پماد درمان بواسیر
وردپرس 24
پماد درمان بواسیر
وردپرس 24
بست ویکی

قوی ترین پاسپورت‌ های جهان کدامند؟

گذرنامه ایران همراه با پاسپورت جمهوری دموکراتیک کنگو در جایگاه ۱۰۱ قرار دارد و با استفاده از این گذرنامه می‌توان به ۴۲ کشور جهان بدون نیاز به روادید(ویزا) سفر کرد.

به گزارش تابناک به نقل از یورونیوز، پاسپورت‌های 13 کشور عضو اتحادیه اروپا در میان 21 کشوری قرار گرفت که اعتبار گذرنامه‌های آنها در آغاز سال 2022 میلادی رتبه‌ جهانی اول تا ششم را از آن خود کردند.

بر پایه رده‌بندی انجام شده برای گذرنامه‌های 199 کشورهای جهان که بر مبنای شاخص «هِنلی» صورت گرفته، گذرنامه ژاپن در ابتدای سال 2022 نیز همچون سه سال گذشته جایگاه معتبرترین پاسپورت جهان را حفظ کرده ولی امسال این جایگاه را با سنگاپور به اشتراک گذاشته است. با استفاده از پاسپورت ژاپنی و سنگاپوری می‌توان به 192 کشور جهان بدون نیاز به اخذ ویزا سفر کرد.

کره جنوبی با آلمان در رتبه دوم(با امتیاز 190) و فنلاند، ایتالیا، لوکزامبورگ و اسپانیا (با امتیاز 189) با هم در رتبه سوم قرار دارند.

کشورهای اتحادیه اروپا طبق معمول در صدر فهرست قرار دارند و فرانسه، هلند و سوئد با یک پله صعود به اتریش و دانمارک در جایگاه چهارم (با امتیاز 188) پیوستند. ایرلند و پرتغال نیز با امتیاز 187 در رده پنجم قرار دارند.

ایالات متحده و بریتانیا که در سال 2014 رتبه اول را به طور مشترک در اختیار داشتند، در آغاز سال 2022 همراه با بلژیک، نیوزیلند، نروژ و سوئیس در جایگاه ششم قرار گرفتند. دو کشور مهاجرپذیر استرالیا و کانادا نیز با 185 امتیاز در کنار چک، یونان و مالت در رتبه هفتم قرار دارند. اعتبار گذرنامه سه کشور مهاجر پذیر نیوزیلند، استرالیا و کانادا در سال 2020 در رتبه نهم قرار داشت.

قوی ترین پاسپورت‌ های جهان کدامند؟

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان