تقویتی کنکور
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
تقویتی کنکور
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
کنجدسرا

متن پیام پوتین به رهبر کره‌شمالی منتشر شد

ولادمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه در پیام به رهبر کره شمالی گفت: این موضوع را تائید می‌کنم که آمادگی دیدار با شما را در آینده نزدیک دارم تا در آن به بحث و گفتگو درباره روابط دوجانبه و موضوعات مهم منطقه‌ای بپردازیم.

متن پیام پوتین به رهبر کره‌شمالی منتشر شد؛ اعلام آمدگی برای دیدار

به گزارش الف به نقل از اسپوتنیک، خبرگزاری دولتی کره شمالی گزارش داد ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در پیام تبریکی به کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی، به مناسبت سالگرد استقلال این کشور اعلام کرد آمادگی دیدار با او را در آینده نزدیک به منظور گفتگو درباره مسائل منطقه‌ای و روابط دوجانبه را دارد.

بر اساس متن پیام پوتین که در خبرگزاری دولتی کره شمالی منتشر شد، رئیس جمهور روسیه به رهبر کره شمالی اعلام کرد که او مطمئن است مسکو و پیونگ یانگ روابط دو جانبه سودمندی را گسترش خواهند دهند و پروژه‌های سه جانبه‌ای را (با حضور کره جنوبی) آغاز می کنند.

در متن پیام پوتین آمده است: "این موضوع را تائید می‌کنم که آمادگی دیدار با شما را در آینده نزدیک دارم تا در آن به بحث و گفتگو درباره روابط دوجانبه و موضوعات مهم منطقه‌ای بپردازیم".

رئیس جمهور روسیه در این پیام، سالگرد استقلال کره شمالی را به رهبر و مردم این کشور تبریک گفت و ضمن تقدیر از رهبر کره شمالی این موضوع را یادآور شد که "سربازان شوروی سابق و سربازان کره در طول جنگ جهانی دوم در کنار هم مبارزه کرده‌اند. ما مطمئن هستم که از طریق تلاش مشترک ما (روسیه، کره شمالی و جنوبی) می‌توانیم روابط چند جانبه مفیدی را میان خود گسترش دهیم.

گفتنی است در ماه ژوئن، رییس مجمع عالی کره شمالی، کیم یونگ نام در دیدار با رییس جمهور روسیه نامه ای را از رهبر کره شمالی، کیم جونگ اون، به ولادیمیر پوتین تحویل داد.

کیم یونگ نام گفت: اول از همه، من افتخار میکنم و با عرض احترام به شما، سلام صمیمانه رییس شورای دولتی کره شمالی، کیم جونگ اون را به شما عرض می کنم. در این ارتباط پوتین دوباره کیم جونگ اون را به روسیه دعوت کرد و گفت: از شما می خواهم به رهبر کره شمالی، رفیق کیم جونگ اون، دعوت ما از او برای بازدید از روسیه را اعلام نمایید. علی الخصوص که این دیدار می تواند در چارچوب انجمن اقتصاد شرقی در ولادی وستوک در ماه سپتامبر امسال انجام شود.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر