مشاورین کلید
شرکت آکام آتا
مشاورین کلید
شرکت آکام آتا
جراحی زیبایی

تصاویر ؛ قیافه عجیب و غریب ماشین‌ جدید سیتروئن!

دیجیاتو نوشت: کانسپت سیتروئن اُلی (Oli) رونمایی شد. این کانسپت یک پیکاپ کوچک با پیشرانه الکتریکی است و طراحی بسیار عجیب و غریبی دارد.

تصاویر ؛ قیافه عجیب و غریب ماشین‌ جدید سیتروئن!

سیتروئن تازه‌ترین کانسپت خود را یک «لابراتور چرخ‎‌دار» توصیف می‌کند. این پیکاپ مفهومی 4200 میلیمتر طول دارد و از نظر طراحی می‌توان شباهت‌هایی بین آن و مدل آمی (Ami) پیدا کرد. فرم خاص چراغ‌های جلو، شیشه جلوی عمودی، باز شدن درها خلاف جهت هم، قرارگیری چرخ‌ها در گوشه‌های اتاق و قسمت بار خیلی کوچک از ویژگی‌های اصلی سیتروئن اُلی در نمای بیرونی هستند. بطور کلی طراحی این کانسپت طوری است که بنظر می‌رسد هنگام حرکت با دنده عقب از ایرودینامیک بهتری برخوردار باشد! این شرکت تاکید دارد روی کاپوت جلو یک داکت مخصوص وجود دارد که ایرودینامیک را بهبود می‌بخشد.

استفاده گسترده از مواد بازیافتی در سیتروئن اُلی

در ساخت سیتروئن اُلی مهندسان به طور گسترده از مواد بازیافتی استفاده کرده‌اند. برای مثال سقف، کاپوت و کفی قسمت بار این کانسپت جنسی از کارتن و مقوای بازیافتی دارد. کفی بار سیتروئن اُلی زیر یک شیشه دودی مخفی قرار دارد. در حالت استاندارد طول این بخش 679 میلیمتر است، اما با تا کردن درب عقب تاشو این رقم به 1050 میلیمتر می‌رسد. عرض و ارتفاع این بخش نیز به ترتیب 994 و 582 میلیمتر است.

تصاویر ؛ قیافه عجیب و غریب ماشین آینده سیتروئن

کابینی سرتاسر قرمز

با آنکه سیتروئن اُلی یک پیکاپ است، اما کابین لوکس و با کیفیتی دارد. فضای داخلی این خودروی مفهومی چهار نفره سرتاسر قرمز است. پشتی صندلی‌ها از پلی اورتان ترموپلاستیک (TPU) و با کمک فناوری چاپ سه‌بعدی ساخته شده؛ جالب اینکه این صندلی‌ها با فریم‌های لوله‌ای به کف اتاق متصل هستند و ضربه‌گیر مخصوص ارتعاشات آنها را به حداقل می‌رساند. سیتروئن می‌گوید این صندلی‌ها و داشبورد از قطعات به مراتب کمتری در مقایسه با صندلی‌های رایج کنونی تولید شده‌اند.

فلسفه آسایش پیشرفته

همانند تمامی مدل‌های اخیر کمپانی سیتروئن، اُلی نیز بر مبنای فلسفه «آسایش پیشرفته» توسعه پیدا کرده؛ به همین خاطر از نظر میزان کارایی در سطح بالایی قرار دارد. جنس کف ماژولی این پیکاپ مفهومی از فوم پلی اورتان ترموپلاستیک یک تکه (E-TPU) است و می‌توان آن را در صورت نیاز تعویض کرد. شاید بدانید از این ماده در ساخت کفش‌های مخصوص دویدن و زین دوچرخه استفاده می‌شود.

تصاویر ؛ قیافه عجیب و غریب ماشین آینده سیتروئن

به منظور شستشو و نظافت راحت، کابین سیتروئن اُلی یک پوشش ضد آب دارد. ضمن اینکه در کف حفره‌های مخصوصی تعبیه شده که آب از آنها به بیرون هدایت می‌شود. پنل‌ درها هم بر مبنای افزایش کارایی طراحی شده و چند محفظه برای گذاشتن وسایل مختلف در هر یک از آنها وجود دارد.

مشخصات فنی سیتروئن اُلی

خودروهای الکتریکی به دلیل وزن بالای باتری، معمولا سنگین هستند. اما سیتروئن اُلی از این قاعده مستنی است و فقط 1000 کیلوگرم وزن دارد. انرژی باتری این پیکاپ برقی توسط پک باتری 40 کیلووات ساعتی تامین می‌شود. با اتکا به این باتری اُلی قادر است تا 400 کیلومتر مسافت را بدون نیاز به شارژ مجدد باتری طی کند. این پک از فناوری شارژ سریع پشتیبانی می‌کند و در عرض 23 دقیقه میزان شارژ آن از 20 به 80 درصد می‌رسد.

حتما خواهید پرسید چگونه امکان پیمایش 400 کیلومتر مسافت با پک باتری 40 کیلووات ساعتی وجود دارد؟ در پاسخ باید گفت میزان مصرف انرژی سیتروئن اُلی خیلی پایین است و با هر 10 کیلووات ساعت، 100 کیلومتر مسافت را طی می‌کند.

در رابطه با خروجی پیشرانه و شتاب اطلاعاتی در دست نیست، اما می‌دانیم که سیتروئن اُلی نمی‌تواند به سرعتی بیشتر از 68 مایل یا 110 کیلومتر در ساعت دست پیدا کند. فرانسوی‌ها به خاطر تمرکز بر راندمان و مصرف کم انرژی، حداکثر سرعت را در این رقم پایین محدود کرده‌اند.

5858

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
جراحی بینی
پیشخوان
تبلیغات متنی