تقویتی کنکور
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
تقویتی کنکور
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
روغن کنجد فدک

بیوگرافی سام درخشانی + تصاویر

سام درخشانی از جمله بازیگران جوانی است که امروزه از محبوبیت زیادی برخوردار است. در ادامه زندگینامه سام درخشانی و اطلاعاتی در زندگی شخصی این بازیگر محبوب آمده است.

بیوگرافی سام درخشانی+تصاویر

سام درخشانی، بازیگر ایرانی

سام درخشانی در آموزشگاه بازیگری سمندریان یک دوره بازیگری گذرانده‌است و با مجموعه شب زدگان به دنیای بازیگری پا گذاشت. 

 

بیوگرافی سام درخشانی

سام درخشانی متولد 31 تیر 1354 و دارای مدرک تحصیلی علوم تجربی و دانشجوی انصرافی تئاتر است. سام درخشانی در آموزشگاه بازیگری سمندریان یک دوره بازیگری گذرانده‌است و با مجموعه شب زدگان به دنیای بازیگری پا گذاشت.

پس از آن با بهشت آبی، مجموعه همسفر، خانه پدری، دلباخته، و اخیراً هم در سریال سالهای برف و بنفشه و ما چند نفر و روزهای زیبا و نابرده رنج این مسیر را ادامه داده‌است.

سام درخشانی

سام درخشانی با مجموعه شب زدگان به دنیای بازیگری پا گذاشت

 

 ازدواج سام درخشانی

سام درخشانی پس از تمام حاشیه هایی که در مورد ازدواجش به وجود آمد بالاخره در تاریخ 26 خرداد 1394 با عسل امیرپور ازدواج کرد.

سام درخشانی، بازیگری کهنه‌کار و محبوب است و قطعا شناخت زیادی روی او دارید ولی بد نیست درباره همسر او بدانید که عسل امیرپور نام دارد و متولد سال 1362 است؛ او به عنوان مربی بدنسازی مشغول به کار است ولی تحصیلاتش را در رشته نقاشی تا مقطع لیسانس پشت‌ سر گذاشته؛ بنابراین  نقاشی می‌کند و اتفاقا جالب است بدانید که خواهر سام‌ درخشانی هم نقاش است و به گفته سام، حالا خانه آنها تبدیل به یک گالری نقاشی شده است.

 

زنگ آشنایی من و عسل
سام درخشانی :من و عسل یک دوست خانوادگی مشترک داشتیم که ما را برای یک مهمانی خانوادگی دعوت کرد. در آن مهمانی با عسل آشنا شدم و این آشنایی ادامه پیدا کرد. بعد از مدتی خانواده های ما نیز با هم رفت و آمد پیدا کردند و این باعث شناخت بیشتر ما نسبت به اخلاق و روحیات همدیگر و در نهایت منجر به ازدواج ما شد.


عسل:در ابتدا اصلا فکر نمی کردم آشنایی من و سام به مرحله ازدواج برسد ولی رفته رفته این حس در ما به وجود آمد که می توانیم زندگی مشترک مان را در کنار هم تشکیل بدهیم.


گارد مخالفی که شکست
سام درخشانی: یک بار تنهایی نزد پدر و مادر عسل رفتم و با آنها درباره ازدواج مان صحبت کردم. لطف داشتند و گفتند با شناختی که نسبت به من دارند، با این ازدواج موافقت می کنند. چون با توجه به شرایط کاری قشر ما، آن اوایل کمی نسبت به این موضوع گارد داشتند ولی با توجه به رفت وآمدهایی که بین دو خانواده شکل گرفته و باعث شناخت دو خانواده از هم شده بود، در نهایت بار این مسوولیت را به دوش من و عسل انداختند و تصمیم گیری نهایی را به عهده خودمان گذاشتند. بالاخره یک روز با خانواده به منزل عسل رفتیم، شامی خوردیم، گپی زدیم و در پایان تمام قرارها را گذاشتیم که منجر به عقد من و عسل شد.


عسل: همانطور که سام هم گفت ناخودآگاه نسبت به حرفه او کمی حس تردید و گارد وجود داشت ولی آنقدر همه چیز سریع اتفاق افتاد که شاید باورتان نشود. سام آدمی است که خیلی فوری تصمیم می گیرد. بعد از اینکه به خوبی با یکدیگر و خانواده های هم آشنا شدیم و دوران آشنایی مان سپری شد، یک روز سام به من گفت:«دو روز دیگر برای خواستگاری می آیم» و واقعا همین کار را کرد و اتفاقات بعد از آن هم در عرض یک هفته رخ داد و ...

