پماد درمان بواسیر
وردپرس 24
پماد درمان بواسیر
وردپرس 24

او هم مانند خاوری به خارج از کشور گریخت / پدر کلاهبرداری بانکی کیست ؟

فارس نوشت: «سلطان کلاهبرداری بانکی» در ایران چه کسی است؟ وی نخستین کسی است که در نظام بانکی ایران کلاهبرداری کرد و به‌ همین‌ دلیل «پدر کلاهبرداری بانکی» لقب گرفت و شیوه شگفت‌انگیزی هم برای کلاهبرداری داشت و نامش «هژبر یزدانی» بود.

او هم مانند خاوری به خارج از کشور گریخت / پدر کلاهبرداری بانکی کیست ؟

«هژبر یزدانی» گلّه‌دار بود و اجدادش هم گله‌دار بودند، ولی از یک جایی به بعد، دید با چند تا گوسفند کارش راه نمی‌افتد و زندگی این‌طوری حال نمی‌دهد و اواخر دهه 40 شمسی افتاد دنبال کارهای بانکی و وام و این حرف‌ها. وام هم گرفت و خوبش را هم گرفت و زد در کار گوشت و روزگاری بود که گوشت تهران را تأمین می‌کرد و هزاران رأس گوسفند داشت که کسی نمی‌داند واقعا چه تعداد بودند، اما مشهور است که یک‌بار 400 سگ گله از خارج وارد کرد برای چرای گوسفندانش.

هژبر علاوه بر گوشت در کار قند و آرد و لبنیات و محصولات باغی و زراعی و چرم و صنعت و تجارت هم بود و این‌طوری شده بود: «فعالیت‌های اقتصادی او علاوه بر شهر محل تولدش سنگسر و مناطق اطراف، به سراسر کشور توسعه پیدا کرده و او مجتمع‌های کشاورزی در مناطقی در گرگان و گنبد، اصفهان، سیستان و بلوچستان، شیروان و قوچان داشت و در کار تولید قند، پنبه و کفش نیز فعال بود... بیشتر از 21 کارخانه داشته که بزرگترین آن مجمع قند شیروان بود... شرکت‌هایی کشت و صنعت شاهین، کفش اطمینان، کفش ایران، قند اصفهان، شرکت کشاورزی و دامپروری کیخسرو، شرکت قند قزوین، گوشت آریا زمین، کارخانه قند شاه‌زند، قند قوچان و قند شیروان و قند بجنورد و شرکت ریسندگی و بافندگی پاکریس متعلق به وی بود».

اما همه این‌ها برایش کم بود و دنبال کار جالب‌تری می‌گشت و رفت دنبال کار بانکی.

 او هم مانند خاوری به خارج از کشور گریخت / «پدر کلاهبرداری بانکی» کیست ؟
«هژبر یزدانی» در اوایل دهه 50 شمسی ناگهان ثروتمندی بزرگ شد و البته مشهور به فساد اقتصادی بود

پای رئیس بانک مرکزی به ماجرا باز شد

شیوه هژبر یزدانی در کار بانکی جالب و باورنکردنی بود؛ از بانک‌ها وام می‌گرفت و با آن وام، سهام همان بانک یا بانک‌های دیگر را می‌خرید و این کار را هم می‌کرد: «هژبر از طریق رشوه‌های سنگین به مدیران برخی بانک‌ها، چک‌هایش را به تعویق می‌انداخت و با استفاده از چک‌های فاقد موجودی اقدام به خرید سهام بانک‌ها می‌کرد».

القصه، هژبر بساطی درست کرد در نظام بانکی کشور که رئیس بانک مرکزی وارد ماجرا شد و چنین شد: «رئیس وقت بانک مرکزی متوجه شد که مبلغ چک‌های بی‌محل به بیش از یک میلیارد تومان رسیده است و موضوع را با وزیر دارایی در میان گذاشت تا چاره‌ای تدبیر کنند».

زور یزدانی در دولت، زیاد بود و کار بالا گرفته بود؛ در این حد که «حسین فردوست» ارتشبد دوره پهلوی در کتابش گزارش داده است: «یک‌روز سمیعی، رئیس بانک توسعه کشاورزی‌ به من شکایت کرد که فرد بی‌تربیتی با دو گارد مسلح به مسلسل بدون اجازه وارد دفتر کارم شده و گفته که نامش یزدانی است و می‌خواهد سهام بانک با ساختمان و وسایل به او واگذار شود! سمیعی پاسخ داده که این امر منوط به اجازه وزارت کشاورزی و تصویب دولت است. یزدانی با خشونت جواب داده که ترتیب آن را هم می‌دهم».

هژبر در کارش رفقایی هم داشت حتما که چنین اتفاقاتی می‌افتاد: «یزدانی برای خرید سهام بانک توسعه صنعتی و معدنی حدود 105 میلیون تومان وام از شعبه فردوسی بانک ملی گرفت. این وام‌های کلان در حالی گرفته می‌شد که سرمایه این بانک 400 میلیون تومان بیشتر نبود و یزدانی دو بار روی هم رفته 265 میلیون تومان از آن بانک وام گرفته بود. به‌موجب مقررات بانک مرکزی هر بانک تنها می‌توانست 10 درصد سرمایه خود را به هر فرد وام دهد و این موضوع باعث شد خوش‌کیش مدیرعامل بانک ملی به بانک مرکزی احضار شود».

 او هم مانند خاوری به خارج از کشور گریخت / «پدر کلاهبرداری بانکی» کیست ؟
«هژبر یزدانی» رفیق زیاد داشت؛ در دولت و در دربار پهلوی و در همه‌جا

بیشتر بخوانید:

پای پهلوی دوم به ماجرا باز شد

بساطی که هژبر در نظام بانکی و اقتصاد ایران درست کرده بود پای پهلوی دوم را هم به میان ماجرا کشیده بود. محمدرضا مخالف بود؟ نخیر، موافق بود؛ اصلا رفیق بودند با هم و این‌طوری بود که «محمد یگانه»، وزیر دارایی و مسکن که سال‌ها رئیس ‌کل بانک مرکزی هم بود در کتاب خاطراتش نوشته است: «هژبر بارها از بانک‌های مختلف کشور، وام‌هایی کلان گرفته و حدود750 میلیون تومان به آنها مقروض بوده است. وی... برای آنکه موانع قانونی را از سر راه اختلاس‌های خویش بردارد، تلاش کرد از شاه و اشرف و نصیری کمک بگیرد».

و روایت دیگری هم هست به این شرح: «هنگام خرید بانک ایرانیان، یکی از اعضای هیئت مدیرهٔ بانک متوجه شد یزدانی 28 درصد از سهام بانک را بی‌صدا خریده‌ است، با... [یکی از وزرای دولت] که فکر می‌کرد از یزدانی پشتیبانی می‌کند، ملاقات کرد و از او خواست جلوی تصاحب ستیزه‌جویانه بانک توسط یزدانی را بگیرد... نهایتاً با پا در میانی شاه، یزدانی سهام وی را... خرید».

 او هم مانند خاوری به خارج از کشور گریخت / «پدر کلاهبرداری بانکی» کیست ؟

سند محرمانه ساواک درباره تبانی «هژبر یزدانی» با مسئولان بانک

بریز و بپاش برای دربار

هژبر اهل بریز و بپاش هم بود و از دربار برایش نامه می‌نوشتند که: «جعبه سیگار طلا با تاج برلیان زمرد تقدیمی جنابعالی از پیشگاه مبارک علیاحضرت شهبانوی ایران گذشت...». و رئیس ستاد ارتش هم برایش نامه می‌نوشت که: «آقای هژبر یزدانی، مجلس ضیافت مجلل و باشکوهی که به‌مناسبت زادروز خجسته والاحضرت همایون ولایتعهد ایران در هتل هیلتون ترتیب داده بودید... عشق شدید جنابعالی را نسبت به سلسله جلیله پهلوی که همگی هر چه داریم از آنهاست می‌رساند و این احساسات در خور هرگونه تقدیر و تقدیس می‌باشد».

هژبر را مسئولان دولت پهلوی در سال 1357 شمسی گرفتند و انداختند زندان که یعنی ما با مفاسد مبارزه می‌کنیم و البته زندانش این‌طوری بود: «یزدانی را در زندان قصر زندانی کردند. بنا بر گفته خودش در زندان مانند پادشاهان زندگی می‌کرد و محل زندانی‌شدنش به هر چیزی شباهت داشت به‌ جز زندان». بعد هم در جریان انقلاب ایران با کمک رفقایش از زندان فرار کرد و رفت که رفت. پول‌های زیادی را برد و البته بخش بزرگی از اموالش ماند و مصادره شد و تمام!

 او هم مانند خاوری به خارج از کشور گریخت / «پدر کلاهبرداری بانکی» کیست ؟
«هژبر یزدانی» در سال 1357 توسط حکومت پهلوی دستگیر شد و در جریان وقایع انقلاب اسلامی از ایران گریخت و بعدها در کاستاریکا درگذشت

231

بهترین شرکت های طراحی سایت در ایران

طراحی سایت، به ویژه برای کسب درآمد یا معرفی و ارائه اطلاعات حرفه‌ای، امروزه برای بسیاری از مشاغل و فروشگاه‌ها ضروری و برای بسیاری دیگر از کسب‌وکارهای برخط و اینترنتی یک گزینه مهم بوده و به همین دلیل کارفرمایان و صاحبان کسب‌وکار برای طراحی وب سایت حرفه‌ای سالانه هزینه‌های زیادی را می‌پردازند.

بهترین شرکت های طراحی سایت در ایران

طراحی سایت، به ویژه برای کسب درآمد یا معرفی خدمات، امروزه برای بسیاری از مشاغل و فروشگاه‌ها ضروری و برای بسیاری دیگر از کسب‌وکارهای اینترنتی یک گزینه مهم بوده و به همین دلیل کارفرمایان و صاحبان کسب‌وکار برای طراحی وب سایت حرفه‌ای سالانه هزینه‌های زیادی را می‌پردازند.

از فروشگاه‌های اینترنتی و رزرو هتل و بلیت سفر گرفته تا کلیه سازمان‌ها و نهادهای دولتی و خصوصی ارائه‌کننده خدمات و محصولات پرشماری، همگی به طراحی سایت و مدیریت آن جهت افزایش سرعت، دقت و صحت اطلاع‌رسانی و معرفی کارهای خود نیازمند هستند.  در این نوشته، توضیحاتی درباره طراحی سایت، انواع سایت‌های طراحی‌شده برای کاربردهای مختلف در ایران و همچنین ویژگی‌های یک شرکت طراحی سایت و بهترین شرکت‌های طراحی وب سایت در ایران ارائه شده است.

 

انواع سایت‌های طراحی‌شده

یکی از کاربردهای طراحی وب سایت که امروزه در کشورمان ایران هم قابل مشاهده است، خرید آنلاین اینترنتی است که فروشگاه‌های مختلفی اقدام به عرضه محصولات بهداشتی، مواد غذایی و کالاهای سوپرمارکتی، کالاهای دیجیتال، انواع ابزارآلات و ملزومات صنعتی، لوازم فرهنگی و هنری مانند کتاب و موسیقی و ... کرده اند. همچنین می‌توان با طراحی سایت مناسب برای خرید و فروش برخط خدمات مختلی مانند بیمه، هتل و اقامتگاه، تور و سفر و ... اقدام کرد.

 

ویژگی‌های یک شرکت طراحی سایت

طراحی سایت همان طور که به آن اشاره شد، یک فرآیند پیچیده و تخصصی است. شرکت‌های مختلفی در کشور اقدام به ارائه خدمات طراحی سایت کرده اند و می‌توان برای دریافت خدمات مرتبط با این حوزه به آنها مراجعه کرد تا یک ‌سایت مناسب کار و حرفه مورد نظر را طراحی کنند. موارد متعددی برای بررسی وجود دارند که پس از تایید نشانگر مناسب‌بودن یک شرکت طراحی سایت جهت عقد قرارداد هستند. مواردی مانند سابقه‌کار پیوسته و حرفه‌ای، تخصص بالا و حضور مهندسین خبره و بادانش در مجموعه شرکتی، تعهد کاری و شهرت به حسن انجام کار در ارائه انواع خدمات مرتبط و همچنین گستردگی این خدمات ارائه‌شده و مهمتر از همه، توانایی بهینه‌سازی موتور جست‌وجو یا سئو (SEO) در کنار دارابودن سرور و هاست قدرتمند از دیگر ویژگی‌های یک شرکت طراحی سایت است. در ادامه، تعدادی از شرکت‌های برتر داخلی در این زمینه معرفی و به طور مختصر به آنها پرداخته شده است.

وب‌سیما (Websima.com) آژانس خلاقیت وبسیما یکی از شرکت‌های طراحی وب سایت است که با حدود 10 سال سابقه مستمر در این بازار و تجربه فعالیت در کشورهای خارجی مانند کانادا، استرالیا، دبی و ترکیه، خدمات مختلفی در حوزه طراحی سایت و بهینه‌سازی سئو ارائه می‌کند

وب‌وان (Webone.co) یکی دیگر از شرکت‌های به‌نام طراحی سایت و ارائه خدمات سئو در کشور، شرکت وب‌وان است که در حوزه طراحی سایت‌های شرکتی و فروشگاهی یا استفاده از قالب‌های پیش‌ساخته برای آنها، طراحی اپلیکیشن موبایل و خدمات سئو فعال بوده و با بیش از 13 سال سابقه در این کسب‌وکار در حال ارائه خدمات است.

ایران‌سایت (Iransite.com) با سابقه‌ای در حدود دو دهه و ارائه خدمات پرشماری در حوزه‌های سئو، طراحی انواع سایت، دیجیتال مارکتینگ و ...، ایران سایت یکی از شرکت‌های به‌نام و در واقع قدیمی‌ترین شرکت طراحی وب سایت در ایران است که تا کنون بیش از 2 هزار سایت مختلف را طراحی و اجرا نموده است. این شرکت دارای چندین بخش حرفه‌ای در زمینه‌های گوناگونی مانند شبکه‌های اجتماعی، گرافیک، تولید محتوا، گوگل ادوردز و ... است و می‌تواند انتخاب مناسبی برای سفارش‌های طرای سایت باشد.

 ره‌وب (Rahweb.ir) یکی دیگر از شرکت‌های شناخته‌شده در کسب‌وکار دیجیتال مارکتینگ و راه‌اندازی و طراحی سایت، شرکت ره‌وب است که خدماتی در حوزه طراحی سایت، طراحی برنامک تلفن همراه، سئو و همچنین طراحی استارت‌آپ‌ها ارائه می‌کند.

 هوم‌وب (Whomweb.com) طراحی سایت، طراحی گرافیک، خدمات سئو، گوگل ادوردز و بسیاری از فعالیت‌های مرتبط با دیجیتال مارکتینگ از جمله خدماتی است که شرکت هوم‌وب ارائه می‌دهد. همچنین از دیگر خدمات ارائه‌شده توسط هوم وب می‌توان به طراحی لوگوی حرفه‌ای، تبلیغات همسان و همچنین گرافیک اشاره کرد.

 همیار توسعه (Hamyar.dev) همیار توسعه یک شرکت طراحی وب سایت و مجموعه‌ای از متخصصی برنامه‌نویسی است که در سال‌های اخیر دستاوردهای بزرگی از جمله قرارگیری در 5 شرکت برتر کشور طراحی سایت و همچنین کاندیدا شدن در بهترین شرکت‌های حاضر در جشنواره وب و موبایل ایران را در کارنامه دارد. خدمات گسترده ارائه‌شده توسط همیارتوسعه در قالب‌های طراحی سایت، خدمات سئو و بهینه‌سازی، طراحی گرافیک و انواع بنر، تولید محتوا و پشتیبانی است و این شرکت و برند آن انتخاب مناسبی برای طراحی انواع وب سایت و دریافت خدمات دیجیتال مارکتینگ نام گرفته است.

 

 

 

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید