روغن ارده کنجد
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
روغن ارده کنجد
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

مره‌صدق در گفت‌وگو با فارس:

اگر آمریکا به دموکراسی اعتقاد داشت در فلسطین شاهد این وضعیت نبودیم

نماینده کلیمیان ایران در مجلس شورای اسلامی گفت: آمریکا به دموکراسی به معنای هر نفر یک رأی اعتقادی ندارد و اگر این‌گونه بود ما شاهد وضعیت کنونی در فلسطین نبودیم.

اگر آمریکا به دموکراسی اعتقاد داشت در فلسطین شاهد این وضعیت نبودیم

سیامک مره‌صدق نماینده کلیمیان ایران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به فرمایشات رهبر انقلاب مبنی بر مراجعه افکار عمومی فلسطینیان در تعیین سرنوشت این مردم گفت: آمریکا و غرب با استانداردهای چندگانه‌ای با دموکراسی و حقوق بشر برخورد می‌کنند.

وی افزود: آنها از حقوق بشر و دموکراسی به عنوان ابزاری برای تحت فشار قراردادن ملت‌های آزاده جهان استفاده می‌کنند و در اصل اعتقادی به دموکراسی به معنای هر نفر یک رأی ندارند.

نماینده مردم کلیمیان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در انتخابات آمریکا هم این موضوع مشاهده می‌شود، افراد زیادی نامزد انتخابات ریاست جمهوری می‌شوند اما تنها دو نفر از دو حزب دموکرات و جمهوری‌خواه نامزد نهایی می‌شوند؛ چراکه از حمایت مالی گسترده‌ای برخوردارند و پول و مادیات است که در انتخابات این کشور حرف اول را می‌زند و نه رأی مردم. 

مره‌صدق خاطرنشان کرد: در منطقه خاورمیانه که بخش قابل توجهی از انرژی جهان در آن قرار دارد، آمریکا و غرب به دنبال منافع خود هستند و سایر مسائل برای آنها فرع است و این‌گونه نیست که آنها به دنبال ایجاد دموکراسی در این مناطق باشند.

وی در پایان با اشاره به ترکیب شورای امنیت سازمان ملل گفت: فاتحان جنگ جهانی دوم در سازمان ملل برای خود حق وتو قائل شدند و هر تصمیمی را که برخلاف میل آنها باشد ولو اینکه منافع چند میلیارد انسان را درگیر آن باشد را وتو می‌کنند و این با عدالت هیچ سازگاری ندارد.

نظرات خوانندگان ارسال نظر
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر