تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
روغن کنجد فدک

اینستاگرام رفع فیلتر شد؛ آیا تلگرام هم رفع فیلتر می شود؟

شبکه اجتماعی اینستاگرام که چند روز پیش به دلیل مسائل به وجود آمده فیلتر شده بود، امروز پنجشنبه ۱۴ دی‌ماه رفع فیلتر شد.

اینستاگرام رفع فیلتر شد؛ آیا تلگرام هم رفع فیلتر می شود؟

شبکه اجتماعی اینستاگرام که چند روز پیش به دلیل مسائل به وجود آمده فیلتر شده بود، امروز پنجشنبه 14 دی‌ماه رفع فیلتر شد.

تلگرام و اینستاگرام چند روز پیش به دلیل مسائل به‌وجود آمده در کشور فیلتر شده بودند و پس از آن خبرهای ضد و نقیضی درباره فیلترینگ و یا عدم فیلتر این اپلیکیشن های محبوب شنیده می شد.

وزیر ارتباطات نیز پس از فیلتر این شبکه های اجتماعی، در اکانت توییتر خود اعلام کرده بود که تلگرام و اینستاگرام به زودی رفع فیلتر خواهد شد. وی در توییت خود گفت:

شایعه هایی که در خصوص قطع دائمی شبکه های اجتماعی مطرح می شود صحت ندارد و به نظر می رسد هدف آن ها ایجاد نارضایتی های اجتماعی و بدبینی عمومی است.

آذری جهرمی در توییتر به شایعات قطعی دائمی شبکه‌های اجتماعی واکنش نشان داد و اعلام کرد که فیلترینگ دائمی حقیقت ندارد.

توییت وزیر ارتباطات در 11 دی ماه

 

بیشتر بخوانید: عذرخواهی وزیر ارتباطات از مردم بابت فیلترینگ تلگرام و اینستاگرام

 

فیلترینگ تلگرام و اینستاگرام می‌تواند ضررهای مالی بسیار زیادی را برای کاربران به وجود آورد و دولت‌مردان نیز که از این موضوع آگاه هستند، برخلاف رویه گذشته مبنی بر مقطعی بودن فیلترینگ برخی شبکه‌های اجتماعی (مانند فیس بوک و توییتر که سالیان سال از مقطعی بودن فیلترینگ آن‌ها می‌گذرد!)، اینبار خیلی سریعتر اقدام به رفع فیلتر آن‌ها کرده و خواهند کرد!

همچنین دیروز نیز به شما گفتیم که “یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، از احتمال رفع فیلتر تلگرام و اینستاگرام تا آخر هفته خبر داد.” برای اطلاع از جزئیات بیشتر می‌توانید به “احتمال رفع فیلتر تلگرام و اینستاگرام تا آخر هفته !” مراجعه کنید.

امروز (پنج شنبه) اینستاگرام رفع فیلتر شد و باید به کاربران گفت که احتمالا باید به زودی منتظر رفع فیلتر تلگرام نیز باشند! البته گفته می‌شود که در حال حاضر اینستاگرام تنها روی ADSL رفع فیلتر شده و این شبکه اجتماعی روی شبکه دیتای تلفن همراه همچنان فیلتر است. البته انتظار می‌رود اینستاگرام روی دیتای همراه نیز به زودی در دسترس قرار گیرد.

هرچند ذکر این نکته نیز ضروری است: “سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی اعلام نمود که مجلس موافق فیلتر کردن تلگرام نیست و ادامه داد که برای اینکه رفع فیلترینگ تلگرام انجام شود لازم است تلگرام تعهد بدهد. یعنی متعهد شود که به اطلاع‌رسانی تروریسم‌گونه خاتمه دهد.” برای اطلاع از جزئیات بیشتر می‌توانید به “ارائه تعهد برای رفع فیلترینگ تلگرام در ایران !” مراجعه کنید.

همچنان با تکراتو همراه باشید.

 

بیشتر بخوانید:

 

منبع: تکراتو

نظرات خوانندگان ارسال نظر
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر