تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
تهران بار
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
تهران بار

پایان خوش یک هفته ملتهب

دنیای اقتصاد : مهدی طارمی از چند جهت یک هفته پر تشنج را پشت سر گذاشت؛ از یکسو فضای داخل کشور به خاطر اختلاف دیدگاه او با دراگان اسکوچیچ پر از موضع‌گیری‌های تند و آتشین شده بود و از سوی دیگر مهارت و البته اصرار مهدی به گرفتن پنالتی باعث شده در پرتغال هم انتقادهای زیادی از او به عمل بیاید.

مهاجم ایرانی پیش از مسابقات ملی به خاطر تمارض در محوطه جریمه حریف کارت زرد دوم را گرفت و اخراج شد. در پی این اتفاق، خیلی از مطبوعات پرتغال به انتقاد از طارمی پرداختند و او را به فریب داوران متهم کردند. این شرایط تا جایی ادامه پیدا کرد که سرجیو کونسیسائو سرمربی پورتو در نشست خبری پیش از بازی با توندلا به حمایت از طارمی پرداخت و او را بازیکنی صادق نامید. مهدی هم در این بازی جواب حمایت سرمربی تیمش را داد و در جریان برتری 3بریک پورتو، هر سه گل آبی‌پوشان را به ثمر رساند. این نخستین هت‌تریک طارمی در پیراهن پورتو بود. او گل‌هایش را در دقایق 20، 43 و 79 به ثمر رساند. هر سه گل از داخل محوطه جریمه و روی تیزهوشی و فرصت‌طلبی طارمی به ثمر رسید.

پورتو با این پیروزی، با 23 امتیاز از 9 بازی موقتا به صدر جدول صعود کرد، هرچند بنفیکا یک بازی کمتر دارد. خود مهدی هم هفت گله شد و بالاتر از دیاز، هم‌تیمی شش گله خود به صدر جدول برترین گلزنان لیگ پرتغال صعود کرد. سرمربی پورتو بعد از این بازی درباره درخشش مهدی چند جمله به زبان آورد. از او پرسیده شد آیا بعد از بازی با میلان چیزی به طارمی گفته که او این‌قدر خوب بازی کرده؟ کونسیسائو هم گفت: «من هنوز طارمی را ندیده‌ام، اما مجبور نیستم چیزی به او بگویم. او باید وظایفی را که به وی محول شده است انجام دهد. او مقابل میلان چهار شوت زد که هیچ گلی در پی نداشت، اما امروز چهار ضربه زد و سه گل به ثمر رساند. او برای همین کار اینجا حضور دارد.» مهدی طارمی از روزی که به فوتبال پرتغال رفته، در 97 بازی با پیراهن ریوآوه و پورتو موفق شده 52 گل بزند و 25 پاس گل بدهد. پس طبیعی است که رسانه‌ها نگاهی ویژه به این بازیکن داشته باشند. طارمی بعد از بازی با توندلا هم روی جلد روزنامه‌های ورزشی پرتغال رفت. مطبوعات این کشور، از مهاجم ایرانی و هم‌تیمی‌هایش با استفاده از تیترهایی مثل «روز قهرمانان» تمجید کردند.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر