آموزش ساخت دمبل در خانه با چند روش کاربردی

دمبل یکی از وسایل ورزشی پرکاربرد است که در باشگاه از آن برای انجام تمرینات ورزشی استفاده می شود، اما وقتی می خواهید در منزل ورزش کنید دو گزینه پیش روی شما وجود دارد: یا یک دمبل خریداری نمایید و یا یک دمبل خانگی بسازید. چند روش ساخت دمبل در خانه را در ادامه آموزش می دهیم.

آموزش ساخت دمبل در خانه با چند روش کاربردی

انواع دمبل ها با تنوع فراوان در بازار به صورت آماده وجود دارد که می توانید خریداری نموده و مورد استفاده قرار دهید، اما مانند بسیاری دیگر از وسایل و تجهیزات خود شما می توانید یک دمبل دست ساز داشته باشید و با آن ورزش کنید. با توجه به اینکه ساختار پیچیده ای ندارد؛ بنابراین درست کردن آن هم سخت نیست. اگر برای شما این سوال پیش آمده چگونه و روش ساخت دمبل در خانه چیست؟ در پاسخ می گوییم که ما را همراهی کنید. در این مطلب شما همراهان آرگایی را با چند روش ساخت دمبل در خانه آشنا می نماییم.

ساخت دمبل در خانه و ورزش با دمبل دست ساز خودتان

پس از آن که آب های معدنی و نوشابه ها را خریداری و میل می نمایید، قوطی های پلاستیکی آنها را دور می اندازید اما جالب است بدانید که می توانید با استفاده از آنها دمبل بسازید، پس دور نیندازید.

ابتدا درون بطری را با ماسه و شن و آب به صورت برابر (یعنی از هر کدام به میزان یکسان استفاده کنید) پر نمایید و درب آن را محکم ببندید و از این پس با آنها در منزل ورزش کنید.

ساختن دمبل در منزل به روش های مختلف

با استفاده از قوطی رنگ

اگر پس از اینکه منزلتان را رنگ آمیزی نمودید، قوطی رنگ آن را در انباری و یا گوشه ای نگهداشته اید؛ الان وقت آن است که به سراغ آن بروید و آن را برای درست کردن دمبل پیدا نموده و بیاورید. و اگر هم قوطی رنگ ندارید و یا آن را دور انداخته اید، می توانید از قوطی های دیگری مثل آن برای این منظور بهره ببرید. برای درست کردن دمبل با این قوطی ها، ابتدا درون آنها را با ماسه و شن و یا سیمان پر نموده و درب قوطی را ببندید، توجه کنید که محکم شده باشد.

همچنین می توانید از قوطی کنسرو برای درست کردن دمبل بهره ببرید، به خصوص اگر مبتدی و تازه کار هستید، گزینه خوب و مناسبی می باشد. قوطی های کنسرو کوچکتر قادرند همچون وزنه های دستی به کار گرفته شوند و قوطی های کنسرو بزرگ در نقش وزنه های سنگین به کار گرفته شوند.

طریقه های ساختن دمبل خانگی آسان

با استفاده از ظرف پلاستیکی بزرگ

البته برای ورزش کردن به دمبل های سبک و سنگین نیاز است که می توانید برای ساخت هر یک از آنها از بطری ها، ثوطی و یا ظرف های کوچکتر و یا بزرگتر بهره ببرید.

اگر می خواهید یک دمبل سنگین داشته باشید؛ می توانید از ظرفی پلاستیکی گالونی دسته دار استفاده نمایید. به این صورت که آن را با کمک بتن و یا سنگ، شن و آب پر نمایید.

آموزش درست کردن دمبل خانگی

با استفاده از لوله و کلاهک pvc

  • با استفاده از لوله pvc (دو سانتی متر و نیم)
  • سیمان pvc
  • سنگریزه یا ماسه و یا خاک
  • چهار عدد کلاهک و یا دریچه pvc (2 سانتی متر و نیم)
  • کاتر و یا اره
  • رنگ اسپری

روش ساخت

با کمک کاتر و یا اره لوله pvc را برش زده و آن را به 2 قسمت تقسیم نمایید، به طوری که طول هر یک از آنها برابر 15 سانتیمتر باشد. اگر می خواهید دمبل هایتان سنگین تر باشد، می توانید طول لوله ها را 15 سانتیمتر در نظر بگیرید.

لوله های pvc و نیز کلاهک pvc را با استفاده از اسپری رنگ آمیزی نمایید و زمان دهید تا به خوبی خشک شود.

حالا درون کلاهک و یا دریچه را با کمک pvc پوشانده و به یک طرف لوله pvc وصل نمایید، طرف دیگر را نیز به همین صورت وصل کرده و بگذارید تا به خوبی چسب خشک گردد.

با کمک قیف هر یک از لوله ها را با کمک خاک و یا ماسه و شن پر نمایید، در صورت تمایل برای سنگین تر کردن آنها، قطعاتی سنگریزه و یا سنگ درون آن بریزید.

روش درست کردن دمبل در خانه

با کمک چسب pvc و یا سیمان مابقی دریچه ها را به همین ترتیب به طرف دیگر لوله ها وصل نمایید.

به همین سادگی صاحب یک دمبل شیک و زیبا شده اید.

آموزش درست کردن دمبل خانگی

با استفاده از سطل و و چوب

شما برای ساخت این دمبل خانگی به یک چوب، تعدادی میخ، دو سطل، سیمان پی وی سی دارید.

ابتدا درون سطل ها کمی سیمان بریزید و با آب خوب ترکیب کرده و ملاتی یکدست بسازید. سپس چوبی را که از قبل بر روی سر آن تعدادی میخ کوبیده اید را درون سطل فرو کنید. سطح آن را خوب صاف کنید و زمان دهید تا سیمان خودش را بگیرد و سفت شود.

برای طرف دیگر دمبل نیز به همین روش عمل نمایید.

همچنین می توانید از گلدان برای این منظور بهره ببرید.

آموزش درست کردن دمبل خانگی

طریقه های ساختن دمبل خانگی آسان

ساختن دمبل در منزل به روش های مختلفروش درست کردن دمبل در خانهچگونه در منزل یک دمبل کاربردی بسازیم؟

در این مطلبی که با همراهی شما به پایان رسید, شما عزیزان را با روش های ساخت دمبل در منزل آشنا کردیم. با توجه به اینکه ورزش یکی از نیازهای اساسی انسان ها برای داشتن یک بدن سالم و البته زیبا است، پس به همین خاطر افراد زیادی به باشگاه می روند تا ورزش کنند، اما ممکن شما به دلایلی مختلف همچون نداشتن وقت کافی و … نتوانید به باشگاه بروید و ترجیح دهید که در خانه ورزش کنید، بله با ساخت دمبل در خانه و سایر وسایل ورزشی می توانید باشگاه را به خانه بیاورید.

قیمت بک لینک و رپورتاژ
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر