جراحی زیبایی بینی
مشاورین کلید
جراحی زیبایی بینی
مشاورین کلید

Seres SF۵؛ اولین خودروی برند هواویی

اس اف ۵ توانایی پیمایش ۱۸۰ کیلومتر در حالت الکتریکی کامل را دارد و جالب‌تر آنکه اگر باک بنزین این کراس اوور کاملا پر باشد و باتری نیز در وضعیت شارژ کامل قرار داشته باشد؛ برد حرکتی خودرو به ۱۰۰۰ کیلومتر می‌رسد که در نوع خود یک رکورد جالب محسوب می‌شود.

از مدت‌ها قبل خبر مربوط به تصمیم کمپانی هواویی برای تولید خودرو در رسانه‌های خبری مشاهده می‌شد. البته این اولین باری نیست که یک غول فناوری تمایل خود را به صنعت خودرو نشان می‌دهد، زیرا قبلا همین حواشی درباره اپل و سامسونگ نیز وجود داشت.

اما هواویی جدی‌تر از رقبای خود به این راهبرد توجه کرده و طی نمایشگاه بین المللی خودروی شانگ‌های از کراس اوور Seres SF5 رونمایی کرده است. این خودرو اولین وسیله نقلیه‌ای است که در نمایشگاه‌های اختصاصی هواویی در کشور چین ارائه خواهد شد.

گفتنی است Seres که قبلا با نام اس اف موتورز شناخته می‌شد؛ یک کمپانی خودروسازی است که در سال 2016 توسط شینگ‌های ژانگ در کالیفرنیا به ثبت رسیده و بطور خاص بر توسعه وسایل نقلیه الکتریکی متمرکز است. اولین نمونه اس اف 5 توسط Seres در سال 2018 رونمایی شد که حالا با حضور هواویی فناورانه‌تر از گذشته حاضر شده است.

نمونه‌ای از اس اف 5 که در نمایشگاه شانگ‌های رونمایی شده از یک پیشرانه بنزینی 1.5 لیتری 4 سیلندر به همراه 2 موتور الکتریکی استفاده می‌کند. مجموع خروجی این سیستم برابر با 550 اسب بخار است که می‌تواند خودرو را طی 4.7 ثانیه از حالت توقف به سرعت 100 کیلومتر برساعت برساند.

هواویی تاکید می‌کند اس اف 5 توانایی پیمایش 180 کیلومتر در حالت الکتریکی کامل را دارد و جالب‌تر آنکه اگر باک بنزین این کراس اوور کاملا پر باشد و باتری نیز در وضعیت شارژ کامل قرار داشته باشد؛ برد حرکتی خودرو به 1000 کیلومتر می‌رسد که در نوع خود یک رکورد جالب محسوب می‌شود.

اما در قسمت کابین، هواویی از تمایشگر بزرگ تبلتی برای سیستم سرگرمی استفاده کرده است. سیستم صوتی با 11 اسپیکر که تجربه‌ای در حد یک سالن اپرا را برای سرنشینان ایجاد می‌کند نیز از دیگر برنامه‌های کمپانی چینی برای این کراس اوور است.

اس اف 5 از قابلیت شارژ خودرو به خودرو پشتیبانی می‌کند همچنین از قابلیت شارژ معکوس برای تامین انرژی لوازم خانگی برقی نیز برخوردار است. این خودرو با قیمت پایه 38 هزار دلار برابی نمونه تمام چرخ محرک و 33361 دلار برای نمونه محور جلو ثبت سفارش می‌شود.
 
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان