تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
روغن کنجد فدک

ایران نفت ۶۰ و عربستان نفت ۷۰ دلار می خواهد؛

کاهش قیمت نفت در بازارهای جهانی ادامه دارد

کاهش قیمت نفت در بازارهای جهانی ادامه دارد
به گزارش ایرنا، خبرگزاری رویترز انگلیس اعلام کرد، بهای نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا در ساعت 06:51 صبح روز چهارشنبه در بازار نایمکس این کشور با 0.1 درصد کاهش نسبت به روز گذشته (سه شنبه) به 60 دلار و 65 سنت در هر بشکه رسید.
نفت برنت دریای شمال که دو سوم نفت های جهان از جمله نفت سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) بر پایه آن قیمت گذاری می شوند نیز در بازار لندن به قیمت 64 دلار و 47 سنت در هر بشکه معامله شد که نسبت به دیروز 0.3 درصد کاهش دارد.
قیمت نفت های پایه اروپا و آمریکا از ابتدای هفته میلادی جاری تاکنون به ترتیب حدود 1.5 و 2.4 درصد کاهش پیدا کرده است. افزایش تولید نفت در آمریکا که موجب افزایش موجودی انبارهای نفت جهان می شود، عامل اصلی این کاهش قیمت بوده است.
تولید نفت آمریکا از اواسط سال 2016 تاکنون یک چهارم افزایش پیدا کرده و به 10 میلیون و 370 هزار بشکه در روز رسیده است.
بنا به پیش بینی آژانس بین المللی انرژی، تولید نفت آمریکا تا پایان سال 2018 به بیش از 11 میلیون بشکه در روز می رسد و عنوان بزرگ ترین تولید کننده نفت جهان که اکنون به روسیه تعلق دارد را در اختیار این کشور قرار می دهد.
چین امروز اعلام کرد تولید نفت این کشور در ماه گذشته چینی (ژانویه-فوریه) با 1.9 درصد کاهش نسبت به مدت مشابه سال گذشته به 30.37 میلیون تن یا سه میلیون و 770 هزار بشکه در روز رسید که نشان دهنده افزایش نیاز این کشور به واردات نفت خام است.
اخبار اقتصادی ایرنا در تلگرام:
اقتصام**1063**6075
نظرات خوانندگان ارسال نظر
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر