تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

تظاهرات شبانه بحرینی‌ها علیه سازش با اسرائیل + عکس

منابع بحرینی چهارشنبه شب اطلاع دادند، مردم این کشور در اعتراض به سازش حکومت بحرین با اسرائیل تظاهرات کردند.

تظاهرات شبانه بحرینی‌ها علیه سازش با اسرائیل + عکس

به گزارش اسپوتنیک به نقل از العالم، حساب توییتری جمعیت الوفاق بحرین نوشت: اهالی منطقه السنابس و المرخ در اعتراض به سازش با اسرائیل تظاهرات کردند.

بر اساس این گزارش، معترضان با حمایت از آیت الله عیسی قاسم رهبر نهضت اسلامی بحرین، سازش با اسرائیل را محکوم و خواستار آزادی فوری زندانیان سیاسی شدند.

​یائیر لاپید وزیر خارجه اسرائیل اخیرا برای افتتاح سفارت اسرائیل در منامه به بحرین سفر و با «حمد بن عیسی آل خلیفه» شاه این کشور دیدار کرد.

به دنبال سفر لاپید به بحرین، مردم این کشور با برگزاری تظاهرات مخالفت خود را با سازش و سفر این مقام اسرائیلی ابراز داشتند.

بحرینی‌ها با سردادن شعارهایی چون "هیهات منا الذله"، "از خاک بحرین بیرون بروید"، "مرگ بر اسرائیل" و "نه به سفارت صهیونیست‌ها در بحرین اسلامی" بار دیگر مخالفت قاطع خود را با عادی‌سازی روابط با اسرائیل اعلام کردند.

قرارداد سازش میان امارات متحده عربی و بحرین با اسرائیل شامگاه سه شنبه (25 شهریور 1399) به صورت رسمی در حضور دونالد ترامپ رییس جمهوری پیشین آمریکا امضا شد و این دو کشور کوچک عرب حاشیه خلیج فارس رابطه چندین ساله غیرعلنی خود را با  اسرائیل  آشکار و رسمی کردند.

افتتاح سفارت رژیم اسرائیل در منامه با اعتراض شدید گروه‌های فلسطینی روبرو شده است، در همین راستا، «محمود الزهار» عضو دفتر سیاسی جنبش حماس به شدت سفر لاپید به بحرین را محکوم کرد و گفت که این سفر در یک کلمه "خیانت"، خلاصه می‌شود.

 

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان