پماد درمان بواسیر
وردپرس 24
پماد درمان بواسیر
وردپرس 24

ببینید ؛ واکنش بانک مرکزی به محدود کردن خدمات بانکی برای اتباع افغانستانی

قمری وفا، مدیرکل روابط عمومی بانک مرکزی در واکنش به محدودیت ارائه خدمات بانکی برای اتباع خارجی در روزهای گذشته در صفحه شخصی اش نوشت: خدمات مبتنی بر کارت، خرید اینترنتی و انتقال وجه از طریق «پایا» تا سقف ۱۰ میلیون تومان برای کلیه اتباع خارجی همچنان در دسترس است‌. منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

پناهندگی در کانادا و اخذ اقامت کانادا

پناهندگی در کانادا یکی از راه ها برای افرادی که دلیل واقعی برای ترک کشور خود و عدم بازگشت دارند، پناهندگی در کانادا است. متقاضی می تواند به محض ورود به کانادا یا رسیدن به یکی از مرزهای این کشور از هر طریقی، درخواست پناهندگی خود را ارائه کند.

✔️پناهندگی در کانادا و اخذ اقامت کانادا

درخواست پناهندگی در کانادا

جهت ارائه درخواست پناهندگی در کانادا با ویزای توریستی یا هر نوع ویزا و ورود دیگری، دو راه وجود دارد:

ارائه درخواست در فرودگاه، مرز زمینی یا مرز دریایی

ارائه درخواست به یکی از شعب اداره مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC)

زمانبندی رسیدگی به درخواست پناهندگی در کانادا به محلی که در آن درخواست پناهندگی داده است بستگی دارد، اما به صورت کلی زمانبندی هایی جهت ارائه فرم های لازم و لیست شاهدان و مدارک ارائه می شود و در پایان برای متقاضی جلسه دادرسی پناهندگی برگزار می شود.

گرفتن وکیل برای پناهندگی کانادا

تعریف های حقوقی مربوط به امور پناهندگی در کانادا بسیار پیچیده هستند و گردآوری مدارک مناسب بسیار دشوار است. بنابراین گرفتن وکیل ایده بسیار خوبی است. متقاضی می تواند برای خود وکیلی استخدام کند. در صورت عدم موفقیت در استخدام وکیل، متقاضی باید درخواست امداد حقوقی خود را به انجمن خدمات حقوقی ارائه کند. اگر متقاضی، واجد شرایط امداد حقوقی باشد، این انجمن هزینه های وکالت حقوقی را خواهد پرداخت و نام وکیل هایی که می توانند وکالت متقاضی را به عهده بگیرند ارائه می دهد. وکیل همچنین می تواند وکالت پناهندگی را در جلسه دادرسی به عهده بگیرد. در پایان جریان دادرسی ممکن است رای مثبت یا منفی صادر شود.

 قابل توجه

متقاضیان پناهندگی در کانادا باید بدانند که پس از اخذ ویزای پناهندگی، دیگر نمی توانند به کشور خود بازگردند. زیرا امکان بازگشت به کشور مبدا خود، بیانگر این است که در این کشور خطری شما را تهدید نمی کند. بنابراین پناهندگی بی معنی است و پناهندگی شما باطل می شود.

درخواست پناهندگی در کانادا با ویزای توریستی، پروسه پناهندگی را سخت کند، زیرا بیانگر این است که شما زمان کافی داشته اید تا ویزای توریستی خود را دریافت کنید و تعجیلی برای خروج از کشور نداشته اید!

شرایط کاری پناهندگی در کانادا

پناهندگان مجاز به کار در کانادا نیستند مگر اینکه از اداره کار مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) اجازه کار دریافت کنند. زمانیکه درخواست پناهندگی در کانادا به اداره مهاجرت و پناهندگان (IRB) ارجاع شده باشد، متقاضیان پناهندگی می توانند برای دریافت اجازه کار به IRCC مراجعه کنند. 

هنگامی که IRCC با با درخواست کار پناهده ای موافقت می نماید، آنها می توانند برای شماره بیمه اجتماعی (SIN) درخواست کنند، که به یک پناهنده اجازه می دهد به طور قانونی کار کند، مالیات بپردازد و از خدمات دولتی استفاده کند. متقاضیان پناهندگی در کانادا برای درخواست مجوز کار یا SIN نیازی به پرداخت هزینه ندارند.

مراقبت های بهداشتی و دندانپزشکی هنگام پناهندگی در کانادا

هزینه مراقبت های بهداشتی ضروری برای مدعیان پناهندگی در کانادا معمولاً توسط برنامه بهداشت فدرال موقت، که معمولاً به آن IFHP گفته می شود، پرداخت می شود. IFHP توسط اداره مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) اداره می شود. 

قابل توجه پناهندگان اسکان داده شده (پناهندگان کنوانسیون خارج از کشور محسوب می شوند):

  • افراد محافظت شده
  • مدعیان پناهندگی در کانادا
  • قربانیان قاچاق انسان
  • بازداشت شدگان 

درخواست پناهندگی از داخل ایران به کانادا چگونه است؟

قانون مهاجرت و حمایت از پناهندگان این لزوم را حق خود می داند که هر فردی که قصد ورود به کانادا را دارد در بندر ورودی مورد بررسی قرار دهد تا مشخص شود آیا آن شخص حق ورود به کانادا را دارد یا ممکن است مجاز به ورود و ماندن در کانادا نباشد.

آژانس خدمات مرزی کانادا (CBSA) پلیس سوار سلطنتی کانادا (RCMP) نقش مؤثری در حفاظت از مرزهای کانادا، جلوگیری از ورود پناه جویان به کانادا و حفظ امنیت کانادایی ها دارند. آژانس خدمات مرزی کانادا و پلیس سوار سلطنتی کانادا و شرکای داخلی و بین المللی آن با هم کار می کنند تا افرادی را که به طور غیر قانونی وارد کانادا می شوند پیگیری نموده و از خاک این کشور اخراج نمایند.

پناهندگی در کانادا از طریق ویزای توریستی

در سال های اخیر تعداد درخواست پناهندگی از داخل ایران به کانادا به شدت افزایش یافته است و بسیاری از ایرانیان برای پناهندگی کانادا اقدام می نمایند. یکی از راه هایی که پناه جویان ایرانی برای درخواست پناهندگی از داخل ایران برای آن اقدام می کنند سفر با ویزایی توریستی است. در این روش ابتدا فرد متقاضی پناه جویی باید ویزای توریستی خود را دریافت نموده و در مرحله بعد در خاک کانادا اقدام به تقاضای پناهندگی می نمایند.

به همین علت دولت کانادا برای ارائه ویزای توریستی به ایرانیان بسیار سخت گیرانه عمل می کند. چرا که در درخواست های پناهندگی با ویزای توریستی کیس هایی بودند که معیارها پناهندگی را نداشته و به دروغ ادعای درخطر بودن جان و مال و… نمودند.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید