روغن کنجد فدک در بامیلو
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
روغن کنجد فدک در بامیلو
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

تست بارداری با خمیردندان

یکی از روش های سریع و خانگی برای تست بارداری، استفاده از خمیر دندان و افزودن ادرار به آن است. تغییر رنگ ناشی از واکنش خمیر دندان و هورمون بارداری، نتیجه را با خطای پایینی مشخص می کند.

در میان روش های موجود برای تست فوری بارداری، استفاده از خمیر دندان رایج تر است. برای انجام این کار لازم است هنگام صبح و پس از برخاستن از خواب، مقداری از ادرار خود را درون لیوان یک بار مصرف بریزید.

سپس مقداری خمیر دندان دارای تاریخ مصرف معتبر و کاملا سفید ( فاقد دانه یا نوار رنگی ) را درون لیوان یک بار مصرف دیگری ریخته و با استفاده از سرنگ یا قطره چکان مقداری از ادرار را به آن اضافه کنید و خوب به هم بزنید. مقدار ادرار اضافه شده می توان تا یک سوم حجم خمیر دندان باشد. 

تست بارداری با خمیر دندان

پس از مخلوط کردن ادرار با خمیر دندان، حدود سه دقیق منتظر بمانید. چنان چه حباب یا کف روی خمیر دندان ظاهر شد و رنگ آن به آبی میل کرد؛ تست بارداری شما مثبت است و اگر بجز رقیق شدن، تغییر دیگری در خمیر دندان مشاهده نکردید می توان تا حد زیادی مطمئن باشید که باردار نیستید.

دلیل علمی مساله این است که ادرار زنان باردار در ابتدای صبح دارای مقدار قابل توجهی از هورمون بارداری (hCG) است و در ترکیب با مواد شیمیایی خمیر دندان واکنش داده و منجر به تغییر رنگ و تولید کف می شود.

توجه داشته باشید که برای این تست حتما از لیوان ها و وسایل کاملا تمیز استفاده نمایید.

 

نظرات شما
نظرات منتشر شده : 1
پاسخساراااا | 1396/06/11 - 12:22
چه جالب بود
ارسال نظر
سینما تیکت
رایتلآی هومروغن کنجد فدکایران نوین