کسب درآمد آنلاین
طراحی ارزان سایت
کسب درآمد آنلاین
طراحی ارزان سایت

سرما، مقصر جدید افزایش قیمت برخی میوه ها

ایسنانوشت :اسدالله کارگر رییس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی استان تهران گفت: افزایش قیمت محصولات را تایید نمی‌کنیم، ولی معتقدیم باید بین فصل گرم و سرد تفاوتی باشد. زیرا در فصل سرد معمولا هزینه‌ها از جمله کرایه حمل، دستمزد کارگر و... بیشتر می‌شود و از طرفی، چون روز کوتاه است محصولات دیرتر به عمل می‌آیند.

سرما، مقصر جدید افزایش قیمت برخی میوه ها

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی تهران علت افزایش قیمت برخی از محصولات کشاورزی از جمله پیاز، سیب زمینی، گوجه فرنگی و خیار را سردی هوا عنوان کرد و گفت: در فصل سرد قیمت محصولات کشاورزی کمی بیشتر می‌شود، زیرا هزینه‌ها افزایش می‌یابد و محصولات دیرتر عمل می‌آیند.

اسدالله کارگر با بیان اینکه قیمت محصولات کشاورزی بسته به کیفیت آن‌ها متفاوت است، گفت: به اعضای صنف خود اعلام کردیم که به هنگام خرید عمده میوه و صیفی از میدان مرکزی میوه و تره بار حتما فاکتور دریافت کنند تا دقیقا مشخص شود با چه قیمتی این محصولات را خریداری و با چه قیمتی می‌فروشند.

وی ادامه داد: بر اساس کشف قیمت عمده فروشی در میدان مرکزی میوه و تره بار قیمت هر کیلو پیاز زرد 8000 تا 13هزار تومان، پیاز شیری 8000 تا 14هزار تومان، پیاز قرمز 10 تا 15 هزار تومان، سیب زمینی10 تا 14 هزار تومان، خیار اصفهان 8000 تا 15 هزار تومان، خیار بوته رس 8000 تا 12 هزار تومان، گلخانه 12 تا 17 هزار تومان، گوجه فرنگی 5000تا 8000 هزار تومان است که این اقلام باید با احتساب 35 درصد سود به دست مصرف کنندگان برسد.

رییس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی استان تهران اضافه کرد: افزایش قیمت محصولات را تایید نمی‌کنیم، ولی معتقدیم باید بین فصل گرم و سرد تفاوتی باشد. زیرا در فصل سرد معمولا هزینه‌ها از جمله کرایه حمل، دستمزد کارگر و... بیشتر می‌شود و از طرفی، چون روز کوتاه است محصولات دیرتر به عمل می‌آیند.

چند هفته‌ای می‌شود که قیمت برخی محصولات کشاورزی از جمله پیاز، سیب زمینی، خیار و گوجه فرنگی افزایش یافته است.

بیشتر بخوانید:

46220

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان
تبلیغات متنی