تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
تازه های فرهنگ و اندیشه

مورد انتظارترین فیلم‌های ابرقهرمانی سال 2022 – بخش دوم

در ادامه همراه با ما باشید تا مورد انتظارترین فیلم‌های ابرقهرمانی سال 2022 میلادی را به شما معرفی کنیم.
7 ساعت پیش
زمانی شبکه 3 برنامه‌های جوانانه‌ای چون پلک و کوله‌پشتی داشت که بسیار هم محبوبیت یافتند و نام‌هایی چون صابر ابر و مهدی سلوکی و فرزاد حسنی در آن‌ها چهره شدند، اما امروز خبری از برنامه‌های جوانانه نیست.
14 ساعت پیش
با آغاز مراحل پیش تولید و ساخت دکور مسابقه بزرگ «فامیل بازی»، این برنامه خانوادگی برای پخش در ایام نوروز از شبکه افق آماده می‌شود.
18 ساعت پیش
در ادامه همراه با ما باشید تا مورد انتظارترین فیلم‌های ابرقهرمانی سال 2022 میلادی را به شما معرفی کنیم.
1 روز پیش
با این همه شریعتی مرگ خود را به جلو نمی‌اندازد و در همان نوشته چندخطی وصیت‌گونه علت انصرافش را می‌نویسد: «نه… هنوز خیلی کار دارم، چشم‌هایی که از زندگی عزیزترند، انتظار مرا می‌کشند»
2 روز پیش
هستند فیلسوفانی که فلسفه را از برج عاج پایین کشیده و به متن زندگی روزمره آورده‌اند. ما در این یادداشت تلاش می‌کنیم چند کتاب برای شروع فلسفه به شما معرفی کنیم.
2 روز پیش
تا به حال به این موضوع دقت کرده اید که گاهی اوقات با حداکثر توانایی‌های خود، کاری را انجام می‌دهید، اما همچنان به هدفتان نمی‌رسید؟ اکنون، آنتونی رابینز از طریق هفت راهکار موثر به شما نشان می‌دهد که ...
2 روز پیش
در این مطلب قرار است نگاهی به مورد انتظارترین سریال‌های سال 2022 میلادی داشته باشیم. همراه با ما باشید.
2 روز پیش
آخر گفتم آقا رسول! یک دقیقه از توی سایت بیا بیرون؛ یک دقیقه گوشی را نگاه کن. گفت مامان! همه‌اش چرت و پرت است، ندیدی؟ گفتم یکیش، دوتاش، سه تاش اشتباه است، همین طور پیام ها دارد می آید برای ما...
2 روز پیش
از آن‌جا که «معنا» تنها در نسبت با امر قدسی و فرامادی شکل می گیرد، «رستاخیزهای ماتریکس» با فروکاست همه چیز به رابطه‌ی عاطفی نئو و ترینیتی، دچار فقر معنا می شود و در نهایت یک اثر نیهلیستی است.
2 روز پیش
در این مقاله قصد داریم به معرفی51 سریال ایرانی در گونه‌های مختلف کمدی، پلیسی، تاریخی و درام از گذشته تا به امروز را معرفی کنیم. سریال‌هایی که با بسیاری از آن‌ها خاطره داریم.
2 روز پیش
طی چند روز اخیر، کشف بقایای جسد 215 کودک در بریتیش کلمبیای کانادا، آن هم در یک مؤسسه آموزشی که برای تربیت کودکان بومی تأسیس شده‌بود، دنیا را تکان داد.
3 روز پیش
این مجموعه دیجیتال شامل سه پیش‌نویس داستان تدارک عروسی در روستا، دفترچه یادداشتی که کافکا برای تمرین زبان عبری استفاده می‌کرد و صد‌ها نامه شخصی، طراحی و یادداشت سفر است.
3 روز پیش
در میان مهره‌های گردن که از جنس استخوان است تعداد 3 عدد دندان حیوان درنده که احتمالاً گرگ است، پیدا شده که از منظر قدمت در ایران جزو اولین کشف باستان‌شناسی با یک چنین زیورآلاتی از انسان‌های شکارگر و ...
3 روز پیش
فراوری کردن همچنین به حفظ مواد مغذی غذا‌هایی که می‌خوریم کمک می‌کند. برای مثال، انجماد غذا که در طبقه فراوری‌های حداقلی قرار می‌گیرد باعث می‌شود تا میوه و سبزیجات مواد غذایی خود را حفظ کنند. ...
3 روز پیش
«تی هارو اکر» با استفاده از اصول و قواعدی که به دیگران می‌آموزد، توانست تنها در عرض 2 سال و نیم به یک میلیونر تبدیل شود.
3 روز پیش
پیام‌های زیرآستانه‌ای (ناخودآگاه) و روان‌شناسی تلنگر ما را به این باور می‌رساند که بدون آنکه متوجه باشیم، تحت تأثیر چیز‌ها قرار می‌گیریم. اما ضمیر ناخودآگاه ما واقعاً تا چه اندازه قدرتمند است؟
3 روز پیش
در این مطلب قرار است نگاهی به مورد انتظارترین سریال‌های سال 2022 میلادی داشته باشیم. همراه با ما باشید.
3 روز پیش
وقت ما محدود است، اما همچنان برای دستیابی به اهداف نامحدود برنامه‌ریزی و تقلا می‌کنیم. چرا این حد از فشار را به خودمان تحمیل می‌کنیم و چطور می‌توانیم این کوشش «بیهوده» را متوقف کنیم؟
3 روز پیش
در ادامه با ما همراه باشید تا بهترین انیمیشن‌های سال 2021 میلادی را به شما معرفی کنیم.
4 روز پیش
بنا بر مستندات تاریخی، قحطی عمومی سال 1288 قمری هولناک‌ترین و مرگبارترین رویداد در طول دو قرن اخیر و حتی در دوران بعد از مغول است.
4 روز پیش
لابد شنیده‌اید که ما ایرانی‌ها حافظه‌ی تاریخی خوبی نداریم. تا حد زیادی این حرف حقیقت دارد، چون ما حتی تاریخ معاصر خود را هم نمیخوانیم و از آن درس نمی‌گیریم.
4 روز پیش
در فقدان تعریف و جایگاه مشخص برای وزارتخانه‌های جدید در سال‌های آخر پیش از مشروطه، تقریبا هر یک از ادارات و دوایر دولتی که قدر و وزنی داشتند، عنوان وزارت یافتند.
4 روز پیش
عمر مستطیل‌های باستانی در صحرای شبه جزیره عرب، حدود 7 هزار سال اعلام شده است.
4 روز پیش
ایرلند از قرن دوازدهم سرزمینی مورد مناقشه بوده است. از زمان حمله آنگلو-نرمان‌ها در سال 1169 میلادی، ایرلند مدت‌ها تحت سلطه همسایه قدرتمند خود بریتانیا قرار داشت.
4 روز پیش
مردم آلمان بهای سنگینی برای ایده برتری نژادی و یهودی‌ستیزی رژیم هیتلر پرداختند.
4 روز پیش
زنگ زد به سردار اسدالهی و خیلی عصبانی شد. بهش گفت حاج حسین! دوستی ما اینقدر کم‌ارزش است؟ رفیق نیمه‌کاره شدی؟ چرا من را خبر نکردی؟!... گفت نمی دانستیم تو می خواهی بروی...
4 روز پیش
باستان شناسان با تحقیقات خود دریافتند که این 137 جای دست بیش از 1200 سال قدمت دارد و بر این باورند که احتمالا به مراسم رسیدن به سن بلوغ در تمدن کهن مایایی بر می‌گردد و این جای دست کودکانی است که در آن ...
4 روز پیش
این کلیسا که روزگاری محل سکونت کشیش و دفتر ثبت احوال وارئال دِ مینا را در خود جای داده بود، ژوئیه سال گذشته و در پی خشکسالی که ذخایر آب کشور را به پایین‌ترین سطح خود در 25 سال گذشته رساند، دوباره ظاهر ...
4 روز پیش
قدیمی‌ترین شواهد در مورد استفاده از عسل در آفریقا را تیمی متشکل از باستان‌شناسان دانشگاه گوته فرانکفورت به همراه شیمی‌دانان دانشگاه بریستول بریتانیا پیدا کرده‌اند. این پژوهشگران کوزه‌های سرامیکی با ...
4 روز پیش
استخوان‌های فسیل‌شده این نئاندرتال‌ها که شامل تکه‌های جمجمه و فک شکسته است، در غار گواتاری در شهر ساحلی سان فلیچه چیرچئو پیدا شده‌اند.
4 روز پیش
دوران سلطنت ناصرالدین‌شاه، از نظر محتوای تاریخی و تولید کتاب‌هایی درباره اتفاقات روی‌داده در آن، یک دوره بسیار خاص و مهم است. در واقع، رونق سنت گزارش‌نویسی یا سفرنامه‌نویسی، در ایران، طی دوران سلطنت ...
4 روز پیش
به این ترتیب، نام وسپوچی، یعنی آمریکو، بر قاره جدید گذاشته شد و سر کلمب و یارانش بی‌کلاه ماند!
4 روز پیش
دقه در قرن چهارم قبل از میلاد مسیح و تحت تاثیر شهر کارتاژ بنا شد.
4 روز پیش
پیدا شدن نامه‌ای دیگر از اینشتین، علاقه او به مطالعه جانوران را نشان می‌دهد.
4 روز پیش
هوگو واسال، عکاس فرانسوی سال‌ها خانواده سلطنتی ایران را همراهی و از آن‌ها عکسبرداری کرده است.
4 روز پیش
از سوفی و برادرش بازجویی شد و آنان پس از یک محاکمه نمایشی به مجازات مرگ محکوم شدند. گر چه آن‌ها از خیانت به بقیه اعضای گروه سر باز زدند، مقامات به هر حال توانستند دوستانشان را پیدا کرده و ظرف یک ماه ...
4 روز پیش
این سر، که در زبان آمازونی سانتسا خوانده می‌شود، واقعی است و با روشی پرزحمت کوچک شده است. در این روش گوشت و جمجمه از سر جدا می‌شد، چشم‌ها و دهان دوخته، جوشانده و سپس با سنگ و ماسه داغ پر می‌شد.
4 روز پیش
ایرانیان باستان از انواع شیشه رنگی برای ساخت وسایل مختلفی استفاده می‌کردند. شیشه‌ای عطر کوچک بخشی از شیشه‌های یافت شده از چغازنبیل را شامل می‌شوند.
4 روز پیش
جذابیت شخصی آقای کندی و خواست او برای تماس مستقیم با مردم مشکل‌ساز بود. در واقع، او کمی پس از رسیدن به مقام ریاست‌جمهوری در سال 1961، رکورد سایر روسای جمهور را برای دیدار‌های خارج از کاخ سفید شکست.
4 روز پیش
در مقطعی از سال 1297، فرقه عدالت ایران با حدود چهار هزار تا شش هزار عضو، به یکی از احزاب نیرومند سوسیال‌دموکرات در منطقه قفقاز تبدیل شد.
4 روز پیش
باستان‌شناس داریو برنال گفت که این گرمابه‌ها برای کارگرانی که آنجا با تور ماهی‌گیری می‌کردند و در کارخانه‌های تولید نمک کار می‌کردند، امکان نظافت و سرگرمی فراهم می‌کرده است.
4 روز پیش
این ابزار مجموعه‌ای از حلقه‌ها به شکل اشک است که پشت سرهم به ردیف قرار دارند. در واقع تسلا این ابزار را که هیچ‌یک از اجزای آن متحرک نیستند، برای عبور سیالات در یک جهت اختراع کرد.
4 روز پیش
انیشتین در نامه‌اش که روی سربرگ دانشگاه پرینستون نوشته شده و حراجی آرآر آن را به انگلیسی ترجمه کرده، به مخاطب خود گفته است: پرسش شما بدون هیچ گونه فضل‌فروشی و از طریق فرمول E=mc² قابل پاسخ دادن است.
4 روز پیش
کتر شیخ، پزشک 24 ساعته مردم شهر بود. جلوی درِ خانه‌اش لامپی نصب شده‌بود که هر وقت در خانه حضور داشت، آن را روشن می‌کرد؛ این‎گونه بود که وقتی نیمه‌های شب هم مردم به او نیاز پیدا می‌کردند، می‌توانستند ...
4 روز پیش
در جنگ جهانی دوم، بیش از 55 میلیون نفر در آسیا و اروپا جان باختند که بخش اعظمشان غیرنظامی بودند. اتحاد جماهیر شوروی با دادن 26 میلیون کشته و ویرانی‌های عظیم، بزرگترین قربانی این جنگ بود. نیرو‌های ارتش ...
4 روز پیش
بدین‌سان دوهوسه وقتی رسما به سمت یک افسر و معلم فنون نظامی عضو هیات فرانسوی تحت‌ریاست یک سرهنگ توپخانه به ایران آمد در واقع عنوان نقاش، مردم‌شناس و روز‌نامه‌نویس را هم داشت.
4 روز پیش
طبق استفتایی که در همان ایام از امام شد، ایشان در مورد مسعود رجوی پاسخ دادند: بسم‌الله الرحمن الرحیم ـ کسی که به قانون اساسی رأی مثبت نداده صلاحیت رئیس‌جمهوری ایران را ندارد.
4 روز پیش
تصویر منتشر شده در این مطالعه - که آن را موزه بریتانیا و مرکز ملی تحقیق‌های علمی فرانسه انجام داده است - برای نخستین‌بار نشان می‌دهد که دست‌کم در برخی از جنگ‌های عصر سنگ، بی‌رحمی و قساوت کور و بی‌هدفی ...
4 روز پیش
50 سال پیش در چنین روزی جزیره بحرین، استان چهاردهم ایران در پی جدایی از سرزمین مادری، اعلام استقلال کرد و به کشوری مجزا تبدیل شد؛ ایران اولین کشوری بود که این استقلال را به رسمیت شناخت.
4 روز پیش
پیشخوان
پگاهآی هومایران نوین