تقویتی کنکور
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
تقویتی کنکور
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
روغن کنجد فدک

اظهار نظر چین درباره تصادف نفتکش حامل ایرانیان

سخنگوی سفارت چین در ایران اعلام کرد دولت چین اهمیت بسیاری برای این فاجعه دریایی قائل است. جناب آقای «لی که چیانگ» نخست وزیر محترم چین و روسای شورای دولتی چین دستورات مهم را صادر کرده اند.

خبرگزاری تسنیم: سخنگوی سفارت چین در ایران اعلام کرد دولت چین اهمیت بسیاری برای این فاجعه دریایی قائل است. جناب آقای «لی که چیانگ» نخست وزیر محترم چین و روسای شورای دولتی چین دستورات مهم را صادر کرده اند

سخنگوی سفارت جمهوری خلق چین در ایران در متنی که اختصاصا در اختیار خبرگزاری مهر قرار داده است، اظهار کرد: در شب 6 ژانویه سال 2018 یک فروند نفتکش پانامایی با یک کشتی باری هنگ کنگ در فاصله 160 مایل دریایی در شرق محل اتصال رودخانه "چانگ جیانگ" به دریا تصادف کردند که باعث حریق نفتکش و صدمه کشتی باری گردید و در حال حاضر تعدادی از ملوانان نجات یافته و تعدادی همچنان مفقود هستند.

در ادامه این متن آمده است: دولت چین اهمیت بسیاری برای این فاجعه دریایی قائل میباشند. جناب آقای لی که چیانگ نخست وزیر محترم چین و روسای شورای دولتی چین دستورات مهم را صادر کرده اند. همچنین وزارت امور خارجه چین سیستم اضطراری خود را فعال کرده است. وزارت حمل و نقل چین کار گروه ویژه ای را تعیین نموده که امور مدیریت بحران، نجات، کمک رسانی به کشتی مربوطه، بررسی حادثه و غیره را همزمان دنبال می کنند.

سخنگوی سفارت چین در تهران در پایان اظهار داشت: در حالیکه جزر و مد و وضعیت اقلیمی محل حادثه برای جستجو و نجات بسیار دشوار است اما دولت چین تا جایی که امکان دارد تلاش خواهد نمود تا به جستجو ادامه دهد. در حال حاضر طرف چین با تعداد 13 فروند کشتی نجات و جستجو محدوده جستجو را افزایش داده اند که تا مساحت 900 مایل مربع دریایی از محل حادثه را بطور شبانه روزی پوشش میدهند. صبح روز 8 ژانویه یک جسد از دریا بیرون کشیده شد که هویت آن مشخص نیست.

نظرات شما
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
روغن کنجد فدک