همسر سام درخشانی

 عکس سام درخشانی و همسرش

همسر سام درخشانی


عجله ولی با شناخت کافی
سام درخشانی: اصلا این طور نبوده که بخواهیم در تصمیم برای ازدواج یا حتی در تصمیم برای مسائل دیگر زندگی مان، احساساتی عمل کنیم. ما به شناخت کافی از یکدیگر دست پیدا کرده بودیم و به این نتیجه رسیدیم که می توانیم زندگی خوبی را در کنار هم تشکیل دهیم. من حتی خواستگاری اصلی ام را از عسل در روز تولدش انجام دادم و در مقابل دوستانم او را سورپرایز کرده، شخصا از او خواستگاری کردم و حلقه ای به او دادم ولی به هرحال برای ما سنت ها و مراسم مرسوم این کار نیز مهم بود و مراسم خواستگاری ما با حضور خانواده ها نیز برگزار شد و از آنجا که قبل از آن تصمیم اصلی را گرفته بودیم، کارها به سرعت انجام شد.


یک هنرمند برای یک زوج
سام درخشانی: شغل ما سختی ها، بی نظمی ها، استرس ها و تنش های زیادی دارد و به نظرم از یک خانواده همان یک نفر کافی است که در این حرفه حضور داشته باشد. اگر بخواهیم خانواده ای داشته باشیم که به زندگی و فرزند آینده مان برسیم و برنامه مشخصی در زندگی داشته باشیم، لازم است که فقط یک نفر در این حرفه باشد چون اگر زن و شوهر هر دو در این حرفه باشند، رسیدگی به فرزند، تمرکز و برنامه ریزی روی زندگی واقعا سخت می شود.

یک بازیگر به دلیل بی نظمی هایی که در کارش وجود دارد نمی تواند برنامه ریزی خوبی داشته باشد و این یکی از دلایلی است باعث شد از اهالی سینما کسی را به عنوان همسر انتخاب نکنم. اما مهم تر از آن این است که من اساسا هیچ تصمیمی درباره اینکه چه همسری با چه حرفه ای را انتخاب کنم، نداشتم و همیشه دنبال قسمت خودم بودم و قطعا انتخاب عسل، قسمت من بوده و خیلی خوشحالم که همسری انتخاب کرده ام که می تواند زمان کافی و درستی را در زندگی مان بگذارد.

 

بیشتر بخوانید:

تصاویر مراسم عقد و عروسی سام درخشانی

رستوران سام درخشانی کجاست؟


فیلم‌شناسی سام درحشانی

سینما

1389 سرسپرده (بهمن گودرزی)

1388 دلواپسی (بهمن گودرزی)

1387 عقرب (مجید جوانمرد)

1387 شکار روباه (مجید جوانمرد)

1387 نطفه شوم (کریم آتشی)

1384 صحنه جرم، ورود ممنوع (ابراهیم شیبانی)

1384 شهر آشوب (یدالله صمدی)

1383 جدا افتاده (داوود موثقی)

1382 خانه ای در شن (اردشیر افشین راد)

138٢ آغاز دوم (مهشید افشار زاده)

1379 دلباخته (خسرو معصومی)

فرزند سام درخشانی

 

تلویزیون

1394 پشت بام تهران  (بهرنگ توفیقی)

1392 پژمان  (سروش صحت)    
1392  ماتادور  (فرهاد نجفی)
1392 آوای باران (حسین سهیلی زاده)
1392 همه چیز آنجاست (شهرام شاه حسینی)  
1391 راستش را بگو  (محمدرضا آهنج)  

1390 مثل شیشه (جواد مزدآبادی)

1390 شهر دقیانوس (مهرداد خوشبخت)

1390-1389 نابرده رنج (علیرضا بذرافشان)

1388-1389 دارا و ندار (مسعود ده نمکی)

1388 پسری شبیه بابا (میلاد کزازی)

1388 خسته دلان (سیروس الوند)

1388 بازگشت (حسین سحرخیز، تله فیلم)

1388 آسمان همیشه ابری نیست (سعید عالم زاده)

1388 تکیه بر خورشید (حسین سحرخیز، تله فیلم)

1388 در چشم باد (مسعود جعفری جوزانی)

1387 روزهای زیبا (جواد افشار)

1387 آنجا که زاده شده ام (مسعود آب پرور، تله فیلم)

1387 عروس برفی (سیروس الوند، تله فیلم)

1387 راه نیرنگ (مهرداد خوشبخت، تله فیلم)

1387 رد پایی در بزرگراه (حسین تبریزی)

1386 عروس زندان (پرند زاهدی)

1386 به نام گل سرخ (فیاض موسوی)

1386 ساعات ناامیدی (سیروس الوند)

1385 سالهای برف و بنفشه (سعید سلطانی)

1385 ما چند نفر (فیاض موسوی)

1384 روزهای اعتراض (مهران رسام)

1381 دریایی ها (سیروس مقدم)

1380 بهشت آبی (احمد مرادپور)

1379 همسفر (قاسم جعفری)

1379 با من بمان (حمید لبخنده)

1379 خانه پدری (فریدون حسن پور)

1378 شب زدگان (امیرحسین قهرائی)

1378 طلسم طلایی (سعید اکبریان، تله فیلم)

 

 

نظرات شما
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر
روغن کنجد فدک