تقویتی کنکور
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
تقویتی کنکور
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
کنجدسرا

تکذیب فروش سامانه گنبد آهنین به ریاض از سوی مقامات امنیتی رژیم صهیونیستی

مقامات امنیتی رژیم صهیونیستی روز پنجشنبه خبر فروش سامانه گنبد آهنین به عربستان سعودی را تکذیب کردند.

عربستان به سامانه گنبد آهنین مجهز می‌شودبه گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان و به نقل از هاآرتص، مقامات امنیتی رژیم صهیونیستی روز پنجشنبه فروش سامانه گنبد آهنین به عربستان سعودی را تکذیب کردند.

پایگاه خبری اماراتی الخلیج آنلاین مستقر در لندن به نقل از منابع دیپلماتیک در این باره نوشته بود: مقامات سعودی قصد دارند این سامانه موشکی را در مرز مشترک با یمن مستقر کنند تا از موشک‌های بالستیک انصارالله در امان بمانند.
 
هاآرتص مدعی شد رژیم صهیونیستی که در ابتدا با فروش این سامانه به کشورهای عربی مخالف بود و در نتیجه فشارهای آمریکا موضع خود را تغییر داده است، هنوز معامله ای در این خصوص انجام نداده و انتشار چنین خبرهایی را به دلیل انتقاد از ریاض در موضوع قطر اعلام کرد.
 
هاآرتص در ادامه به موضوع حملات موشکی انصارالله و نیاز عربستان برای تامین امنیت ریاض و تاسیسات نفتی آرامکو تاکید کرده است.

«موتی شفر» کارشناس مهندسی پرواز و فضا و برنده جایزه موسوم به «امنیت اسرائیل» درباره این سامانه گفت: گنبد آهنین بزرگترین فریبی است که منطقه به خود دیده و ارتش صهیونیستی تلاش می‌کند، این سامانه را بین چند کشور در سطح جهان تبلیغ و بازاریابی کند تا میلیارد‌ها دلار از آن به دست آورد، درحالی که گنبد آهنین چیزی جز یک نمایش صوتی و نوری نیست که حتی نمی‌تواند موشک‌های فلسطینیان را رهگیری کند.

«یوسی میلمان» تحلیلگر امور راهبردی رژیم صهیونیستی نیز درباره ناکامی سامانه گنبد آهنین گفت: گنبد آهنین قادر نیست، خمپاره‌های کوتاه برد مقاومت فلسطین را که باعث کشته و زخمی شدن تعداد زیادی از نظامیان اسرائیلی شده است، ردیابی کند.

روابط ریاض و تل آویو در حال حاضر در بهترین شرایط خود قرار دارد. ژنرال «گادی آیزنکوت» رئیس ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی در گفتگو با روزنامه سعودی «ایلاف» چاپ انگلیس اظهار داشت رژیم صهیونیستی برای تبادل اطلاعات با طرف سعودی به منظور مقابله با نفوذ ایران آمادگی دارد.

تحلیلگران تاکید دارند عربستان قصد دارد در امور نظامی و انتقال تجربیات در این زمینه و نیز بستن قرارداد‌های نظامی همانند ابوظبی با تل آویو ارتباط داشته باشد.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر