روغن ارده کنجد
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
روغن ارده کنجد
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

برندگان سیمرغ جشنواره فیلم فجر ۹۶

مراسم اختتامیه سی و ششمین جشنواره فیلم فجر سال ۱۳۹۶ در برج میلاد برگزار شد.

پس از 10 روز نمایش فیلم ها در سی و ششمین جشنواره فجر سال 96، بالاخره نوبت به مراسم اهدای جوایز و سیمرغ به منتخبین داوران و مردم رسید. مراسم اختتامیه جشنواره فجر در سالن برج میلاد برگزار شد.

فهرست نامزدها و برنده های جوایز به شرح زیر است:

بهترین فیلم کوتاه:

حیوان  (بهمن ارگ و بهرام ارگ)

 

بهترین جلو‌ه‌های ویژه بصری:

بمب (محمد لطفعلی)
به وقت شام (سیدهادی اسلامی)
تنگه ابوقریب (محمد برادران، محسن خیرآبادی، حسن ایزدی، جواد مطوری)
چهارراه استانبول (فرید ناصر فصیحی)
سرو زیر آب (محمد خاکزاد)
لاتاری (سینا قویدل)
ماهورا (سینا قویدل) 

 

بهترین جلوه‌های ویژه میدانی:

بمب (عباس شوقی)
به وقت شام (محسن روزبهانی)
تنگه ابوقریب (محسن روزبهانی)
سرو زیر آب (محسن روزبهانی)
ماهورا (حمید رسولیان) 

 

بهترین چهره‌پردازی:

تنگه ابوقریب (سعید ملکان)
چهارراه استانبول (عباس عباسی)
دارکوب (فاطمه و زهرا کمالی)
شعله‌ور (مهرداد میرکیانی)
کامیون (بابک اسکندری) 

 

 بهترین طراحی صحنه:

بمب (محسن شاه ابراهیمی)
تنگه ابوقریب (محمدرضا شجاعی)
دارکوب (آیدین ظریف)
سرو زیر آب (عباس بلوندی) 
سوتفاهم (کیوان مقدم)

 

 بهترین طراحی لباس:

بمب (سارا خالدی زاده)
خجالت نکش (رعنا امینی)
سوتفاهم (سارا سمیعی)
شعله‌ور (سوسن نوروزی)
مغزهای کوچک زنگ‌زده (مارال جیرانی)

 

 بهترین صداگذاری:

امپراتور جهنم (بهمن بنی اردلان)
به وقت شام (سیدعلیرضا علویان)
تنگه ابوقریب (امیرحسین قاسمی)
شعله‌ور (امین شریفی، بابک شکیبا)
مغزهای کوچک زنگ‌زده (علیرضا علویان) (برنده)

 

بهترین صدابرداری:

بمب (ایرج شهزادی)
به وقت شام (ظاهر پیشوایی)
تنگه ابوقریب (رشید دانشمند) 
سوتفاهم (مهران ملکوتی) 
مغزهای کوچک زنگ زده (مهران ملکوتی) 

 

 بهترین موسیقی:

به وقت شام (کارن همایونفر)
بمب (النی کاریندرو)
تنگه ابوقریب (حامد ثابت)
دارکوب (بهزاد عبدی)
شعله‌ور (سهراب پورناظری)
عرق سرد (کارن همایونفر)

 

 بهترین تدوین:

به وقت شام (مهرداد خوشبخت)
دارکوب (فرامرز هوتهم)
عرق سرد (بهرام دهقانی و محمد نجاریان) 
کامیون (مصطفی خرفه‌پوش)
مغزهای کوچک زنگ‌زده (مهدی سعدی)

 

بهترین فیلمبرداری:

بمب (محمود کلاری)
تنگه ابوقریب (حمید خضوعی ابیانه)
سرو زیر آب (علیرضا زرین‌دست)
مغزهای کوچک زنگ‌زده (پیمان شادمانفر)
عرق سرد (فرشاد محمدی) 

 

بهترین فیلم هنر و تجربه:
مغزهای کوچک زنگ‌زده (هومن سیدی)

 

بهترین فیلم اول جشنواره فیلم فجر :

خجالت نکش (رضا مقصودی)

 

بهترین بازیگر مکمل زن:

سحر دولتشاهی (عرق سرد)
سحر دولتشاهی (چهارراه استانبول) (برنده)
لیلی رشیدی (عرق سرد)
نگار عابدی (دارکوب)
هدی زین‌العابدین (عرق سرد) 

 

بهترین بازیگر مکمل مرد:

پژمان جمشیدی (سوتفاهم)
جمشید هاشم‌پور (دارکوب)
سیامک انصاری (بمب)
فرهاد اصلانی (مغزهای کوچک زنگ‌زده)
مسعود کرامتی (چهارراه استانبول)
نوید پورفرج (مغزهای کوچک زنگ‌زده) 

 

 بهترین بازیگر نقش اول زن:

سارا بهرامی (دارکوب)
باران کوثری (عرق سرد)
شبنم مقدمی (خجالت نکش)
ماهور الوند (چهارراه استانبول)
مهناز افشار (دارکوب)
هانیه توسلی (سوتفاهم)

 

بهترین بازیگر نقش اول مرد:

امیر جدیدی (تنگه ابوقریب) و (عرق سرد)
امیر جدیدی (عرق سرد)
امین حیایی (شعله‌ور) (دیپلم افتخار) (برنده)
بابک حمیدیان (سرو زیر آب)
رضا عطاران (مصادره)
سعید آقاخانی (کامیون)
نوید محمدزاده (مغزهای کوچک زنگ‌زده) 

 

بهترین فیلمنامه:

بمب (پیمان معادی)
سرو زیر آب (محمدعلی و حامد باشه آهنگر)
شعله‌ور (حمید نعمت‌الله و هادی مقدم‌دوست)
کامیون (کامبوزیا پرتوی) (برنده)
مغزهای کوچک زنگ‌زده (هومن سیدی) 

 

جایزه ویژه هیات داوران:

بمب: یک عاشقانه (پیمان معادی)

 

بهترین کارگردانی:

به وقت شام (ابراهیم حاتمی‌کیا)

تنگه ابوقریب (بهرام توکلی) (برنده)
دارکوب (بهروز شعیبی)
سرو زیر آب (محمدعلی باشه آهنگر)
کامیون (کامبوزیا پرتوی)
مغزهای کوچک زنگ‌زده (هومن سیدی) 

 

 بهترین فیلم:

بمب
به وقت شام
تنگه ابوقریب (برنده)
دارکوب
سرو زیر آب
کامیون
مغزهای کوچک زنگ‌زده

 

بهترین فیلم از نگاه ملی : 

سرو زیر آب

 

بهترین فیلم از نگاه تماشاگران:

مغزهای کوچک زنگ‌زده

نظرات خوانندگان ارسال نظر
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر