روغن ارده کنجد
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
روغن ارده کنجد
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

عزیزی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح کرد؛

جزئیات فروش حلیم پنبه‌ای در سطح شهر!

رئیس انجمن صنایع غذایی ایران درباره فروش حلیم با پنبه در سطح شهر توضیحاتی داد.

محمد حسن عزیزی رئیس انجمن صنایع غذایی ایران در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ در ماه مبارک رمضان مصرف آش و حلیم در بین مردم روزه‌دار افزایش پیدا می‌کند بنابراین افراد باید مسائل بهداشتی را حین مصرف این مواد غذایی رعایت کنند.

وی ادامه داد: برخی از مغازه‌دارهای سطح شهر به صورت خودسرانه و بدون داشتن هیچ گونه مجوزی از سوی وزارت بهداشت اقدام به فروش آش و حلیم می‌کنند که ممکن است نتیجه این کار تهدید سلامت مردم باشد.

عزیزی عنوان کرد: آش و حلیمی که در خیابان به فروش می‌رسد در معرض آلودگی‌های محیط از جمله گرد و غبارهای موجود در هوا قرار می‌گیرد و همین مسئله سلامت افراد را به شدت تهدید می‌کند و به همین دلیل توصیه می شود هرگز از دستفروشان خرید نکنید.

رئیس انجمن صنایع غذایی ایران تاکید کرد: بسیاری از فروشندگان مجوزی از صنف و اتحادیه خود برای فروش آش و حلیم در ماه رمضان ندارند و این کار را به صورت غیرقانونی و حتی غیربهداشتی انجام می‌دهند.

وی ادامه داد: بازرسان وزارت بهداشت، بر عملکرد فروشندگان مواد غذایی در ماه مبارک رمضان نظارت دارند اما به دلیل تعدد این نوع فروشنده‌ها در برخی مواقع بازرسان زمان سرکشی به همه مغازه ها را ندارند.

عزیزی با اشاره به بحث استفاده از پنبه به جای گوشت در  تهیه حلیم که در فضای مجازی دست به دست می شود، گفت: متاسفانه این مسئله سلامت مردم را به خطر می‌اندازد چرا که مردم عادی نمی‌توانند به راحتی به وجود  پنبه  در حلیم پی ببرند.

وی یادآور شد: مردم باید از خرید آش و حلیمی که در سطح خیابان و حتی کنار پیاده راه عرضه می‌شود به شدت پرهیز کنند، زیرا اکثر فروشندگان، مسائل بهداشتی را هنگام تهیه این مواد غذایی رعایت نکرده‌اند.

نظرات خوانندگان ارسال نظر
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر