کسب درآمد آنلاین
طراحی ارزان سایت
کسب درآمد آنلاین
طراحی ارزان سایت

جولیا ریچرت برنده اسکار درگذشت

جولیا ریچرت، مستند ساز برنده اسکار برای برنامه «در کارخانه آمریکایی» در سن ۷۶ سالگی جان باخت.

جولیا ریچرت برنده  اسکار درگذشت

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین ، جولیا ریچرت را «مادرخوانده مستند مستقل آمریکایی» می نامیدند. او داستان‌هایی درباره آمریکایی‌های معمولی تعریف می کرد. فیلم‌های جولیا ریچرت مضامین قومیت، طبقه و جنسیت را بررسی می‌کردند و اغلب در غرب میانه جریان داشتند.

ریچرت در طول 50 سال فیلمسازی خود، چهار نامزد اسکار شد و در سال 2020 به همراه شریک خود استیون بوگنار برای فیلم «کارخانه آمریکایی» این جایزه را از آن خود کرد. او در سخنرانی پذیرش خود از «مانیفست کمونیست» نقل کرد و گفت:‌ «وقتی کارگران جهان متحد شوند اوضاع بهتر خواهد شد».

مستند «کارخانه آمریکایی» درباره یک کارخانه شیشه خودرو در اوهایو است که پس از خرید توسط یک سرمایه گذار چینی جان تازه ای پیدا می کند. این فیلم زمانی که به اولین پروژه ای تبدیل شد که باراک و میشل اوباما از طریق شرکت سازنده خود Higher Ground با همکاری نتفلیکس از آن حمایت کردند، مورد توجه غیرمنتظره ای قرار گرفت. بانوی اول سابق در هنگام نمایش فیلم در سرویس استریم در سال 2019 گفت: «یکی از چیزهای زیادی که در مورد این فیلم دوست دارم این است که به مردم اجازه می دهید داستان خودشان را بگویند.»

مترجم: سارا نصراللهی

منبع: اسوته

55247

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان
تبلیغات متنی