تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

ژاپن صادرات تراشه‌سازی به چین را محدود می‌کند

دولت ژاپن با اصلاح یک قانون، محدودیت صادرات تجهیزات تولید نیمه رسانای پیشرفته به چین را از بهار آغاز خواهد کرد.


به گزارش تابناک از ایسنا، خبرگزاری کیودو بدون اشاره به اینکه اطلاعات مذکور را از چه منبعی به دست آورده است، در گزارشی نوشت: در مقررات جدید، به شکل خاص ذکری از چین به میان نیامده است تا ریسک تلافی از سوی پکن را کاهش دهد.

ژاپن و هلند موافقت کرده‌اند در تلاش برای متوقف کردن صادرات تجهیزات تولید نیمه رسانا که توسط شرکت‌هایی نظیر نیکون کورپ و ASML تولید می‌شوند، به آمریکا ملحق شوند و مانع توسعه و تولید تراشه‌های پیشرفت‌های شوند که ممکن است قدرت نظامی چین را افزایش دهد.

بر اساس گزارش رویترز، با این حال، تنها واشنگتن به وجود چنین توافقی اذعان کرده و و هنوز جزئیات تجهیزاتی که صادراتشان محدود خواهد شد را منتشر نکرده است. همراه کردن هلند و ژاپن با اعمال محدودیت‌های شدیدتر علیه چین، یک پیروزی بزرگ برای دولت جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا خواهد بود که در اکتبر، محدودیت‌های گسترده‌ای در خصوص دسترسی پکن به فناوری تراشه سازی آمریکا اعلام کرد تا جلوی پیشرفت فنی و نظامی پکن را بگیرد.

قیمت بک لینک و رپورتاژ

کمتر کسی میدونه که سریعترین راه خرید دلار، خرید تتر هستش. چون قیمت هر تتر برابر با ۱ دلاره. تتر در هر لحظه از شبانه روز خرید و فروش میشه و نگرانی نگهداری از دلار کاغذی رو هم نداره. در حال حاضر بزرگترین صرافی که این امکان رو به ایرانی‌ها میده، صرافی نوبیتکس هست. شما در کمتر از سه دقیقه می‌تونین تو این صرافی حساب باز کرده و سریع و آسان به‌ صورت آنلاین دلار بخرین.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان