تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
تازه های فرهنگ و اندیشه

فیلم/ بعد از آزادی شهر، چه شد؟

در این برنامه، دکتر محمدصادق کوشکی، استاد دانشگاه تهران و از رزمندگان دفاع مقدس، نتایج آزادسازی خرمشهر را مورد بازخوانی و بررسی قرار داد.
5 ساعت پیش
حاج‌احمدآقا وقتی فهمید حضرت آقا نزدیک منزل ایشان هستند پابه‌برهنه به استقبال ایشان رفت. وقتی‌ آیت‌الله خامنه‌ای وارد منزل ایشان شدند، تا آقا تعارف نکردند ایشان روی زمین ننشست.
5 ساعت پیش
جسد این مرد همچنین در وضعیت نامناسبی دفن شده بوده است. او اندکی رو به پهلوی راست خوابیده و سمت چپ و بازویش روی بلندی قرار گرفته بوده که نشان می‌دهد در عوض گذاشتن پیکر در یک قبر مناسب، او را به یک ...
5 ساعت پیش
اسکات آدامز در کتاب «برنده باش» به شما خواهد گفت در مسیری که در آن قدم برمی دارید، فاصله تان تا موفقیت چقدر است. به این ترتیب خواهید توانست تصمیمات پیچیده زندگی را قدری ساده‌تر کنید.
5 ساعت پیش
این نوع تسویه‌حساب ادبی با قشر مذهبی-سیاسی کاملاً هم جدید نیست، لیکن این حد از صراحت و خصومت عیان در ترسیم طبقه‌ اجتماعی، در رمان حسینی‌زاد بسیار بدیع است.
18 ساعت پیش
بسیاری از سریال‌های خارجی، در چالش میان این ارزش و سایر ارزش‌های اخلاقی و انسانی و حتی قوانین کشوریشان، اولی را انتخاب و از دومی به‌سادگی عبور می‌کنند.
2 روز پیش
کمبود غذا آنقدر بحرانی است که مردم به خوردن علف، سگ‌ها و گربه‌ها و حتی همنوع‌خواری روی آورده‌اند
2 روز پیش
ارهارت و نونان در نهایت تماس رادیویی خود را از دست دادند و دیگر هرگز کسی از آن‌ها چیزی نشنید. نامه‌های پیدا‌شده مربوط به سال‌های 1935 تا 1937 هستند و می‌توانند حاوی سرنخ‌هایی درباره آنچه بعد از ترکِ ...
2 روز پیش
درک تامپسن در کتاب «موفق سازها» قصد دارد به این بحث روان شناسانه بپردازد که چه می‌شود که بعضی مردم از بعضی چیز‌ها خوششان می‌آید و نقش رسانه ها، شبکه‌های اجتماعی، باز‌های فرهنگی و اقتصادی که ایده‌ها را ...
2 روز پیش
محمد درودیان از تاریخ پژوهانِ حوزه دفاع مقدس، همزمان با سی و نهمین سال گشت آزادسازی خرمشهر، طی یادداشتی به پرسش کهنه و پرتکرارِ علت ادامه جنگ پس از فتح خرمشهر، از منظری متفاوت پرداخته است
3 روز پیش
بر اثر یک اشتباه دو نفر از نیروهای اطلاعاتی لو می روند و فتنه‌گران به قصد کُشت آنها را مورد ضرب و شتم قرار می دهند. اسد می بیند اگر کاری نکند آن دو به شهادت می رسند و فوری بلوا به پا می‌کند....
3 روز پیش
ملک آرایی: با سیاست بسیار اشتباه سه برابر کردن قیمت بنزین و به هم ریختگی اقتصاد کشور، مردم را به روز سیاه نشاندند و ارزش پولمان را پایین آوردند.
3 روز پیش
برخی از فیلمسازان اعتبار خود را از همان مجوز نگرفتن می‌گیرند. ما به غر زدن‌ها و اپوزیسیون‌بازی عادت کرده‌ایم.
3 روز پیش
نویسنده کتاب «تندتر از عقربه‌ها حرکت کن» حتی از کسب و کار و پول در آوردن نیز برداشتی معنوی دارد که برگرفته از تعالیم دینی است.
3 روز پیش
رهبران دستگاه تفتیش عقاید، برای ترساندن کسانی که گمان می‌کردند از آموزه‌های رسمی کاتولیک منحرف شده‌اند، به مجازات‌های شدید، حتی اعدام از طریق سوزاندن، متوسل شدند.
4 روز پیش
«خیلی چیز‌هایی که اکنون حول محور مفهوم زیبایی وجود دارد دارای زیرلایه‌های سیاسی است. جنبش‌های زندگی سیاهان اهمیت دارد و نفرت علیه آسیایی‌ها را متوقف کنید هر دو پاسخ‌هایی را از سوی صنعت زیبایی ...
4 روز پیش
جردن بلفورت که با بازی لئوناردو دیکاپریو در فیلم گرگ وال استریت جاودانه شد، سیستم متقاعدسازی و فروش گام به گام خود را آشکار می‌سازد که با استفاده از آن، هر کسی می‌تواند به یک ستاره فروش و موفقیت تبدیل ...
4 روز پیش
در این نمایش حس کردم صحنه باید گوشه‌ای از منزل مادر شهید ضرغام باشد.نماد آدم‌های پاکی باشند که روزی یک گردان را تشکیل دادند، از مملکت دفاع کردند و بعد هر کدام شهید شدند. این پارچه‌ها ابتدا جمع می‌شود.
4 روز پیش
وقتی از جبهه برگشت دیپلم انسانی‌اش را در مجتمع رزمندگان گرفت. مدتی با دوستانش به پارک و کتابخانه می رفتند و برای کنکور درس می خواندند. رتبه کنکور اسدالله 918 شد و...
4 روز پیش
بی‌عدالتی و برخورداری عده‌ای قلیل در مقابل بی‌بهرگی اکثریت، غلبه افسردگی در محتوای آثار، بی‌تفاوتی نسبت به مسائل و آرمان‌های ملی در فیلم‌های تولید شده هشت سال گذشته آشکار است.
4 روز پیش
«سریع و خشن 9» طبق قولی که تیری فرمو رئیس جشنواره کن داده بود، در این رویداد سینمایی اکران خواهد شد.
4 روز پیش
با پیشنهاد شورای صنفی نمایش و برای بازگشت رونق به سینماها، قرار است به فیلم‌های جدیدی که روی پرده می‌روند، وام بلاعوض 2 میلیارد تومانی تعلق گیرد. اما این فیلم‌ها را چه کسی تعیین می‌کند؟!
4 روز پیش
با دستور مظفرالدین‌شاه، حاجی محمدباقر میلانی، مشهور به «رضایوف» با نظارت «حکیم‌الملک»، نخستین دستگاه مولد برق را برای مشهد خرید؛ یک مولد برق ساخت انگلیس، با 12 اسب‌بخار قدرت که برقی را با ولتاژ 110 ...
5 روز پیش
چیزی تا طلوع آفتاب نمانده بود، چشمانم سنگینی می‌کرد و کم‌کم خوابم برد. نمی‌دانم چه شد که تعدادی کتاب از قفسه بالای کتابخانه با شدت بر روی میز عسلی افتاد و شیشه‌اش را خُرد کرد!
5 روز پیش
در دوران امامت امام صادق (ع) تحول فراوانی در حرکت شیعه به وجود آمد.
5 روز پیش
چند وقت بعد نامه رسید به سفارت ایران در پاریس که این میرزا مهدی‌خان شقاقی، دانشجوی مهندسی هم باید در جشن سالانه کاخ امپراتوری که فقط اشراف‌زادگان و سفرا هستند، حضور داشته باشد.
6 روز پیش
یکی از راه‌های موفقیت مالی و کسب ثروت کنترل مالی است. رابرت کیوساکی به ما نشان میدهد که چگونه کنترل مالی زندگی خود را بر عهده بگیریم.
6 روز پیش
سلمان فرخنده که در طول حیات بازیگری‌اش سعی می‌کند با صداسازی شبیه خسرو شکیبایی باشد در میزانسن سینمایی، به مراتب بازیگر فوق العاده ضعیفی به نظر می‌رسد.
7 روز پیش
اولین مورد شناخته‌شده ترمیم شکاف مادرزاد کام و لب را پزشکان چینی در قرن چهارم قبل از میلاد انجام دادند.
7 روز پیش
هر کاری از دستش بر می‌آمد برای شناسایی عوامل فتنه‌گر خیابان ها انجام می‌داد. گاهی نیاز به کمک داشت و از دوستانش درخواست کمک می‌کرد اما آنها جواب سربالا می‌دادند و می‌گفتند...
10 روز پیش
اعضای گروه سرود «مسیر جدید» نظرشان را درباره رئیس جمهور اصلح بیان کردند.
10 روز پیش
شبکه رادیویی تهران با ویژه برنامه‌های مختلف سالروز عروج ملکوتی حضرت امام خمینی (ره) را گرامی می‌دارد.
10 روز پیش
با این همه شریعتی مرگ خود را به جلو نمی‌اندازد و در همان نوشته چندخطی وصیت‌گونه علت انصرافش را می‌نویسد: «نه… هنوز خیلی کار دارم، چشم‌هایی که از زندگی عزیزترند، انتظار مرا می‌کشند»
10 روز پیش
تا به حال به این موضوع دقت کرده اید که گاهی اوقات با حداکثر توانایی‌های خود، کاری را انجام می‌دهید، اما همچنان به هدفتان نمی‌رسید؟ اکنون، آنتونی رابینز از طریق هفت راهکار موثر به شما نشان می‌دهد که ...
10 روز پیش
سه جلدی «ایدئولوژی اصلاحات» به قلم حمیدرضا اسماعیلی بر آن است تا ایدئولوژی اصلاحات را در سه جلد مجزا، به روایت حلقه‌های کیان، ملکیان و آیین تحلیل بررسی کند.
10 روز پیش
هستند فیلسوفانی که فلسفه را از برج عاج پایین کشیده و به متن زندگی روزمره آورده‌اند. ما در این یادداشت تلاش می‌کنیم چند کتاب برای شروع فلسفه به شما معرفی کنیم.
10 روز پیش
بعد که پیکرشان را خواستند از حرم بیرون ببرند، یک بنده خدایی گفت اگر می شود، بگذارید همسرش چند دقیقه با پیکر، ‌تنها باشد...
11 روز پیش
سکانس‌های فیلم بشدت پراکنده‌اند، هیچ تداومی در سرگشتی‌های موسی از سکانسی به سکانس نیست و این سکانس‌های پراکنده، قابلیت اتصال روایی ندارند.
11 روز پیش
برخی از شخصیت‌های کارتونی می‌توانند به اندازه ای به یاد ماندنی باشند، که مانند افراد واقعی در ذهن ها بمانند. این جذابیت به این خاطر است که انیماتورها از زندگی و شخصیت‌ افراد مشهور الهام می‌گیرند.
11 روز پیش
آرش بادپا آهنگساز سریال «زیرخاکی» از ویژگی های این سریال و این که چرا در آن از خواننده بهره نگرفته شده است سخن گفت.
11 روز پیش
پژوهنده دفاع مقدس، «محمدعلی صمدی» روایتی کوتاه از شنیدنی ها و نکته های برجسته این عملیات ارائه کرده است.عملیاتی که بعثی ها آن را به نام «جنگِ دشت طاهری» می شناسند
11 روز پیش
طبیعی است اگر پشت فرمان اجرایی تحریم انتخابات افراد هوشمندتری فعالیت داشتند، سکان تحریم را به صاحب پینگیل واگذار نمی‌کردند.
11 روز پیش
مجموعه نمایش خانگی «میخواهم زنده بمانم» بدون هماهنگی و اخذ مجوزهای لازم از اداره سینمایی معاونت ناجا تهیه و تولید و پس از پخش مشخص شد مشار الیه ملاحظات ناجا را در اثر تولیدی رعایت ننموده است.
11 روز پیش
کمیته‌های انقلاب اسلامی در سال 1360 را صرفاً نهادی پُر از فساد به تصویر می‌کشد و خیلی از اهانت‌های دیگر را هم زیرپوستی پیش می‌برند.کمیته‌های انقلاب اسلامی دهه 1360 که کابوس منافقین کوردل بود.
11 روز پیش
کتاب «روایت انتخاب دوازدهم» بازخوانی انتخابات سال 1396 و کنش‌های سیاسی آن است. در این کتاب ناگفته‌هایی از آیت الله رئیسی برای اولین بار منتشر می‌شود.
11 روز پیش
دغدغه‌های ناجا ناظر به جهان و جریان داستان و نیز شخصیت‌پردازی برخی کاراکترهاست که به‌نحوی خدشه به چهره نیروی خدوم انتظامی و کمیته‌های انقلاب اسلامی به عنوان شاکله ناجا محسوب شده است.
11 روز پیش
«سایمون کاول» داور مشهور مسابقات موسیقی «آمریکن آیدل» و «آمریکاز گات تلنت»، داور فصل پیش روی برنامه «X Factor Israel» رژیم صهیونیستی را به دلیل جنگ اخیر اسرائیل و غزه لغو کرد.
11 روز پیش
طی چند روز اخیر، کشف بقایای جسد 215 کودک در بریتیش کلمبیای کانادا، آن هم در یک مؤسسه آموزشی که برای تربیت کودکان بومی تأسیس شده‌بود، دنیا را تکان داد.
11 روز پیش
این مجموعه دیجیتال شامل سه پیش‌نویس داستان تدارک عروسی در روستا، دفترچه یادداشتی که کافکا برای تمرین زبان عبری استفاده می‌کرد و صد‌ها نامه شخصی، طراحی و یادداشت سفر است.
11 روز پیش
در میان مهره‌های گردن که از جنس استخوان است تعداد 3 عدد دندان حیوان درنده که احتمالاً گرگ است، پیدا شده که از منظر قدمت در ایران جزو اولین کشف باستان‌شناسی با یک چنین زیورآلاتی از انسان‌های شکارگر و ...
11 روز پیش
پگاهآی هومایران نوین