تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
وردپرس 24
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
وردپرس 24
بست ویکی

داعشی‌ها در سوریه تسلیم شدند

ایرنا نوشت: شبکه خبری اسکای نیوز عربی امروز دوشنبه از آغاز تسلیم عناصر داعش که در زندان قدیمی «الحسکه» پنهان شده‌اند به شبه نظامیان کرد سوریه، خبر می دهند.

داعشی‌ها در سوریه تسلیم شدند

چند روز پیش داعش با انجام بزرگترین عملیات خود در چند سال اخیر، زنگ خطر بازگشت داعش به میدان را به صدا درآورد و زندانی (غویران) را که هزاران تروریست تحت تعقیب را در خود جای داده بود، هدف قرار داد.

گروه تروریستی داعش پنجشنبه شب پس از انجام چند انفجار در شهر الحسکه سوریه که تحت کنترل نیروهای دموکراتیک سوریه است، به زندان غویران که برای بازداشت اعضای داعش در نظر گرفته شده است، حمله و سعی کرد آن را تحت کنترل خود درآورد.

به گزارش اسکای نیوز در بیانیه‌ای که از سوی مرکز رسانه‌ای نیروهای دموکراتیک سوریه (قسد) منتشر شد، آمده است: طی سه روز گذشته حمله سازماندهی شده داعش به زندان غویران با هدف کنترل زندان و آزادی زندانیان تروریست، مانع اصلی بر سر پیشروی نیروهای دموکراتیک سوریه استفاده از تروریست‌های کودک موسوم به «توله‌های خلافت» مرتبط با داعش بود. تعداد این کودکان که در خوابگاه های ویژه جداگانه در داخل بازداشتگاه حضور داشتند، به 700 نفر می‌رسد که از آنها به عنوان سپر انسانی استفاده می‌شود.

بر اساس این گزارش، اما با محاصره تروریست‌ها توسط نیروهای قسد و با همکاری نیروهای «ائتلاف بین‌المللی»، عناصر تروریستی شروع به تسلیم کردند.

زندان غوران که برای بازداشت اعضای داعش در نظر گرفته شده است، بیش از 3000 تروریست داعش را در خود جای داده است که اکثریت آنها از سوریه و عراق و برخی دیگر از کشورها هستند.

در روزهای گذشته درگیری و تعقیب و گریز بین نیروهای دموکراتیک سوریه که مسئولیت تامین امنیت زندان موسوم به زندان گویران در الحسکه را بر عهده دارد و عناصر داعش در نزدیکی زندان رخ داد. داعش با دو خودروی بمب گذاری شده به زندان حمله کرد و ده ها تن از مبارزان بازداشت شده را فراری داد، اما شبه نظامیان قسد (تحت حمایت آمریکا) بسیاری از آنها را دستگیر کردند.

311311

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان