تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

قائم مقام سازمان پزشکی قانونی کشور:

رعایت شأن ارباب رجوع از جمله مأموریت‌های سازمان است

قائم مقام سازمان پزشکی قانونی کشور، گفت: رعایت شأن ارباب رجوع از جمله مأموریت‌های اصلی سازمان است که باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان پزشکی قانونی کشور،  عبدالرزاق برزگر در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل پزشکی قانونی استان کرمانشاه گفت: ارباب رجوعی که به پزشکی قانونی مراجعه می‌کند از نظر روحی و جسمی مصدوم و آسیب دیده است بنابراین باید فضایی مناسب برای ارائه خدمت به وی وجود داشته باشد که بیش از این صدمه نبیند.

قائم مقام سازمان پزشکی قانونی کشور تصریح کرد: ذات کار پزشکی قانونی سخت و دشوار است و محدودیت‌های اعتباری نیز این سختی را مضاعف می‌کند که رفع این مشکل نیازمند رسیدگی و توجه ویژه مسئولین است.

برزگر همچنین در خصوص اهمیت کار پزشکی قانونی افزود: پزشکی قانونی یکی از ابزار‌های کارشناسی است که در کار قضایی حضور دارد و وظیفه اصلی آن پاسخگویی به استعلامات دستگاه قضایی است که باید به نحو مناسب انجام شود.

قائم مقام سازمان خاطرنشان کرد: پزشکی قانونی در بحث تحقیق، صدور و اجرای حکم نیاز است که با دستگاه قضایی در قالب ارائه نظرات متقن و دقیق و قابل استفاده همکاری و در آرا صادره دخالت داشته باشد.

وی ادامه داد: همچنین سازمان در زمینه آسیب‌های اجتماعی با معاونت پیشگیری از جرم قوه قضاییه و نیز نیرو‌های انتظامی و در بحث حوادث دسته جمعی مانند زلزله با سازمان‌های ذی‌ربط همکاری و ارتباطی ملموس دارد.

برزگر در پایان ضمن قدردانی از تلاش‌های کمالی مدیرکل سابق پزشکی قانونی کرمانشاه و تأکید بر تلاش‌ها و اقدامات وی در برقراری تعامل مناسب با دستگاه‌های استان برای دکتر خانی سرپرست جدید آرزوی موفقیت کرد.

پزشکی قانونی به عنوان کارشناسی رسمی کار قضایی را ساده می‌کند

عدالت خواه رییس کل دادگستری استان کرمانشاه نیز در این مراسم با تأکید بر اهمیت و جایگاه پزشکی قانونی و حساسیت کاری آن در دو بخش کیفری و مدنی گفت: کارشناسی‌های پزشکی قانونی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است به نحوی که اگر در بسیاری زمینه‌ها اظهار نظر پزشکان قانونی روشنگری نکند کار قضاوت با مشکل مواجه می‌شود.

وی افزود: تعهد و تخصص در انجام وظایف پزشکی قانونی بسیار مهم است و می‌تواند در صدور یک رأی عادلانه، متقن و صحیح اثرگذار باشد.

رییس کل دادگستری استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: اماره (دلایل) قضایی مقدمه علم قاضی است که مهم‌ترین آن همین نظرات پزشکی قانونی است و شاید بتوان گفت که نزدیک به 50 درصد از پرونده‌های کیفری برای اعلام نظر و کمک به صدور رأی نهایی به پزشکی قانونی ارجاع می‌شود.

وی همچنین ضمن تشکر از تلاش‌های دکتر کمالی مدیرکل سابق پزشکی قانونی کرمانشاه برای دکتر خانی سرپرست جدید آرزوی موفقیت کرد.

در ادامه مراسم کمالی مدیرکل سابق استان گزارش از اقدامات انجام شده در پزشکی قانونی کرمانشاه در دوران تصدی خود ارائه و دکتر خانی سرپرست جدید پزشکی قانونی استان نیز ابراز امیدواری کرد: با همکاری و همراهی کارکنان پزشکی قانونی استان فضایی خوب و پرنشاط در پزشکی قانونی کرمانشاه ایجاد شود و هرچه بیشتر در مسیر تحقق اهداف سازمان گام برداریم.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر