پماد درمان بواسیر
وردپرس 24
پماد درمان بواسیر
وردپرس 24

او هم مانند خاوری به خارج از کشور گریخت / پدر کلاهبرداری بانکی کیست ؟

فارس نوشت: «سلطان کلاهبرداری بانکی» در ایران چه کسی است؟ وی نخستین کسی است که در نظام بانکی ایران کلاهبرداری کرد و به‌ همین‌ دلیل «پدر کلاهبرداری بانکی» لقب گرفت و شیوه شگفت‌انگیزی هم برای کلاهبرداری داشت و نامش «هژبر یزدانی» بود.

او هم مانند خاوری به خارج از کشور گریخت / پدر کلاهبرداری بانکی کیست ؟

«هژبر یزدانی» گلّه‌دار بود و اجدادش هم گله‌دار بودند، ولی از یک جایی به بعد، دید با چند تا گوسفند کارش راه نمی‌افتد و زندگی این‌طوری حال نمی‌دهد و اواخر دهه 40 شمسی افتاد دنبال کارهای بانکی و وام و این حرف‌ها. وام هم گرفت و خوبش را هم گرفت و زد در کار گوشت و روزگاری بود که گوشت تهران را تأمین می‌کرد و هزاران رأس گوسفند داشت که کسی نمی‌داند واقعا چه تعداد بودند، اما مشهور است که یک‌بار 400 سگ گله از خارج وارد کرد برای چرای گوسفندانش.

هژبر علاوه بر گوشت در کار قند و آرد و لبنیات و محصولات باغی و زراعی و چرم و صنعت و تجارت هم بود و این‌طوری شده بود: «فعالیت‌های اقتصادی او علاوه بر شهر محل تولدش سنگسر و مناطق اطراف، به سراسر کشور توسعه پیدا کرده و او مجتمع‌های کشاورزی در مناطقی در گرگان و گنبد، اصفهان، سیستان و بلوچستان، شیروان و قوچان داشت و در کار تولید قند، پنبه و کفش نیز فعال بود... بیشتر از 21 کارخانه داشته که بزرگترین آن مجمع قند شیروان بود... شرکت‌هایی کشت و صنعت شاهین، کفش اطمینان، کفش ایران، قند اصفهان، شرکت کشاورزی و دامپروری کیخسرو، شرکت قند قزوین، گوشت آریا زمین، کارخانه قند شاه‌زند، قند قوچان و قند شیروان و قند بجنورد و شرکت ریسندگی و بافندگی پاکریس متعلق به وی بود».

اما همه این‌ها برایش کم بود و دنبال کار جالب‌تری می‌گشت و رفت دنبال کار بانکی.

 او هم مانند خاوری به خارج از کشور گریخت / «پدر کلاهبرداری بانکی» کیست ؟
«هژبر یزدانی» در اوایل دهه 50 شمسی ناگهان ثروتمندی بزرگ شد و البته مشهور به فساد اقتصادی بود

پای رئیس بانک مرکزی به ماجرا باز شد

شیوه هژبر یزدانی در کار بانکی جالب و باورنکردنی بود؛ از بانک‌ها وام می‌گرفت و با آن وام، سهام همان بانک یا بانک‌های دیگر را می‌خرید و این کار را هم می‌کرد: «هژبر از طریق رشوه‌های سنگین به مدیران برخی بانک‌ها، چک‌هایش را به تعویق می‌انداخت و با استفاده از چک‌های فاقد موجودی اقدام به خرید سهام بانک‌ها می‌کرد».

القصه، هژبر بساطی درست کرد در نظام بانکی کشور که رئیس بانک مرکزی وارد ماجرا شد و چنین شد: «رئیس وقت بانک مرکزی متوجه شد که مبلغ چک‌های بی‌محل به بیش از یک میلیارد تومان رسیده است و موضوع را با وزیر دارایی در میان گذاشت تا چاره‌ای تدبیر کنند».

زور یزدانی در دولت، زیاد بود و کار بالا گرفته بود؛ در این حد که «حسین فردوست» ارتشبد دوره پهلوی در کتابش گزارش داده است: «یک‌روز سمیعی، رئیس بانک توسعه کشاورزی‌ به من شکایت کرد که فرد بی‌تربیتی با دو گارد مسلح به مسلسل بدون اجازه وارد دفتر کارم شده و گفته که نامش یزدانی است و می‌خواهد سهام بانک با ساختمان و وسایل به او واگذار شود! سمیعی پاسخ داده که این امر منوط به اجازه وزارت کشاورزی و تصویب دولت است. یزدانی با خشونت جواب داده که ترتیب آن را هم می‌دهم».

هژبر در کارش رفقایی هم داشت حتما که چنین اتفاقاتی می‌افتاد: «یزدانی برای خرید سهام بانک توسعه صنعتی و معدنی حدود 105 میلیون تومان وام از شعبه فردوسی بانک ملی گرفت. این وام‌های کلان در حالی گرفته می‌شد که سرمایه این بانک 400 میلیون تومان بیشتر نبود و یزدانی دو بار روی هم رفته 265 میلیون تومان از آن بانک وام گرفته بود. به‌موجب مقررات بانک مرکزی هر بانک تنها می‌توانست 10 درصد سرمایه خود را به هر فرد وام دهد و این موضوع باعث شد خوش‌کیش مدیرعامل بانک ملی به بانک مرکزی احضار شود».

 او هم مانند خاوری به خارج از کشور گریخت / «پدر کلاهبرداری بانکی» کیست ؟
«هژبر یزدانی» رفیق زیاد داشت؛ در دولت و در دربار پهلوی و در همه‌جا

بیشتر بخوانید:

پای پهلوی دوم به ماجرا باز شد

بساطی که هژبر در نظام بانکی و اقتصاد ایران درست کرده بود پای پهلوی دوم را هم به میان ماجرا کشیده بود. محمدرضا مخالف بود؟ نخیر، موافق بود؛ اصلا رفیق بودند با هم و این‌طوری بود که «محمد یگانه»، وزیر دارایی و مسکن که سال‌ها رئیس ‌کل بانک مرکزی هم بود در کتاب خاطراتش نوشته است: «هژبر بارها از بانک‌های مختلف کشور، وام‌هایی کلان گرفته و حدود750 میلیون تومان به آنها مقروض بوده است. وی... برای آنکه موانع قانونی را از سر راه اختلاس‌های خویش بردارد، تلاش کرد از شاه و اشرف و نصیری کمک بگیرد».

و روایت دیگری هم هست به این شرح: «هنگام خرید بانک ایرانیان، یکی از اعضای هیئت مدیرهٔ بانک متوجه شد یزدانی 28 درصد از سهام بانک را بی‌صدا خریده‌ است، با... [یکی از وزرای دولت] که فکر می‌کرد از یزدانی پشتیبانی می‌کند، ملاقات کرد و از او خواست جلوی تصاحب ستیزه‌جویانه بانک توسط یزدانی را بگیرد... نهایتاً با پا در میانی شاه، یزدانی سهام وی را... خرید».

 او هم مانند خاوری به خارج از کشور گریخت / «پدر کلاهبرداری بانکی» کیست ؟

سند محرمانه ساواک درباره تبانی «هژبر یزدانی» با مسئولان بانک

بریز و بپاش برای دربار

هژبر اهل بریز و بپاش هم بود و از دربار برایش نامه می‌نوشتند که: «جعبه سیگار طلا با تاج برلیان زمرد تقدیمی جنابعالی از پیشگاه مبارک علیاحضرت شهبانوی ایران گذشت...». و رئیس ستاد ارتش هم برایش نامه می‌نوشت که: «آقای هژبر یزدانی، مجلس ضیافت مجلل و باشکوهی که به‌مناسبت زادروز خجسته والاحضرت همایون ولایتعهد ایران در هتل هیلتون ترتیب داده بودید... عشق شدید جنابعالی را نسبت به سلسله جلیله پهلوی که همگی هر چه داریم از آنهاست می‌رساند و این احساسات در خور هرگونه تقدیر و تقدیس می‌باشد».

هژبر را مسئولان دولت پهلوی در سال 1357 شمسی گرفتند و انداختند زندان که یعنی ما با مفاسد مبارزه می‌کنیم و البته زندانش این‌طوری بود: «یزدانی را در زندان قصر زندانی کردند. بنا بر گفته خودش در زندان مانند پادشاهان زندگی می‌کرد و محل زندانی‌شدنش به هر چیزی شباهت داشت به‌ جز زندان». بعد هم در جریان انقلاب ایران با کمک رفقایش از زندان فرار کرد و رفت که رفت. پول‌های زیادی را برد و البته بخش بزرگی از اموالش ماند و مصادره شد و تمام!

 او هم مانند خاوری به خارج از کشور گریخت / «پدر کلاهبرداری بانکی» کیست ؟
«هژبر یزدانی» در سال 1357 توسط حکومت پهلوی دستگیر شد و در جریان وقایع انقلاب اسلامی از ایران گریخت و بعدها در کاستاریکا درگذشت

231

با بهترین عرضه کننده دستگاه‌های رفع موهای زائد آشنا شوید

بررسی دستگاه های لیزر موهای زائد

 استانداردسازی محصولاتی که به شکل مستقیم با سلامت ما سروکار دارند، یکی از دغدغه‌های متخصصان در زمینه‌های گوناگون است.

بررسی دستگاه های لیزر موهای زائد

پوست ما به دلیل حساسیت بالا و بروز عکس‌العمل در برابر هرنوع نارسایی‌های مختلف، نیاز به مراقبت‌هایی دقیق و مطالعه شده دارد. مطالعاتی که سال‌هاست از سوی کارشناسان در تولید و عرضه محصولات لیزر موهای زائد، آغاز شده است. یکی از این مراکز عرضه آخرین دستاوردهای علمی در زمینه رفع موهای زائد در ایران، سایت  sopranotitanium.ir است و شما با مراجعه به این فروشگاه اینترنتی می‌توانید بهترین‌ها را در این زمینه فراهم کنید.

 چرا باید از دستگاه‌های استاندارد استفاده کنیم؟

رفع موهای زائد تا پیش از تکنولوژی ماشین‌آلات پیشرفته، کاملا به صورت سنتی انجام می‌شد که علاوه بر تحمیل درد، باعث بروز حساسیت‌های پوستی هم می‌شد. استفاده از دستگاه‌های غیر استاندارد اپیلیدی و یا دیگر وسایل غیر بهداشتی، معمولا استفاده کننده را با مشکلاتی از قبیل پدید‌آمدن جوش‌های چرکین در بخش‌های حساس بدن دچار می‌کرد که رفع آنها به هزینه‌های بسیار بالا نیاز داشت.

 پرسش احتمالی درباره استفاده از دستگاه‌های لیزر

یکی از پرسش‌هایی که ممکن است برای بسیاری از دوستان پیش بیاید این است که لزوم استفاده از این دستگاه‌ها چیست؟ در پاسخ به این پرسش باید گفت که استفاده از این دستگاه‌ها باعث می‌شود که ما همواره پوستی شفاف و بدون خراشیدگی داشته باشیم. استفاده از دستگاه‌های لیزر موهای زائد، این امکان را ایجاد می‌کند که روند درمان با سرعت و دقت بیشتری انجام شود.

دیگر مزایای انجام عمل لیزری به این شرح است:

  •  عدم نیاز به طی دوران نقاهت پس از عمل.
  • رفع احتیاج همیشگی در استفاده از روش‌های دیگر.
  • خلاصی دائم از ۸۰ درصد حجم موهای زائد در پاها، زیربغل، شکم و بخش‌های دیگر بدن.

 بهرین‌های بازار محصولات علمی رفع موهای زائد کدام‌اند؟

در سال های گذشته دستگاه های متعددی از سوی شرکت های ایرانی مانند https://mahourteb.com/ به کشور وارد شده و کلینیک های زیبایی استفاده از آن ها را در دستور کار خود قرار داده اند. اما واقعیت این است که دستگاه های لیزر به طور پیوسته در حال به روز رسانی و تکمیل و پیشرفت هستند و لزوم به روز رسانی تجهیزات لیزر همیشه احساس می شود. 

محصولات تخصصی رفع موهای زائد، به دلیل استقبال بالا، محصولاتی متنوع هستند اما پیشنهاد کارشناسان در زمینه خرید یکی از این دستگاه‌ها، بیشتر بر دستگاه‌هایی چون تیتانیوم، پلاتینیوم پلاس و دایود الکس متمرکز است.

متخصصان در امر شناسایی محصولات انواع شرکت‌های تولید‌کننده، به این نتیجه رسیده‌اند که دستگاه‌های فوق، در ردیف عالی‌ترین محصولات موجود در بازار قرار دارند، محصولاتی که می‌توان در محیط منزل و یا کلینیک‌های زیبایی و سالن‌های آرایشی، تا آخر عمر از آنها استفاده کرد.

 مزیت‌های دستگاه تیتانیوم

دستگاه تیتانیوم، به دلیل ظرافت در طراحی و قدرت بالا در رفع موهای زائد، یکی از دستگاه‌هایی است که حرف آخر را می‌زند. دستگاه سوپرانو تیتانیوم، برخوردار از آخرین دستگاه‌های بهداشتی و علمی است که به شکل خودکار، بخش عمده‌ای از قسمت پوست مستعد در رویش موهای زائد را پوشش می‌دهد.

کارشناسان بر این باورند که استفاده از دستگاه سوپرانو تیتانیوم، دارای هیچ نوع عوارض جانبی نیست و استفاده‌کننده می‌تواند بدون دغدغه، تا مدت‌های زیاد از آن استفاده کند.  متقاضی با تهیه این دستگاه که مناسب با همه طیف‌های پوستی تولید شده است، می‌تواند به آسان‌ترین شکل ممکن و ایمن‌ترین مسیر، از آن استفاده کند چون قابلیت بالای این دستگاه در استفاده از فناوری لیزر SHR باعث شده است که همتایی در بازار نداشته باشد. طول موج قدرتمند این دستگاه و توانایی نفوذ در لایه‌های پوستی و خشکاندن ریشه موهای زائد، این دستگاه را به تکنولوژی برتر در این زمینه تبدیل کرده است.

 دستگاه لیزر پلاتینیوم پلاس، معجزه‌ای در نوآوری

یکی دیگر از دستگاه‌های منحصر به فرد در زمینه رفع موهای زائد، دستگاه لیزر پلاتینیوم پلاس است. این دستگاه که در زمره پرطرفدارها در این زمینه به شمار می‌رود، یکی از دستگاه‌های موجود در این سایت است. این دستگاه که به عقیده متخصصان در امور آرایشی و زیبایی، با عنوان معجزه‌ای در نوآوری معرفی شده است، توانایی مخابره سه طول موج به وسیله یک هندپیس را دارد. یعنی این که علاوه بر حفاظت بهداشتی از پوست، شناسایی و ردیابی ریشه‌های موهای زائد را به دقیق‌ترین شکل ممکن دنبال می‌کند.

این دستگاه که برای استفاده در انواع تناژهای پوستی طراحی شده است، دارای دستگاه چیلر پیشرفته‌ای است که به طور منظم در خنک‌سازی موتورها فعال است و می‌توان چندین ساعت و بدون وقفه از ان استفاده کرد. از قابلیت‌های دیگر این دستگاه می‌توان از استحکام آن نام برد. دستگاهی که توانایی منحصر به فردی در تابش مستقیم لیزر بر فولیکول‌های موهای زائد را دارد. نفوذی ۱۰۰ در صد بی خطر که با سرعتی بالا در عمل انجام می‌شود.

 دستگاه لیزر الکس دایود، دستگاهی برای همیشه

یکی دیگر از دستگاه‌های رفع موهای زائد موجود در این سایت، دستگاه لیزر الکس دایود است. دستگاهی که برای استفاده در پوست‌های برنزه و روشن طراحی شده است و در ردیف پرفروش‌های جهانی قرار دارد. این دستگاه که آخرین ورژن آن در سال ۲۰۲۱ عرضه شده است، کارآیی منحصر به فردی در نفوذ طول موج برای ردیابی موهای زائد دارد. نفوذ این طول موج که بی‌خطرترین نفوذ لیزری به اعماق پوست است، علاوه بر ریشه‌کم کردن موهای زائد، توانایی فوق‌العاده‌ای در درمان زائده‌های رنگ‌دانه‌ای و افزایش سرعت کلاژن هم دارد. مکانیسم پیشرفته خنک‌کننده پوست برای جلوگیری از سوزش‌های احتمالی و تجهیزات پیشرفته سیستم مدرن پرتو لیزر، از دیگر امکانات این دستگاه هستند.

 تهیه انواع قیمت‌ها با بهترین قیمت و سیستم پشتیبانی

متقاضیان تهیه انواع دستگاه‌های مربوط به رفع موهای زائد بدن، این نکته را در نظر داشته باشند که محصولات عرضه شده در سایت diodealex.ir با بهترین قیمت‌های روز به فروش می‌رسند و شامل گارانتی‌های طولانی مدت و امتیاز پشتیبانی در زمینه تعویض قطعات و لوازم جانبی هستند. کارشناسان این فروشگاه اینترنتی، در کنار ارائه مشاوره‌های رایگان برای راهنمایی بهترین برندها، پس از خرید نیز برای همیشه در کنار شما خواهند بود و پاسخگوی همگی پرسش‌های احتمالی هستند.

 بهترین فرصت خرید الان است

سایت sopranotitanium.ir برای رفاه حال مشتریان، به مناسبت فرارسیدن سال نو، اقدام به ایجاد کمپین فروش ویژه کرده است. تخفیف‌های چشمگیر در کنار معرفی عالی‌ترین محصولات در حال حاضر، بهترین فرصت را برای خرید دستگاه‌های فوق‌پیشرفته رفع موهای زائد ایجاد کرده است. اگر قصد خرید دارید، این فرصت طلایی را از دست ندهید.

 برای تهیه هرکدام از محصولات این شرکت و آشنایی با محصولات متنوع، می‌توانید به سایت‌های tahertajmadar.com و همنین سایت sopranotitanium.ir مراجعه کرده و یا با شماره 88200440 021 تماس بگیرید.               

 

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید