تقویتی کنکور
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
تقویتی کنکور
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

نشانه های اولیه سرطان که افراد نادیده می گیرند!

هنگامی که موضوع سرطان مطرح می شود، همه افراد درباره نشانه های اولیه و علت آن صبحت می کنند. بنابراین بسیار مهم است که نسبت به علائم اولیه سرطان آگاهی و حساسیت لازم را داشته باشید.

سرطان به ما هشدار می دهد. به محض این که نشانه های اولیه سرطان ظاهر شود، انجام اقدامات فوری برای رسیدن به تشخیص زودهنگام ضروری است. این موضوع شاید کلیدی ترین نکته برای حصول اطمینان از پیشرفت بیماری باشد و در زمان مناسب تشخیص داده شود. اما طبق آمار 90٪ افراد تمایل دارند علائم اولیه سرطان را نادیده بگیرند. پیگیری این علائم و مشورت با پزشک متخصص هیچ گونه ضرری برای شما نخواهد داشت. در این موارد، پیشگیری بهتر از درمان است.

 

علائم اولیه سرطان

 

1. ناهنجاری های پوستی

ظهور بی نظمی در پوست می تواند یکی از اولین نشانه های سرطان پوست و همچنین سرطان سینه باشد. با این حال، این نشانه تنها نیست. همچنین ظهور توده ها در هر دو در سینه و یا منطقه زیر بغل می تواند نشانه ای خطرناک باشد. در این مورد، شاید احتمالا تحریک آلرژیک به مواد غذایی و یا لوازم آرایشی را بدهید. اما اگر بی نظمی های پوستی را مشاهده کردید که در حال رشد و تغییر اندازه می باشد، در اسرع وقت با پزشک خود مشورت کنید.

 

2. سرفه طولانی مدت

اگر به طور ناگهانی به حملات طولانی مدت سرفه و بدون علامت ظاهری مبتلا شدید، لازم باشد زنگ های هشدار را برای خود به صدا در بیاورید. سرفه طولانی مدت یکی از علائم بیماری سرطان است که ممکن است همراه با کاهش اشتها و کاهش سریع وزن باشد و در مراحل پیشرفته باعث سرطان ریه، سرفه با خون و تنگی نفش خواهد شد.

 

3. خارش
اگر احساسات خارش دارید، لازم است در نظر داشته باشید که در اکثر موارد هیچ ارتباطی با سرطان ندارد. با این حال، حقیقت این است که باید مواظب همان موارد نادر بود. مهم است که توجه داشته باشیم که رشد در رحم موجب خارش در ناحیه تناسلی می شود. از سوی دیگر، سرطان مغز می تواند در ناحیه بینی نیز خارش ایجاد کند. پس نسبت به این مورد نیز حساسیت لازم را داشته باشید.

 

نشانه های اولیه سرطان

 

4. مشکلات روده و گوارشی

یکی از اولین نشانه های سرطان روده بزرگ مربوط به عملکرد روده است. اگر خون یا عفونت در مدفوع شما دیده می شود یا اگر از مشکلات گوارشی جدی رنج می برید، حتما باید روی این موارد حساس بوده و یک آزمایش کلی با تشخیص پزشک خود بدهید.

 

5. رنگ ادرار

یکی دیگر از جنبه هایی که باید مراقب باشید و در ذهن داشته باشید، رنگ ادرار است. این به این دلیل است که می تواند نشانه ای از سرطان کلیه باشد. در این مورد، ممکن است همراه با علائم دیگری همچون موارد زیر باشد:

 • خون در ادرار شما
 • فشار خون بالا
 • درد کلیه
 • افزایش خستگی مزمن

 

6. کاهش وزن

همانطور که ذکر شد، کاهش وزن سریع یکی دیگر از نشانه هایی است که باید در ذهن داشته باشید. این مربوط به سرطان معده خواهد بود. با این حال، در مرحله اول این علامت به سختی قابل توجه است، اما بعد از آن با یکی از علائم زیر همراه خواهد شد:

 • دفع دشوار مواد گوشتی
 • احساس سیری سریع
 • کم خونی
 • کاهش میل به غذا

 

علائم اولیه سرطان

 

7. گلودرد طولانی

گلودرد طولانی مدت می تواند یکی دیگر از نشانه های سرطان گلو باشد و اغلب با علائم زیر همراه است:

 • دشواری با نفس
 • درد هنگام بلعیدن؛
 • احساس وجود جسمی در گلو
 • بوی بد دهان
نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر