پماد درمان بواسیر
وردپرس 24
پماد درمان بواسیر
وردپرس 24

نشانه های معمول آرتروز را می شناسید؟

به گفته متخصصان بهتری راه برای کاهش درد و علائم آرتروز ورزش کردن و کاهش وزن می باشد

نشانه های معمول آرتروز را می شناسید؟
"سازمان خدمات بهداشت ملی انگلیس" (NHS) اکنون به افرادی که آرتروز (ورم مفاصل و استخوان‌) دارند، توصیه می‌کند که برای کمک به کاهش درد و بهبود انعطاف‌پذیری مفاصل، ورزش کنند.


همچنین "موسسه ملی بهداشت و بهبود مراقبت" (NICE) پیش‌نویس جدیدی برای دستورالعمل‌های مربوط به درمان آرتروز منتشر و اعلام کرده است که "ورزش" و همچنین "کاهش وزن" به عنوان درمان اصلی این عارضه در نظر گرفته شود.

آرتروز عارضه‌ای است که باعث می‌شود مفاصل سفت و دردناک شوند. این بیماری بسیار شایع است و هر چه فرد مسن‌تر باشد، بیشتر احتمال دارد که به آرتروز دچار شود. بعلاوه چاقی نیز یک عامل خطر شایع در بروز آرتروز است.

بیشتربخوانید:

مرهم تغذیه بر درد پنهان آرتریت

نقش تغذیه در التهاب مفصل (آرتریت)تقریبا تمام مفصل‌ها ممکن است تحت تاثیر آرتروز قرار بگیرند با این حال، این بیماری بیشتر در زانو، لگن و مفاصل کوچک دست شایع است.

به نوشته روزنامه ایندیپندنت، سازمان خدمات بهداشت ملی انگلیس مهمترین نشانه‌های آرتروز را درد و سفتی مفاصل معرفی کرده که باعث مشکل شدن حرکت مفصل می‌شود.

با این حال در بعضی افراد ممکن است نشانه‌های دیگری مانند تورم، ضعف و حتی صدای ساییده شدن و «قرچ‌» کردن (مفصل‌ها) در هنگام حرکت مفاصل آسیب‌دیده بروز کند.

شدت عوارض ممکن است کاملا از فردی به فرد دیگر متغیر باشد و از خفیف و موقتی تا مداوم و درد شدید تغییر کند که انجام کارهای روزانه را مشکل می‌کند.

آرتروز بیماری درازمدتی است که درمان ندارد با این حال، پیش‌نویس دستورالعمل‌های جدید از طرف موسسه ملی بهداشت و بهبود مراقبت، ورزش‌درمانیِ مناسب را به همه افراد مبتلا به این عارضه توصیه می‌کند.

بیشتربخوانید:

کنترل آرتریت با کمک تغذیه

 

 

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر