شلوار ایربگ‌دار به بازار آمد! / عکس

پدال نوشت: دو شرکت فرانسوی و سوئدی CX Air Dynamics و Mo’Cycle در حال عرضه شلوارهای ویژه دارای کیسه هوا برای موتورسواران هستند.

شلوار ایربگ‌دار به بازار آمد! / عکس

شلوارهای دارای کیسه هوا در حالت عادی تفاوتی با شلوارهای معمولی ندارند اما با وقوع حادثه باد می‌شوند و از زانوها، لگن و استخوان‌های موتورسواران محافظت می‌کنند. استفاده از کیسه‌های هوای محافظ در مسابقات موتورسواری به امری معمول بدل شده است. همچنین در برخی لباس‌های عرضه شده برای موتورسواران عادی نیز می‌توانیم شاهد کیسه‌های هوای ایمنی باشیم. اگرچه تاریخچه وجود چنین ویژگی‌هایی در لباس‌های موتورسواران به چند سال قبل بازمی‌گردد اما نوآوری‌ها در زمینه شلوارهای دارای کیسه هوا کمتر بوده است.

شلوارهای ایربگ‌دار به بازار آمد! / عکس

قطعاً وجود کیسه هوا در شلوار موتورسواران مهم به نظر می‌رسد زیرا در برخی تصادفات بخش‌های پایین‌تنه جزو اولین نقاطی هستند که با زمین برخورد می‌کنند. حالا اما این قضیه فرق می‌کند و دو شرکت CX Air Dynamics و Mo’Cycle نسخه‌های متنوعی از شلوارهای موردبحث را تولید کرده‌اند. کیسه‌های هوای داخل شلوار موردبحث با استفاده از کابل‌های ارتباطی بین شلوار و موتورسیکلت فعال می‌شوند و با تعویض حباب دی‌اکسید کربن می‌توان آن‌ها را دوباره شارژ کرد.

بیشتر بخوانید:

نوشته دلخراش یک پدر برای گزارش جنجالی درباره پیشرفت عجیب و غریب علم ژنتیک و تولد فرزند

غول 54 متری سفارش «پوتین» ساخته شد و پرواز کرد!

اختراع بزرگ جنرال‌موتورز که موبایل‌سازها عاشقش می‌شوند/ شگفتانه خالق کادیلاک برای دنیای فناوری

شلوارهای ایربگ‌دار به بازار آمد! / عکس

اولین نمونه از شلوارهای محافظ بدن با نام CX Easyriders شناخته می‌شود که در برابر آب مقاوم است و برای پوشیدن راحت روی لباس‌های رسمی موتورسوار طراحی می‌شود. این شلوار ابعاد کوچکی دارد و می‌توان آن را داخل کلاه ایمنی نیز جای داد. شلوارهای یاد شده از مواد منعطف و جاذب ضربه بیشتر در بخش زانو و لگن استفاده می‌کنند و محافظت خوبی از بدن به عمل می‌آورند. اگرچه شلوار یاد شده قیمت بالای 641 دلاری دارد اما قطعاً ارزش حفاظت از جان موتورسوار را خواهد داشت. اگر علاقه‌ای به شلوار یاد شده ندارید می‌توانید گزینه دیگر از شرکت Mo’Cycle را انتخاب کنید که کمی شیک‌تر به نظر می‌رسد. داخل شلوار جین این شرکت سیستم کیسه هوا قرار دارد که برای در نمونه نشان داده شده فقط به سمت زانو باز می‌شود اما نمونه‌های دیگر با محافظت بیشتر نیز تولید شده‌اند. Mo’Cycle در حال حاضر یک جفت شلوار یاد شده را با قیمت 445 دلار عرضه می‌کند.

شلوارهای ایربگ‌دار به بازار آمد! / عکس

58321

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان