تقویتی کنکور
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها
تقویتی کنکور
تعرفه تبلیغات در خواندنی ها

تیپ خاص ترانه علیدوستی در جمع داوران جشنواره توکیو +عکس

ایران آنلاین: ترانه علیدوستی در بخشی از این نشست گفت: من مطمئن هستم که تمام فیلم‌های این مجموعه و فیلم‌های که در جشنواره حضور دارند فیلم‌های خوب هستند. من سعی خواهم کرد که در داوری نام و کشور سازنده را فراموش کنم.

فیلم‌های خوب در جشنواره فیلم توکیو

وی ادامه داد: این که در جشنواره فیلم توکیو دو داور زن حضور دارد بسیار امر پسندیده و رو به جلو است.

جشنواره بین‌المللی فیلم توکیو از 25 اکتبر آماده میزبانی از بزرگان سینما است و برخی از فیلم‌ها اولین نمایش خود را در این رویداد تجربه می‌کنند.
بنابر اعلام هالیوود ریپورتر، سی و یکمین جشنواره بین المللی فیلم توکیو (TIFF) محل اولین اکران جهانی 10 فیلم از سراسر جهان در 2 بخش رقابتی اصلی خواهد بود؛ فیلم‌هایی که به همراه صد‌ها فیلم سینمایی دیگر در طول هشت روز برگزاری این رویداد مهم به اکران درخواهند آمد.

بریلانته مندوزا کارگردان 58 ساله فیلیپینی ریاست هیات داوران بخش مسابقه اصلی جشنواره امسال را بر عهده دارد و استنلی کوان کارگردان هنک گنگی و برایان بورک تهیه کننده آمریکایی فیلم‌هایی، چون «جنگ ستارگان: نیرو برمی‌خیزد» (2015) و سریال «دنیای غرب» (2016-تاکنون) او را همراهی خواهند کرد. بورک همچنین یک کارگاه پیشرفته با حضور دو بازیگر برگزار می‌کند که شامل کاهو مینامی از ژاپن و ترانه علیدوستی از ایران می‌شوند.


اولین اکران جهانی 8 فیلم در جشنواره بین المللی فیلم توکیو

در میان 16 فیلمی که برای کسب جایزه بزرگ جشنواره رقابت می‌کنند، 8 فیلم اولین اکران جهانی خود را تجربه خواهد کرد. فیلم‌هایی مانند «صدای استادش» به کارگردانی جیورجی پالفی از مجارستان، «سه شوهر» به کارگردانی فروت کان از هنگ‌کنگ، «درس‌های تاریخ» اثر مارسلینو هرناندز کارگردان مکزیکی و «کلاغ سفید» به کارگردانی رالف فینس بریتانیایی که اولین اکران آسیایی خود را تجربه خواهد کرد. عناوین دیگری از ژاپن و دیگر کشور‌ها بخش جایزه اصلی جشنواره را تکمیل خواهند کرد.

کارگردانانی تازه‌کار و جویای نام آسیایی در جشنواره بین المللی فیلم توکیو

در بخش «آینده آسیا» دو فیلم از چین از کارگردانانی تازه‌کار و جویای نام نیز اولین اکران جهانی خود را خواهند داشت.

بخش‌های جانبی «ژاپن اکنون» با اکران «یک برش از مرده» (2018) - فیلم ژانر زامبی و پر سرو صدای این روز‌های سینمای ژاپن که فروشی 250 برابر هزینه ساخت خود داشته است، «مرور آثار کوجی یاکوشو» بازیگر ژاپنی و «مرور آثار کلاسیک سینمای ژاپن و جهان» از دیگر رویداد‌های جشنواره بین‌المللی فیلم توکیو هستند.

بخش نمایش ویژه این جشنواره نیز شامل اکران «Fahrenheit 11/9» آخرین مستند مایکل مور درباره دونالد ترامپ رییس‌جمهور آمریکا و همچنین برنامه‌ای به یاد کارگردان و فیلمساز فقید استودیو جیبلی با نام «ادای احترام به کارگردانی افسانه‌ای انیمیشن ایساکو تاکاهاتا» خواهد بود.

جشنواره بین المللی فیلم توکیو از 25 اکتبر (3 آبان) تا 3 نوامبر (12 آبان) برگزار خواهد شد.
بزرگ‌ترین رویداد سینمایی ژاپن

جشنواره بین‌المللی فیلم توکیو (TIFF، به ژاپنی: 東京国際映画祭) یکی از 12 جشنواره بین‌المللی بزرگ جهان و از مهم‌ترین جشنواره‌های فیلم آسیا است که هرساله در توکیو ژاپن برگزار می‌شود.

این جشنواره از سال 1985 آغاز به‌کار کرد و تا 1991 به‌صورت هر دوسال یکبار برگزار می‌شد که پس از آن به صورت سالانه ادامه یافت.
جشنواره فیلم توکیو تنها جشنواره‌های رقابتی آسیایی

جشنواره فیلم توکیو به همراه جشنواره فیلم شانگ‌های تنها جشنواره‌های رقابتی آسیایی مورد تأیید انجمن تهیه‌کنندگان جهانی فیلم (FIAPF، فیاپف) به‌شمار می‌روند.

جشنواره فیلم توکیو که بزرگ‌ترین رویداد سینمایی ژاپن به‌شمار می‌رود، معمولاً در ماه اکتبر و در دو منطقه روپونگی و شیبویا شهر توکیو برگزار می‌شود.

جایزه بزرگ این جشنواره به نام ساکورا به بهترین فیلم بخش مسابقه اهدا می‌شود. جشنواره فیلم توکیو توسط بنیاد توسعه بین‌المللی سینمای ژاپن با همکاری و پشتیبانی دولت ژاپن برگزار می‌شود.

نظرات خوانندگان نظر شما در مورد این مطلب؟
اولین فردی باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید
ارسال نظر