بیماری خطرناک خونریزی‌دهنده یک قربانی دیگر گرفت/ تایید ۳ مورد ابتلای قطعی در یک استان

معاون دانشگاه علوم پزشکی یک استان جنوبی از ابتلای قطعی ۳ نفر به بیماری تب کریمه کنگو و مرگ یک نفر بر اثر آن در این استان خبر داد.

بیماری خطرناک خونریزی‌دهنده یک قربانی دیگر گرفت/ تایید 3 مورد ابتلای قطعی در یک استان

به گزارش خبرآنلابن،عبدالجبار ذاکری معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان اظهار کرد: تاکنون 3 مورد ابتلای قطعی به تب کریمه کنگو در هرمزگان شناسایی شده و یک نفر در شهرستان رودان فوت شده است.

ایسنا در خبری نوشت:وی ادامه داد: فرد فوت‌شده مردی 70 ساله بود که دیر به مرکز خدمات بهداشتی مراجعه کرد و این بیماری باعث مرگش شد.

ذاکری گفت: تاکنون 11 مورد مشکوک به بیماری تب گریمه کنگو در استان شناسایی شده‌اند. رودان، میناب، بندرعباس، قشم و جاسک از جمله مناطقی هستند که این بیماری در آنها دیده شده است.

امل تب کریمه کنگو چیست؟/ چه کسانی در معرض ابتلا هستند؟

وی افزود: کنه عامل تب کریمه کنگو است و این بیماری علاوه بر تب شدید باعث کبودی و خونریزی شدید بینی براثر بروز اختلال‌های انعقادی و در برخی موارد موجب مرگ می‌شود.

معاون دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان بیان کرد: افرادی که با دام سر و کار دارند یا به ذبح دام مشغولند، باید از وسایل محافظت‌کننده مانند دستکش، چکمه و لباس مناسب استفاده کنند و ابزارشان را بعد از ذبح، ضدعفونی کنند و خونابه‌ها به طریق بهداشتی دفع شود.

راه‌های مهم پیشگیری از تب کریمه کنگو

ذاکری گفت: مردم با هدف پیشگیری از بروز و شیوع بیماری‌های قابل انتقال بین انسان و حیوان، گوشت را 24 ساعت پیش از مصرف در دمای یخچال نگهداری کنند و از خریدن گوشت‌هایی که خارج از نظارت شبکه سازمان دامپزشکی ذبح و عرضه شده است، خودداری کنند.

وی ادامه داد: همچنین جگر و سایر امعاء و احشای دام، پس از 48 ساعت نگهداری در دمای چهار درجه سانتیگراد استفاده شود. مردم به هیچ‌وجه دامی را که علائم بیماری و ناخوشی دارد، ذبح و مصرف نکنند.

233217

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
پیشخوان