش شهروندی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد در ادامه گفت: در این جشنواره دو نفر از هنرمندان مشهور یزدی به عنوان سفیران آتش نشان با هدف آگاه سازی، جذب و آموزش علاقه مندان به دریافت آموزش های آتش نشانی انتخاب خواهند شد.

وی در پایان از تهیه اقلام آموزش ایمنی برای کودکان در برگزاری این جشنواره خبر داد و گفت: از دیگر بخش های این جشنواره می توان به برگزاری نمایشگاه عکس حوادث سال های گذشته و سه اکران شهری با عناوین «بپا نسوزی»، «بچه ها زود می سوزند» و «مرگ خاموش» در دو نقطه از شهر خبر داد.

48

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان