مشاورین کلید
شرکت آکام آتا
مشاورین کلید
شرکت آکام آتا
جراحی زیبایی

سه فرمانده طالبان کشته شدند

ایسنا نوشت: چندین مقام پاکستانی و چهره‌های شبه‌نظامی امروز (دوشنبه) گفتند که خودروی حامل اعضای گروه طالبان پاکستان در جریان برخورد با یک بمب کنار جاده‌ای در شرق افغانستان منفجر شد که در جریان آن سه فرمانده «تحریک طالبان پاکستان» (تی‌تی‌پی) کشته شدند.

سه فرمانده طالبان کشته شدند

به گزارش شبکه خبری سی.بی.اس، هنوز هیچ گروهی مسئولیت این انفجار را که یکشنبه شب باعث کشته شدن "عبدالوالی" موسوم به عمر خالد خراسانی در ولایت پکتیا در شرق افغانستان شد، برعهده نگرفته است؛ مرگ او ضربه‌ای سهمگین بر پیکرده طالبان پاکستان یا همان تحریک طالبان پاکستان برجای گذاشته است.

این گروه شبه نظامی جاسوس‌های اطلاعات پاکستان را مقصر این انفجار می‌داند اما هیچ دلیل و مدرکی برای اثبات حرف خود نیاورده است.

همچنین در جریان انفجار سه تن دیگر شامل راننده و دو تن از معاون‌های نزدیک خراسانی نیز کشته شدند.

افراد کشته‌شده به جز عبدالولی مشهور به عمر خالد خراسانی، حافظ دولت، مولوی حسن و داماد عمر خالد خراسانی هستند.

طالبان پاکستان در 14 سال گذشته حملاتی را در پاکستان انجام داده است. خراسانی یکی از رهبران ارشد تحریک طالبان پاکستان در سال 2014 از این گروه جدا شد تا گروه شبه نظامی خود به نام "جماعت الاحرار" را که بعدا به طالبان پاکستان ملحق شد، تشکیل دهد.

جماعت الاحرار از سوی آمریکا در سال 2016 یک گروه تروریستی اعلام شد. این گروه شبه نظامی به انجام چندین مورد حمله علیه نیروهای پاکستانی و اقلیت‌های مذهبی متهم است.

خراسانی همچنین بخشی از مذاکره کنندگان تحریک طالبان پاکستان بود که با مقام‌های پاکستانی از مه 2022 مذاکراتی را برگزار کرد.

311311

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
جراحی بینی
پیشخوان
تبلیغات متنی