تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

بیشترین جست‌ و جو‌های ایرانیان در گوگل در ۴۸ ساعت گذشته

تهدید ترامپ توسط رئیسی مورد توجه کاربران در گوگل

در بازه زمانی مورد اشاره، مفاهیم و عباراتی چون «حاج قاسم سلیمانی»، «ابراهیم رئیسی»، «مصلی امام خمینی (ره)»، «زینب سلیمانی»، « چرا قبر حضرت زهرا مخفی است؟»، «چرا اسنپ بالا نمیاد؟»، «ترانه علیدوستی» و... از مهم‌ترین موضوعاتی بود که کاربران ایرانی در اینترنت به دنبال اطلاعاتی در مورد آن‌ها بودند.

قاسم سلیمانی، همچنان بحث داغ فضای مجازی است/ یک گوشی زینب سلیمانی را ترند گوگل کرد/ تهدید ترامپ توسط رئیسی مورد توجه کاربران در گوگل/ چرا اسنپ کار بالا نمی آید؛ سوال کاربران از گوگل!

روزانه عبارت و مفاهیم متعدد و صد البته متفاوتی از سوی کاربران فضای مجازی در شبکه‌های اجتماعی و موتور‌های جستجوگر جست و جو می‌شود؛ مفاهیمی که بعضاً با تحولات خبری در جریان ارتباط تنگاتنگی دارند و کاربران به دنبال اطلاعات بیشتری در مورد آن‌ها هستند. در بسته خبری پیش روی به مهم‌ترین مفاهیم جست و جو شده و بیان دیگر ترند‌های گوگل در چهل و هشت ساعت اخیر اشاره شده است.

به گزارش «تابناک»؛ در بازه زمانی مورد اشاره، مفاهیم و عباراتی چون «حاج قاسم سلیمانی»، «ابراهیم رئیسی»، «مصلی امام خمینی (ره)»، «زینب سلیمانی»، « چرا قبر حضرت زهرا مخفی است؟»، «چرا اسنپ بالا نمیاد؟»، «ترانه علیدوستی» و... از مهم‌ترین موضوعاتی بود که کاربران ایرانی در اینترنت به دنبال اطلاعاتی در مورد آن‌ها بودند.

حاج قاسم سلیمانی

سیزدهم دی ماه برابر است با سالگرد شهادت سردار قاسم سلیمانی که در سال 1398 و در چنین تاریخی به دست نیروهای تروریست آمریکایی و به دستور مستقیم رئیس جمهور وقت این کشور در مجاورت فرودگاه بغداد به شهادت رسید.

با فرارسیدن سالگرد این شهید بزرگوار، نام و یاد ایشان و عبارت هایی همانند «حاج قاسم سلیمانی» سراسر فضای مجازی و به ویژه گوگل را پر کرد.

باز خوانی وصیت نامه شهید قاسم سلیمانی - تابناک ؛ TABNAK

بسیاری از کاربران ایرانی در مدح و ستایش از رشادت های ایشان دست به قلم شدند و در شبکه های اجتماعی مطالب فراوانی را به نگارش درآوردند.

در همین رابطه مراسمی در مصلی بزرگ امام خمینی (ره) و نیز بسیاری از مراکز نظامی و مذهبی کشور برگزار شد.

در مراسم مصلی تهران علاوه بر اعضای خانواده سپهبد شهید قاسم سلیمانی، سردار سلامی فرمانده کل سپاه، سردار قاآنی فرمانده نیروی قدس سپاه، سرلشکر ایزدی معاون راهبردی و اشراف فرماندهی کل قوا در ستاد کل نیروهای مسلح،  سردار امیرعلی حاجی‌زاده فرمانده هوافضای سپاه پاسداران، سردار محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه، سردار غلامرضا سلیمانی رییس سازمان بسیج مستضعفین، سرتیپ حسین نجات جانشین فرمانده کل سپاه در قرارگاه ثارالله تهران، حجت الاسلام شیرازی جانشین رییس سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع، سردار حسن زاده فرمانده سپاه محمد رسول الله تهران بزرگ، محسن رضایی معاون اقتصادی رییس جمهور، علی رضا زاکانی شهردار تهران ،حجت‌الاسلام سید محمود دعایی و .... حاضر بودند و سخنران ویژه مراسم نیز رئیس جمهور کشورمان بود.

بیشتر بخوانید

ابراهیم رئیسی

در روز سیزدهم دی ماه و چهاردهم دی ماه، نام ابراهیم رئیسی- رئیس جمهور دولت سیزدهم به یکی از ترندهای اصلی گوگل تبدیل شد.

رییسی: پیگیری پرونده ترور حاج قاسم را رها نمی‌کنیم - تابناک ؛ TABNAK

این مهم از آن جهت رخ داد که در روز سیزدهم دی ماه و در مراسم سالگرد شهید قاسم سلیمانی در مصلی امام خمینی (ره) رئیسی سخنان تند و تهدیدآمیزی را علیه مقام های سابق دولت آمریکا و آمران ترور شهید سلیمانی مطرح کرد.

رئیس جمهور در این مراسم تأکید کرد که یا باید آمران به ترور در یک دادگاه صالح محاکمه شوند و یا به زودی توسط امت اسلامی ایران مجازات اقدام جنایتکارانه خود را خواهند دید.

بیشتر بخوانید 

مصلی امام خمینی (ره)

مصلّای تهران یا مصلای امام خمینی (ره) مجموعه‌ای از بناها و فضاهای لازم برای حضور جمعیت‌های میلیونی و برگزاری مراسم عبادی، سیاسی، اجتماعی و انجام فعالیت‌های متنوع فرهنگی، آموزشی و هنری نظیر برگزاری نمایشگاه‌های بزرگ فرهنگی، کلاس‌های آموزشی و… در تهران است.

روز دوشنبه برابر با سیزدهم دی ماه سال جاری و به مناسبت دومین سالگرد درگذشت شهید قاسم سلیمانی در این مکان سیاسی عبادی مراسمی برای بزرگداشت این شهید بزرگوار برگزار شد که مورد توجه بسیاری از کاربران شبکه های اجتماعی قرار گرفت.

همانطور که پیشتر اشاره شد بسیاری از شخصیت های عالی رتبه ایرانی به ویژه در حوزه نظامی در این مراسم حضور داشتند و در آن رئیس جمهور کشورمان شخصاً به مسئله لزوم مجازات آمران به ترور شهید سلیمانی اشاره کرد؛ گفته هایی که بازتاب گسترده ای در فضای رسانه ای در سطح ملی و بین المللی داشت.

بیشتر بخوانید

زینب سلیمانی

زینب سلیمانی- یکی از دو دختر شهید قاسم سلیمانی است که در روز سیزدهم به واسطه انتشار یک عکس از او در حالی که گوشی تلفن همراهش در دستش بود، با حاشیه های فراوانی رو به رو شد.

وی که برای حضور در مراسم دومین سالگرد شهادت شهید سلیمانی و ابومهدی المهندس در عراق حضور یافته و در حاشیه یکی از برنامه‌ها، عکسی با یک خانم عراقی گرفت و گوشی آیفون 13 وی مورد توجه قرار گرفته است.

این گوشی یکی از گران‌ترین مدل‌های این برند امریکایی بوده که قیمت آن از 40 میلیون تومان شروع و تا 60 میلیون هم می‌رسد.

قاسم سلیمانی، همچنان بحث داغ فضای مجازی است/ یک گوشی زینب سلیمانی را ترند گوگل کرد/ تهدید ترامپ توسط رئیسی مورد توجه کاربران در گوگل/ چرا اسنپ کار بالا نمی آید؛ سوال کاربران از گوگل!

 انتقادها از وی بیشتر توسط ضدانقلاب بوده و دو موضوع را در اینباره مورد نقد قرار داده‌اند: یکی استفاده از گوشی آیفون به عنوان یکی گوشی امریکایی، دوم قیمت بالای این تلفن همراه.

نوشتند: “‌زینب سلیمانی با آخرین مدل آیفون آمریکایی برای دوربین ژست می‌گیرد” و گفتند:‌  “زینب سلیمانی امروز در حالی قول انتقام از آمریکا را می‌دهد که “آیفون 13 پرو‌مکس” ساخت آمریکا را در دستش گرفته”

برخی هم گفتند:‌ “این گوشی 52میلیونی رو با بودجه بنیاد سردار سلیمانی خریدید یا ارث پدری بوده؟”

یا نوشتند: دختر “سردار مقاومت” (دقت کنید که اسمش “مقاومت” هست) گوشی 60-70 میلیونی آمریکایی دستشه. یاد اون سخنرانی (آیت الله) خامنه‌ای افتادم که میگفت “اگر تحریم‌ها و مشکلات اقتصادی فشار آورد، مردم مقاومت کنند”. خب ما با فقر مقاومت کنیم و شماها با آیفون؟!

در مقابل، کاربران دیگری در حمایت از دختر شهید سلیمانی، از چند روش استفاده کردند؛ برخی آن را فتوشاپ خواندند، و برخی گفتند همسر لبنانی‌اش برای او خریده! برخی هم این گوشی را به استفاده از جنگنده های F14 نظامی ربط داند.

برخی هم استدلال به امنیت بالای این گوشی‌ها کردند و در آخر هم برخی با استناد به استوری خانومی که زینب سلیمانی با او عکس گرفته بود، مدعی شدند که آیفون 13 متعلق به او بوده؛ در حالی که بررسی‌ها نشان می‌دهد رنگ گوشی آن خانم اصلا سفید نبوده!

بیشتر بخوانید

 چرا قبر حضرت زهرا مخفی است؟

از جمله ترندهای دیگری که در روزهای گذشته در فضای اجتماعی به ویژه گوگل مطرح شد، این سوال بود که چرا قبر حضرت زهرا (س) مخفی است؟

در مورد ایام فاطمیه در ویکی تابناک بیشتر بخوانید

سوال و موضوعی که به واسطه فرارسیدن سالروز شهادت ایشان به کرات در فضای مجازی پرسیده شد.

در پاسخ به این سوال توضیح اینکه بنا به وصیت حضرت زهرا سلام الله علیها، ایشان را مخفیانه و شبانه دفن کردند. بانوی دو عالم به دلیل غصب خلافت از امام علی، تصرف فدک و یاری نکردن مسلمانان چنین وصیتی کردند و خواستند قبرشان مخفی بماند و همین خود یکی از دلایل مظلومیت ایشان است.امام علی علیه السلام برای اینکه دشمنان نتوانند قبر را تشخیص دهند صورت چهل قبر تازه را در مدینه احداث کردند تا کاملا در اشتباه واقع شوند. گر چه خود حضرت و فرزندانشان جایگاه دفن حضرت زهرا را می دانستند. ائمه اطهار هم از موضع قبر مطلع بودند ولی اجازه نداشتند که این سر الهی را آشکار سازند. بنا به اعتقاد شیعه قبر حضرت فاطمه سلام الله علیها تا زمان ظهور امام زمان مخفی می ماند تا آن حضرت پرده از آن بردارند. دربارۀ محل دفن حضرت فاطمه احتمالاتی مانند خانه ایشان، روضة النبی، بقیع و خانه عقیل شمرده شده است. اما همۀ اینها احتمالات است و مزار شریف ایشان همچنان مخفی است.

بیشتر بخوانید

چرا اسنپ بالا نمیاد؟

چند روزی است که برخی کاربران نرم افزار اسنپ از عدم کارکرد مناسب این نرم افزار گلایه دارند.

بررسی لوگوی جدید اسنپ - تابناک ؛ TABNAK

برخی مسافران از بالا نیامدن نرم افزار شکایت دارند و برخی بیان می کنند که هنگام انتخاب سفر و خودرو با مشکل مواجه می شوند.

اگرچه شرکت اسنپ در این باره توضیح مشخصی ارائه نکرده است، ولی به هر صورت این موضوع نیز در روزهای اخیر به یکی از ترندهای گوگل تبدیل شد.

بیشتر بخوانید

ترانه علیدوستی

ترانه علیدوستی یکی از بازیگران و صدا پیشه های ایرانی است که در سال 1362 به دنیا آمده است.

او به تازگی تصویری از خود و دخترش در شبکه های اجتماعی منتشر کرده است که مورد توجه کاربران در فضای مجازی قرار گرفته است.

قاسم سلیمانی، همچنان بحث داغ فضای مجازی است/ یک گوشی زینب سلیمانی را ترند گوگل کرد/ تهدید ترامپ توسط رئیسی مورد توجه کاربران در گوگل/ چرا اسنپ کار بالا نمی آید؛ سوال کاربران از گوگل!

توضیح بیشتر اینکه به تازگی تصویری از ترانه علیدوستی همراه دخترش حنا، در پشت صحنه فیلم «برادران لیلا» به کارگردانی سعید روستایی و تهیه کنندگی جواد نوروزبیگی منتشر شده است.

ترانه علیدوستی، نوید محمدزاده، پیمان معادی، سعید پورصمیمی و فرهاد اصلانی از بازیگران این فیلم سینمایی هستند.
بیشتر بخوانید

 

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان