تقویتی کنکور
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
تقویتی کنکور
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
روغن کنجد فدک

امارات ۹ شخص و نهاد ایرانی را تحریم کرد

خبرگزاری رسمی امارات «وام» پنجشنبه شب گزارش کرد، به دنبال تحریم ۶ شخص و سه نهاد مرتبط با سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از سوی آمریکا، امارات نیز این افراد و نهادها را در فهرست سیاه قرار داده است.

به گزارش ایرنا، وام همچنین مدعی شد: «استیو منوچین» وزیر خزانه داری آمریکا، همکاری امارات با واشنگتن در این خصوص را ستوده است.

تحریم ایران توسط امارات

خبرگزاری رسمی امارات همچنین مدعی شد: ابوظبی این اشخاص و نهادها را که اخیرا مشمول تحریم های آمریکا شده اند، به دلیل آن که واسطه خرید کالا و انتقال میلیون ها دلار ارز برای سپاه قدس ایران بوده اند، در فهرست گروه های تروریستی قرار داده است.

وزارت خزانه داری آمریکا روز پنجشنبه به وقت محلی از تحریم 6 شخص و سه نهاد مرتبط با سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران خبر داد. بر اساس این گزارش در نتیجه این تحریم‌ها، تمامی دارایی این اشخاص و نهادها در آمریکا مسدود می شود و اتباع این کشور از معامله با آن‌ها منع شده اند.

این حرکت امارات پس از آن صورت می گیرد که دولت این کشور پس از خروج آمریکا از برجام در روز سه شنبه، از واشنگتن حمایت کرد. این اقدام ترامپ با محکومیت گسترده داخلی و خارجی رو به رو شد و تحلیلگران آن را نشانه حرکت واشنگتن به سوی انزوا و شکاف هر چه بیشتر میان کاخ سفید و متحدانش به ویژه شرکای اروپایی آن دانستند.

ایران اعلام کرد که اگر اروپا موفق به ارائه تضمین‌های لازم برای تداوم اجرای موثر برجام نشود، تهران از این توافق خارج شده و غنی‌سازی صنعتی را از سر خواهد گرفت.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر