پماد درمان بواسیر
وردپرس 24
پماد درمان بواسیر
وردپرس 24

او هم مانند خاوری به خارج از کشور گریخت / پدر کلاهبرداری بانکی کیست ؟

فارس نوشت: «سلطان کلاهبرداری بانکی» در ایران چه کسی است؟ وی نخستین کسی است که در نظام بانکی ایران کلاهبرداری کرد و به‌ همین‌ دلیل «پدر کلاهبرداری بانکی» لقب گرفت و شیوه شگفت‌انگیزی هم برای کلاهبرداری داشت و نامش «هژبر یزدانی» بود.

او هم مانند خاوری به خارج از کشور گریخت / پدر کلاهبرداری بانکی کیست ؟

«هژبر یزدانی» گلّه‌دار بود و اجدادش هم گله‌دار بودند، ولی از یک جایی به بعد، دید با چند تا گوسفند کارش راه نمی‌افتد و زندگی این‌طوری حال نمی‌دهد و اواخر دهه 40 شمسی افتاد دنبال کارهای بانکی و وام و این حرف‌ها. وام هم گرفت و خوبش را هم گرفت و زد در کار گوشت و روزگاری بود که گوشت تهران را تأمین می‌کرد و هزاران رأس گوسفند داشت که کسی نمی‌داند واقعا چه تعداد بودند، اما مشهور است که یک‌بار 400 سگ گله از خارج وارد کرد برای چرای گوسفندانش.

هژبر علاوه بر گوشت در کار قند و آرد و لبنیات و محصولات باغی و زراعی و چرم و صنعت و تجارت هم بود و این‌طوری شده بود: «فعالیت‌های اقتصادی او علاوه بر شهر محل تولدش سنگسر و مناطق اطراف، به سراسر کشور توسعه پیدا کرده و او مجتمع‌های کشاورزی در مناطقی در گرگان و گنبد، اصفهان، سیستان و بلوچستان، شیروان و قوچان داشت و در کار تولید قند، پنبه و کفش نیز فعال بود... بیشتر از 21 کارخانه داشته که بزرگترین آن مجمع قند شیروان بود... شرکت‌هایی کشت و صنعت شاهین، کفش اطمینان، کفش ایران، قند اصفهان، شرکت کشاورزی و دامپروری کیخسرو، شرکت قند قزوین، گوشت آریا زمین، کارخانه قند شاه‌زند، قند قوچان و قند شیروان و قند بجنورد و شرکت ریسندگی و بافندگی پاکریس متعلق به وی بود».

اما همه این‌ها برایش کم بود و دنبال کار جالب‌تری می‌گشت و رفت دنبال کار بانکی.

 او هم مانند خاوری به خارج از کشور گریخت / «پدر کلاهبرداری بانکی» کیست ؟
«هژبر یزدانی» در اوایل دهه 50 شمسی ناگهان ثروتمندی بزرگ شد و البته مشهور به فساد اقتصادی بود

پای رئیس بانک مرکزی به ماجرا باز شد

شیوه هژبر یزدانی در کار بانکی جالب و باورنکردنی بود؛ از بانک‌ها وام می‌گرفت و با آن وام، سهام همان بانک یا بانک‌های دیگر را می‌خرید و این کار را هم می‌کرد: «هژبر از طریق رشوه‌های سنگین به مدیران برخی بانک‌ها، چک‌هایش را به تعویق می‌انداخت و با استفاده از چک‌های فاقد موجودی اقدام به خرید سهام بانک‌ها می‌کرد».

القصه، هژبر بساطی درست کرد در نظام بانکی کشور که رئیس بانک مرکزی وارد ماجرا شد و چنین شد: «رئیس وقت بانک مرکزی متوجه شد که مبلغ چک‌های بی‌محل به بیش از یک میلیارد تومان رسیده است و موضوع را با وزیر دارایی در میان گذاشت تا چاره‌ای تدبیر کنند».

زور یزدانی در دولت، زیاد بود و کار بالا گرفته بود؛ در این حد که «حسین فردوست» ارتشبد دوره پهلوی در کتابش گزارش داده است: «یک‌روز سمیعی، رئیس بانک توسعه کشاورزی‌ به من شکایت کرد که فرد بی‌تربیتی با دو گارد مسلح به مسلسل بدون اجازه وارد دفتر کارم شده و گفته که نامش یزدانی است و می‌خواهد سهام بانک با ساختمان و وسایل به او واگذار شود! سمیعی پاسخ داده که این امر منوط به اجازه وزارت کشاورزی و تصویب دولت است. یزدانی با خشونت جواب داده که ترتیب آن را هم می‌دهم».

هژبر در کارش رفقایی هم داشت حتما که چنین اتفاقاتی می‌افتاد: «یزدانی برای خرید سهام بانک توسعه صنعتی و معدنی حدود 105 میلیون تومان وام از شعبه فردوسی بانک ملی گرفت. این وام‌های کلان در حالی گرفته می‌شد که سرمایه این بانک 400 میلیون تومان بیشتر نبود و یزدانی دو بار روی هم رفته 265 میلیون تومان از آن بانک وام گرفته بود. به‌موجب مقررات بانک مرکزی هر بانک تنها می‌توانست 10 درصد سرمایه خود را به هر فرد وام دهد و این موضوع باعث شد خوش‌کیش مدیرعامل بانک ملی به بانک مرکزی احضار شود».

 او هم مانند خاوری به خارج از کشور گریخت / «پدر کلاهبرداری بانکی» کیست ؟
«هژبر یزدانی» رفیق زیاد داشت؛ در دولت و در دربار پهلوی و در همه‌جا

بیشتر بخوانید:

پای پهلوی دوم به ماجرا باز شد

بساطی که هژبر در نظام بانکی و اقتصاد ایران درست کرده بود پای پهلوی دوم را هم به میان ماجرا کشیده بود. محمدرضا مخالف بود؟ نخیر، موافق بود؛ اصلا رفیق بودند با هم و این‌طوری بود که «محمد یگانه»، وزیر دارایی و مسکن که سال‌ها رئیس ‌کل بانک مرکزی هم بود در کتاب خاطراتش نوشته است: «هژبر بارها از بانک‌های مختلف کشور، وام‌هایی کلان گرفته و حدود750 میلیون تومان به آنها مقروض بوده است. وی... برای آنکه موانع قانونی را از سر راه اختلاس‌های خویش بردارد، تلاش کرد از شاه و اشرف و نصیری کمک بگیرد».

و روایت دیگری هم هست به این شرح: «هنگام خرید بانک ایرانیان، یکی از اعضای هیئت مدیرهٔ بانک متوجه شد یزدانی 28 درصد از سهام بانک را بی‌صدا خریده‌ است، با... [یکی از وزرای دولت] که فکر می‌کرد از یزدانی پشتیبانی می‌کند، ملاقات کرد و از او خواست جلوی تصاحب ستیزه‌جویانه بانک توسط یزدانی را بگیرد... نهایتاً با پا در میانی شاه، یزدانی سهام وی را... خرید».

 او هم مانند خاوری به خارج از کشور گریخت / «پدر کلاهبرداری بانکی» کیست ؟

سند محرمانه ساواک درباره تبانی «هژبر یزدانی» با مسئولان بانک

بریز و بپاش برای دربار

هژبر اهل بریز و بپاش هم بود و از دربار برایش نامه می‌نوشتند که: «جعبه سیگار طلا با تاج برلیان زمرد تقدیمی جنابعالی از پیشگاه مبارک علیاحضرت شهبانوی ایران گذشت...». و رئیس ستاد ارتش هم برایش نامه می‌نوشت که: «آقای هژبر یزدانی، مجلس ضیافت مجلل و باشکوهی که به‌مناسبت زادروز خجسته والاحضرت همایون ولایتعهد ایران در هتل هیلتون ترتیب داده بودید... عشق شدید جنابعالی را نسبت به سلسله جلیله پهلوی که همگی هر چه داریم از آنهاست می‌رساند و این احساسات در خور هرگونه تقدیر و تقدیس می‌باشد».

هژبر را مسئولان دولت پهلوی در سال 1357 شمسی گرفتند و انداختند زندان که یعنی ما با مفاسد مبارزه می‌کنیم و البته زندانش این‌طوری بود: «یزدانی را در زندان قصر زندانی کردند. بنا بر گفته خودش در زندان مانند پادشاهان زندگی می‌کرد و محل زندانی‌شدنش به هر چیزی شباهت داشت به‌ جز زندان». بعد هم در جریان انقلاب ایران با کمک رفقایش از زندان فرار کرد و رفت که رفت. پول‌های زیادی را برد و البته بخش بزرگی از اموالش ماند و مصادره شد و تمام!

 او هم مانند خاوری به خارج از کشور گریخت / «پدر کلاهبرداری بانکی» کیست ؟
«هژبر یزدانی» در سال 1357 توسط حکومت پهلوی دستگیر شد و در جریان وقایع انقلاب اسلامی از ایران گریخت و بعدها در کاستاریکا درگذشت

231

معرفی بهترین سایت های فروش پرده

پرده یکی از مهمترین اجزای دکوراسیون منزل و محل کار است. بدون پرده ها دکوراسیون فضای منزل و اداره کامل نمی شود و اجزای دیگر در دکوراسیون زیبایی خود را از دست می دهند. و همچنین وجود پرده تاثیر بسزایی در روحیه کارکنان و افرادی که وارد شرکتها می شوند دارد.

معرفی بهترین سایت های فروش پرده

هنگام خرید پرده باید به نکات بسیاری از جمله موارد زیر توجه کرد :

 • سایز و رنگ پرده
 • هماهنگی پرده با فضای محیط
 • حفظ حریم و پوشانندگی پرده
 • آسایش و رفاه اعضای خانه و محل کار
 • میزان بودجه ای که برای خرید پرده در نظر گرفته اید و...

یکی دیگر از مهمترین نکاتی که هنگام خرید پرده باید به آن توجه کرد، انتخاب  فروشگاه مناسب برای خرید پرده است. می توانید به دو روش خرید حضوری و آنلاین پرده مورد نظر خود را انتخاب و خریداری کنید.

 هنگام خرید پرده برای ادارات به دلیل کمبود وقت برای رفتن به بازار و انتخاب پرده بهتر است از سایت های فروش آنلاین پرده این کار را انجام داد.

سایت های فروش پرده مدل های مختلفی از پرده را در فضای اداری به نمایش گذاشته اند و مسئول خرید شرکت می تواند با بررسی مدل ها، قیمت، جنس پارچه و با دریافت مشاوره از کارشناس سایت انتخاب خود را انجام دهد، پس از خرید، پرده به محل شرکت ارسال می شود و توسط کارکنان مجموعه نصب خواهد شد.

برای خرید پرده پذیرایی نیز اگر فرصت رفتن به بازار و خرید حضوری را ندارید، به شما خرید از فروشگاه های آنلاین را پیشنهاد می کنیم. میتوانید به راحتی و بدون خروج از منزل پرده مورد نظر و پارچه مورد نظر خود را انتخاب کنید و محصول را درب منزل تحویل بگیرید.

سفارش پرده به صورت آنلاین نیازمند اندازه گیری دقیق از ابعاد پنجره است برای اینکار می توانید از راهنمایی کارشناسان مجموعه مورد نظر استفاده کنید.

در ادامه به معرفی چند سایت معروف در زمینه فروش انواع پرده می پردازیم.

معروف ترین فروشگاه های آنلاین پرده فروشگاه اینترنتی  blindshub.com  یکی از سایت های معروف خارجی در زمینه فروش پرده های رولی مانند شید و زبرا است.

پرده شید، پرده زبرا از انواع پرده های مدرن هستند که ساختار آنها به صورت رولی (غلتکی) می باشد و با بالا و پایین نمودن پرده میزان نور ورودی تنظیم می شود. جنس پارچه این پرده ها متفاوت است و در مدل های ساده و طرح دار تولید می شوند. این پرده هارا می توان باتوجه به نوع و رنگ پارچه در مکان های مختلفی مثل اداره، اتاق خواب، پذیرایی و آشپزخانه استفاده کرد.

از مزایای این پرده ها نیز متوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • امکان چاپ تصویر دلخواه در هر دو سمت پرده
 • بهترین گزینه برای ساختمان هایی که نمای آن ها شیشه ای می باشد.
 • قابل شستشو، نصب آسان و سریع،امکان نصب بر روی دیوار و سقف
 • مناسب ترین پرده برای ادارات و شرکت ها
 • امکان استفاده به عنوان پرده نمایش پروژکتور
 • قابلیت کنترل به صورت دستی،نیمه اتوماتیک و تمام اتوماتیک توسط ریموت کنترلی
 • برای زیبا تر شدن دکوراسیون می توانید پارچه پرده را با مبلمان ست کنید.

فروشگاه اینترنتی پردینو یکی از سایت های معروف در زمینه فروش انواع پرده اداری و منزل است. در سایت پردینو جدیدترین مدل های پرده کرکره فلزی ، پرده لوردراپه ، پرده شید اداری، پرده شید بلک اوت در مجموعه پرده اداری و انواع مدل پرده هازان چاپی، پرده زبرا و پرده رومن در مجموعه پرده های منزل و پذیرایی وجود دارد.

پرده رومن از نمونه های معروف این سایت به شمار می رود، این پرده از پرده های شیک و مدرن است که با دو مدل چوب پرده دستی و برقی می توانید ان را خریداری کنید

شما می توانید با بررسی نمونه کار ها و همچنین دریافت مشاوره از کارشناسان پردینو انتخاب خود را انجام دهید. همچنین اگر قصد سفار آنلاین پرده را دارید برای اندازه گیری ابعاد دقیق پنجره و انتخاب مدل مناسب با فرم پنجره می توانید از کارشناسان این مجموعه راهنمایی بگیرید.

فروشگاه پردینو علاوه بر داشتن مدل های جدید پرده، تمام محصولات خریداری شده را از لحاظ صحت و سلامت تضمین میکند.

از دیگر خدمات مجموعه پردینو می توانیم به شستشوی پرده، تعمیر پرده، نصب پرده و طراحی و دوخت اشاره کنیم. شما میتوانید مدل پرده مورد نظر خود را برای طراحی و دوخت به مجموعه پردینو سفارش دهید.

فروشگاه اینترنتی بعدی curtainlabel.com است. این فروشگاه در زمینه فروش پرده های هازان در طرح ها و رنگ های مختلف فعالیت دارد.

این سایت فروشگاهی تضمین میدهد که تمام محصولات قبل از ارسال به طور کامل بررسی می شوند و با اطمینان کامل برای مشتریان ارسال می شود.

مشتریان می توانند تا سه روز پس از خرید اگر از محصول خود راضی نبودند آن را برای مجموعه curtainlabel پس بفرستند. برای اینکار میتوانید به قسمت برگشت و تعویض مراجعه کنید و شرایط مرجوعی را مطالعه کنید.

این پرده ها چند سالی است که به خانه ها راه پیدا کرده اند و طرفداران زیادی هم دارند‌. پارچه هازان جنسی شبیه به کتان دارد و به قدری متنوع است که برای هر دکوراسیونی به کار می رود. بهترین خصوصیت این پرده ها طرح های متنوع و امکان چاپ عکس بر روی پرده است، همین خصوصیت باعث شده از این پرده در مکان های مختلف استفاده شود.

در انتها پیشنهاد ما به شما این است که قبل از خرید پرده حتما فروشگاه های مختلف را از لحاظ کیفیت و خدمات بررسی کنید و با توجه به بودجه ای که برای خرید پرده در نظر گرفته اید انتخاب خود را انجام دهید.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید