مشاورین کلید
شرکت آکام آتا
مشاورین کلید
شرکت آکام آتا
جراحی زیبایی

ماسک نشاسته معجره ای برای ایجاد پوست های شفاف

نشاسته یک نوع ماسک طبیعی است که خشکی و کدر بودن پوست شما را بر طرف می کند و برای پوستتان شادابی و لطافت را به ارمغان می آورد. در این بخش چند نوع ماسک نشاسته را به شما عزیزان معرفی می کنیم لطفا تا پایان این مطلب ما را همراهی کنید.

ماسک نشاسته معجره ای برای ایجاد پوست های شفاف

نشاسته نوعی ماده چسبنده است و همین خاصیت چسبنده بودن نشاسته باعث تمیزی پوست شما می شود و همه جرم های پوست شما را رفع می کند. شما می توانید از ماسک نشاسته برای از بین بردن جوش صورت و رفع بیماری آکنه استفاده کنید.

برای درمان پوست آسیب دیده خود نیازی نیست که از محصولات شیمیایی با قیمت بالا استفاده کنید شما می توانید با صرف هزینه های پایین و مواد طبیعی بهترین ماسکهای طبیعی را برای خود تهیه کنید. یکی از انواع ماسکهای خانگی و طبیعی انواع ماسکهای نشاسته است که در ادامه این مطلب شما را با چند نوع ماسکی متفاوت و مفید تهیه شده از نشاسته آشنا می کنیم.

ماسک نشاسته

 • چکاد بام
 • بلیط کیش

انواع ماسک نشاسته

ماسک نشاسته مانند ماسک جوش شیرین برای رفع جوش صورت و جلوگیری از در آوردن جوش مفید و موثر است شما می توانید به راحتی این ماسک را در منزل تهیه کنید و پوست آسیب دیده خود را به کمک این ماسک مفید و خانگی درمان کنید.

معرفی سه نوع ماسک معجزه آسای نشاسته

ترکیب نشاسته، سفیده تخم مرغ و ماست

این ماسک صورت شما را به مرور زمان شفاف می کند و می توانید این نوع ماسک طبیعی را جزء دسته های ماسک شفاف کننده پوست صورت قرار دهید این ماسک مانند ماسک سفیده تخم مرغ برای از بین بردن بیماری پوستی آکنه بسیار مفید است.
اگر پوست چربی دارید بهتر است که ماسک کم چرب در تهیه این ماسک استفاده کنید.

مواد لازم

سفیده تخم مرغ : 1 عدد
ماست : 1 قاشق غذا خوری
پودر نشاسته : 1 قاشق مربا خوری

طرز تهیه ماسک 

ایتدا  زرده و سفیده تخم مرغ را از یکدیگر جدا کنید سپس سفیده تخم مرغ را در درون ظرفی مناسب آنقدر هم بزنید تا پف کند.

ماسک نشاسته و سفیده تخم مرغ

سپس ماست و پودر نشاسته را به سفیده تخم مرغ اضافه کنید.

ماسک نشاسته و سفیده تخم مرغ و ماست

بعد از این که همه این مواد را به خوبی با یکدیگر مخلوط کردید ماسک را به مدت 20 دقیقه بر روی پوست خود بزنید و بعد از مدت زمان ذکر شده صورت خود را با آب خنک بشویید و با کمک دستمال نرمی پوست صورتتان را خشک کنید. بهتر است که این ماسک را به مدت دو یا سه بار در هفته استفاده کنید.

3 نوع ماسک خانگی نشاسته

ترکیب نشاسته و ماست

اگر پوستی چرب دارید در تهیه این نوع ماسک از چند قطره آبلیمو یا آب پرتقال و ماست کم چرب استفاده کنید. در مدتی که این ماسک بر روی صورت شما قرار می گیرد از خندیدن و اخم کردن خود داری کنید. این ماسک مفید را می توایند به مدت 1 تا 2 بار در هفته استفاده کنید.

مواد لازم

نشاسته : 3 قاشق غذا خوری
ماست کم چرب : 1 قاشق غذا خوری

طرز تهیه

در درون ظرفی مناسب نشاسته را با ماست کم چرب مخلوط کنید و مخلوط این مواد را هم بزنید تا به شکل خمیری یکدست در آیند سپس این خمیر حاصل را بر روی پوست تمیز صورت خود به مدت 30 دقیقه قرار دهید و بعد از مدت زمان ذکر شده صورتتان را با کمک آب سرد بشویید.

انواع ماسک نشاسته برای با خاشیت شفاف کنندگی پوست

ترکیبی از نشاسته و شیر

این ماسک را بهتر است که یک یا دو بار در هفته استفاده کنید و بعد از یک ماه متوجه تاثیر معجزه آسای نشاسته بر روی پوست صورت خود می شوید.

مواد لازم

نشاسته : 1 قاشق مربا خوری
شیر : 2 قاشق مربا خوری

طرز تهیه ماسک

ابتدا نشاسته را در مقداری آب سرد حل کنید.

نشاسته حل شده

سپس به نشاسته حل شده شیر را اضافه کنید.

انواع ماسک نشاسته

و بعد از مخلوط کردن شیر و نشاسته، مخلوط را بر روی پوست تمیز صورت خود به مدت 30 دقیقه قرار دهید. بهتر است که در هنگام استفاده از این ماسک، یک لیوان شیر و نشاسته نیز میل کنید.

طرز تهیه ماسک شیر و نشاسته

ترکیب نشاسته و آلوئه ورا

مواد لازم

 • ژل آلوئه ورا/ یک قاشق غذاخوری پُر
 • کپسول ویتامین E/ یک عدد
 • نشاسته ذرت/ یک قاشق چای خوری
 • سفیده تخم مرغ/ یک عدد

ماسک برای شفافیت و جوانی پوست

طرز تهیه ماسک

برای تهیه این ماسک، در ابتدا سفیده تخم مرغ را به خوبی هم بزنید و بعد دیگر مواد ذکر شده در بالا را به آن اضافه کنید، سپس ماسک بدست آمده را بر روی صورت و گردنتان بمالید و پس از خشک شدن با آب شست و شو دهید.

ترکیب نشاسته و روغن زیتون

مواد لازم

 • روغن زیتون/ یک قاشق غذاخوری
 • نشاسته برنج/ یک قاشق غذاخوری
 • آبلیمو/ یک قاشق غذاخوری
 • کاهو/ یک عدد

ماسکی عالی برای جوانسازی پوست

طرز تهیه ماسک

کاهو را نصف کنید و سپس به همراه آبلیمو داخل مخلوط کن بریزید و بعد نشاسته و روغن زیتون را به مخلوط قبلی اضافه کنید. اکنون ترکیب تهیه شده را بعد از شستن صورت خود استفاده کنید، بعد از حدود 20 دقیقه صورتتان را با آب زیاد شست و شو دهید، در آخر یک کرم مناسب پوست خود به صورتتان بمالید. برای اثر بخشی بهتر این نوع ماسک، بهتر است دو بار در هفته از آن استفاده نمایید.

ترکیب نشاسته، شیر و هویج

مواد لازم

 • هویج/ 2 عدد
 • سفیده تخم مرغ/ یک عدد
 • روغن زیتون/ یک قاشق چای خوری
 • شیر و نشاسته/ به مقدار لازم

ماسک نشاسته برای شفافیت پوست

طرز تهیه ماسک

هویج را خرد کنید و بقیه مواد را کم کم به آن بیفزایید، حال ترکیب حاصل را روی پوست صورت خود بمالید و بعد از حدوداً 30 دقیقه با آب ولرم صورتتان را بشویید.

ترکیب نشاسته برنج و سرکه سیب

مواد لازم

 • نشاسته برنج/ یک قاشق چای خوری
 • کربنات/ نصف قاشق چای خوری
 • سرکه سیب/ یک قاشق چای خوری

طرز تهیه ماسک

همه مواد را با هم ترکیب کنید و بعد از اینکه صورت خود را با صابون روغن زیتون شستشو دادید، می توانید این ماسک را مورد استفاده قرار دهید و 20 دقیقه صبر کنید، سپس صورتتان را با آب معدنی و نصفی از لیمو بشویید و در آخر با یک پد تمیز خشک کنید. این ماسک درمانی به صورت روزانه باید استفاده شود.

  ماسک خانگی برای زیبایی پوست

ترکیب نشاسته و موز:

به منظور تهیه این ترکیب، یک عدد موز را له کنید و به همراه دو قاشق غذاخوری نشاسته و یک قاشق گلاب مخلوط نمایید، سپس این ترکیب را حدود 30 دقیقه داخل یخچال بگذارید و بعد به مدت 5 دقیقه با حرکت دایره ای دست بر روی پوستتان ماساژ دهید و در آخر با یک تکه پنبه مرطوب، آن را از روی پوستتان پاک کرده و بعد بشویید.‎

ترکیب نشاسته و تخم مرغ :

برای تهیه این ترکیب نیز به دو قاشق سفیده تخم مرغ، دو قاشق شیر خشک و یک قاشق گلاب نیاز دارید، سپس همه مواد را با هم مخلوط کرده تا ترکیب یکدستی بدست آید و بعد آن را به پوستتان بمالید و بعد از حدود 15 دقیقه صورتتان را در ابتدا با آب گرم و سپس با آب سرد شست و شو دهید.‎

ماسکی از نشاسته

ترکیب نشاسته و گلاب :

3 قاشق گلاب را با یک قاشق نشاسته و نصف فنجان آب با هم مخلوط کنید و روی حرارت قرار دهید تا به شکل خمیر غلیظی بدست آید، اجازه دهید تا این ترکیب خنک شود، اکنون آن را روی پوستتان بزنید و حدود 15 تا 20 دقیقه صبر کنید و در آخر پوستتان را با آب شست و شو دهید.‎

ترکیب نشاسته و لیمو :

برای این منظور نیز به موادی همچون زردچوبه به میزان یک قاشق کوچک، دو قاشق آبلیمو، یک قاشق نشاسته، یک قاشق کوچک جوش شیرین و چند قطره گلاب نیاز دارید، همه مواد را با هم مخلوط کرده و سپس این ماسک را به روی پوستتان بزنید تا به مدت 20 دقیقه بماند و بعد آن را با آب شست و شو دهید. اگر هفته ای 3 بار از این ترکیب استفاده کنید، نتیجه بخش خواهد بود.

ماسکهای نشاسته

نشاسته یکی از انواع ماسکهایی است که خاصیت ترمیمی بالایی دارد و در گذشته به جای پودر بچه برای رفع سوختگی پوست و درمان آبله مرغان و رفع سوختگی و عرق سوز شدن از آن استفاده می کردند. در این بخش ماسکهای خانگی و طبیعی نشاسته را به همراه فواید این نوع ماسکها در اختیار شما عزیزان قرار دادیم که امیدواریم با کمک این نوع ماسکها بتوانید مشکلات پوستی خود را به خوبی درمان کنید. در صورت تمایل می توانید برای مشاهده طرز تهیه ماسکهای خانگی و طبیعی به بخش ماسک طبیعی مراجعه کنید.

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
جراحی بینی
پیشخوان
تبلیغات متنی