جراحی زیبایی بینی
مشاورین کلید
جراحی زیبایی بینی
مشاورین کلید

چه کردند قدوس و قلی‌زاده

گل‌های خوشبوی ایرانی در فرنگستان

عملکرد موفقیت‌آمیز لژیونرهای ایران در اروپا همچنان ادامه دارد. ستاره‌های تیم ملی کشورمان به ویژه در فاز تهاجمی، دوران بسیار موفقیت‌آمیزی را پشت سر می‌گذارند

  سامان، مثل الماس

در هفته دهم لیگ برتر انگلستان برنتفورد در زمین برنلی با نتیجه 3 بریک شکست خورد. این یک شکست ناامیدکننده برای یاران سامان قدوس در مقابل یک تیم پایین جدولی بود، اما برای خود بازیکن ایرانی، تبدیل به شبی ماندگار شد. برنتفورد هر سه گل را در نیمه اول دریافت کرد و قدوس از حوالی دقیقه 60 فرصت حضور در میدان را به دست آورد. او طی نیم‌ساعت حضورش در زمین مسابقه به‌شدت درخشید و آهنگ بازی را عوض کرد. در نهایت هم تنها گل برنتفورد را خود قدوس با یک ضربه بسیار تماشایی به ثمر رساند. او توپ ارسالی از سمت چپ را با یک ضربه نمایشی شبیه قیچی به تور دروازه دوخت تا فاصله دو تیم کاهش یابد. اگرچه این گل برای نجات برنتفورد کافی نبود، اما هواداران فوتبال در ایران و انگلستان را بیش از پیش متوجه کیفیت ممتاز سامان کرد. هافبک نفوذی برنتفورد که سابقه بازی برای تیم ملی ایران در جام‌جهانی را هم دارد، بازیکنی موقعیت‌شناس و خوش‌استیل است که اگر روز خوبش باشد، می‌تواند در میدان‌داری تیمش و تغذیه مهاجمان نقش مثبت و چشمگیر داشته باشد. قدوس هفته گذشته هم در جام اتحادیه درخشیده بود و حتی پیش از آن در لیگ برتر یک نمایش جذاب کوتاه‌مدت برابر چلسی داشت. تداوم عملکرد خوب این بازیکن باعث شده است بسیاری از هواداران برنتفورد کادرفنی را تحت فشار قرار بدهند و خواهان فیکس شدن ستاره ایرانی باشند. همین فشارها در ایران هم وجود دارد؛ جایی که دراگان اسکوچیچ به ندرت به قدوس بازی می‌دهد و این باب طبع مخاطبان نیست. فعلا نتایج بسیار خوبی که اسکوچیچ در تیم ملی گرفته مانع از افزایش فشارها روی او شده است، اما حتی در همین شرایط هم بسیاری بر این باورند که مربی کروات باید یک جای خالی برای قدوس پیدا کند. مردم دوست دارند فوتبال فانتری این بازیکن را ببینند. در شرایط فعلی بعید به نظر می‌رسد اسکوچیچ در دو بازی پیش روی تیم ملی برابر لبنان و سوریه قادر باشد به راحتی از کنار نام قدوس بگذرد.

   تماشایی، مثل قلی‌زاده

این هفته اما در فوتبال اروپا یک گل ایرانی و خوشبوی دیگر هم رویید. زحمت این یکی افتاد روی دوش علی قلی‌زاده؛ وینگر محبوب دراگان اسکوچیچ که توانایی فنی بالایی دارد و حالا به یکی از ارکان اساسی تیم شارلروا تبدیل شده است. در چارچوب مسابقات هفته سیزدهم ژوپیر لیگ بلژیک شارلروا در حالی که مثل دیدارهای اخیرش علی قلی‌زاده را در ترکیب اصلی می‌دید، 3بر‌صفر بر یوپن غلبه کرد. ستاره ایرانی در این بازی برای چهارمین مسابقه پیاپی موفق به گلزنی شد. علی قلی‌زاده در دقیقه 84 پس از اینکه پاس رو به عقب نیکولسون را در سمت چپ محوطه جریمه دریافت کرد، با یک سرتوپ دیدنی، مدافع مقابل خود را فریب داد و در حالی که دروازه‌بان و چهار مدافع یوپن در محوطه شش قدم حضور داشتند و نظاره‌گر صحنه بودند، ستاره ایرانی شارلروا با شوت تماشایی به طاق دروازه گل دوم بازی را زد. این گل بسیار زیبا بود و با هدف‌گیری دقیق قلی‌زاده به ثمر رسید. ستاره ایرانی که پیش از این در 11 مسابقه ژوپیر لیگ چهار گل زده و یک پاس گل داده بود، این هفته هم توانست روند فوق‌العاده خود را با یک گل تماشایی ادامه بدهد و همچنان برای حضور در ترکیب اصلی تیم ملی خط و نشان بکشد.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان