تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
وردپرس 24
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
وردپرس 24
بست ویکی

هنرمندی که گل تاریخی مارادونا را جاودان کرد

ایسنا نوشت: گلی که مارادونا در فینال جام جهانی ۱۹۸۶ با دست به ثبت رساند، سوژه این هفته برنامه «عکس‌های تکان‌دهنده» از شبکه اسپانیایی زبان هیسپان تی‌وی است.

هنرمندی که گل تاریخی مارادونا را جاودان کرد

«عکس‌های تکان‌دهنده» به کارگردانی کیانوش الطافی که هر هفته با انتخاب عکسی تاثیرگذار و ماندگار در تاریخ به بررسی و نقد آن می‌پردازد، در این قسمت به گلی که مارادونا در فینال جام جهانی 1986 دور از چشم داور و با دست به انگلیس زد، می‌پردازد.

مارادونا در جواب خبرنگاری که از او درباره این گل سوال کرد گفت که این گل به دست خدا زده شده است و در واقع جواب شکست ارتش آرژانتین در درگیری با ارتش انگلیس هنگام تصاحب جزایر فالکلند است.

عکاس انگلیسی این صحنه باب توماس، لحظه به ثمر رسیدن گل مارادونا با دست را به ثبت رساند. توماس عکاسی را از سال 1973 و در سن 15 سالگی آغاز کرد. او در سال 1984 جایزه بهترین عکاس ورزشی انگلیسی را از بابی چارلتون فوتبالیست افسانه‌ای دریافت کرد. علاوه بر «دست خدا»، این عکاس تصاویر بسیاری از چهره‌های عالی ورزشی را به ثبت رسانده است که ستارگان بوکس مثل محمدعلی کلی و برخی از مشهورترین فوتبالیست‌های جهان از جمله جورج بست و پل گاسکوئین از آن جمله هستند.

«عکس‎های تکان‎‌دهنده» کاری از واحد برنامه‌های شبکه پرس تی‌وی است که برای مخاطبان اسپانیایی‌زبان شبکه هیسپان تی‌وی زبانگردانی شده است. این برنامه روز جمعه 8 بهمن ماه ساعت 03:15 بامداد به وقت تهران پخش می‌شود و تکرار آن همان روز ساعت 10:15 ،19:15و شنبه ساعت‌های 21:45،14:15،08:45 و یکشنبه ساعت 16:45 برای اسپانیایی‌زبان‌های سراسر جهان قابل مشاهده خواهد بود.

58244

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان